Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól gondolom? Fogyasztás.

Jól gondolom? Fogyasztás.

Figyelt kérdés
B vectrám van 1.7 Td isuzu motorral. Ebben nincs fogyasztásmérő, viszont a könyve úgy írja hogy 90-nél fogyaszt leggazdaságosabban a kocsi. 90-nél 2000-et pörög a motor. Igazából én a városon belüli fogyasztáson gondolkodom. Kb 50-nel ha megyek akkor 3-asban pörög 2000 körül, ha meg felváltok 4-ikbe akkor visszaesik a fordulat 1500-ra. Lehet hogy a 3-ik sebességi fokozatban 2000-es fordulatszámon fogyaszt legkevesebbet 50-es tempó mellett, mert 4-ikben már nem ideális neki a fordulat és jobban erőlködik a motor? Esetleg irhatna olyan is akinek 1.7-es opelja van későbbi kiadással és mutatja neki a pillanatnyi fogyasztást. Egyébként 5-ikben is elmegy a kocsi 50-nel, csak akkor olyan 1000-et pörög.

2013. júl. 23. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan fulladozik a motor, mert túl alacsony a fordulat, az semmiképpen sem jó, úgy eleve nem vezetünk gépjárművet. Utána viszont egyenletes sebességnél alacsonyabb fordulaton eszik kevesebbet a motor, amennyire tudom. Gyorsításnál nagyobb terhelést kap, ahol hatékonyabb a motor, ezért is jó a fogyasztásnak a határozott gyorsítás... Én amióta vezetek, fogyasztásra optimalizálok az élvezet mellett, felváltok, amint tudok (azért nem beáldozva a nyomatékot, ha épp arra lenne szükség), szerintem nem járok rossz úton.


Be kell valljam, az adott típusú autóhoz nem értek, ahogy egyikhez sem, csak a sajátunkról (Yaris 1.0 :)) van fogalmam, ami gyönge és nyilván jóval kevesebbet fogyaszt 50-nél, mint nagyobb sebességnél, én is úgy tudom, hogy egy nagyon erős jármű hátrányban van városi sebességnél, hogy a fent említettel mi a helyzet, azt nem tudhatom.

2013. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 1.7 CDTI H Astrám van. A fordulatszámok ugyan úgy alakulnak, ahogy nálad is. Tehát valószínű a váltóm is hasonló.

Nem nagy a különbség, de igen, 3.-ban kevesebb fogyasztást ír ki. Főleg ha dimbes-dombos a környék vagy sokszor kell gyorsítani, lassítani.

Hasonló a helyzet 80-as tempónál is. Akkor is inkább visszaváltok 4.-be, mert kevesebb fogyasztást ír ki, mint 5-ben 2000 alatti fordulatszám mellett.

A motornak 2300-as fordulaton van a nyomatékmaximuma. Ezzel lehet összefüggésben hogy 1500 körül már kicsit erőlködik.

2013. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 23. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!