Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a megengedett legnagyob...

Mennyi a megengedett legnagyobb sebesség lakott területen kívül, ahol nincs felfestéssel osztott úttest?

Figyelt kérdés

Ez harmadrendű útnak számít? Van különbség a megengedett sebességnél ha 5, 6 vagy 8 méter széles az úttest?

Szégyellem, de már 20 éve tanultam...



2013. júl. 30. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
90 a max
2013. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Akkor egy kis frissítés:

Sebesség

26. § (1) Az egyes járművekkel - ha e rendelet másként nem rendelkezik - legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni:188

a)189 személygépkocsival, motorkerékpárral, 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival

aa) autópályán 130 km/óra,

ab) autóúton 110 km/óra,

ac) lakott területen kívül egyéb úton 90 km/óra,

ad) lakott területen 50 km/óra,

a/1.190 a külön jogszabályban191 meghatározott követelményeknek megfelelő autóbusszal

- autópályán 100 km/óra,

- lakott területen kívül, egyéb úton 70 km/óra,

- lakott területen 50 km/óra,

b)192 egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel

autópályán 80 km/óra,

lakott területen kívül egyéb úton 70 km/óra,

lakott területen 50 km/óra,


Amit kb. egy perc alatt megtaláltál volna magadtól is.


A KRESZ nem tesz különbséget aszerint, hogy beton, makadám, vagy földút!


Néha én is elgondolkozom a visszásságokon, pl. amikor elkészül egy csili-vili új út és lekorlátozzák 80-ra, közben pedig a falvak közötti kátyús makadámon 90 a megengedett!

:(

2013. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor 70 lesz a helyes válasz.
2013. júl. 30. 20:05
 4/8 A kérdező kommentje:

Azaz izé, tudom, hogy 90, de az eszméletlen sok, mivel van több bekötő földút és nincs sebességkorlátozás előtte, illetve van egy éles kanyar is benne (képen), de ott sincs korlátozás, pedig padka sincs és jöhet a szélén biciklis, gyalogos, bármi. 90-nél kivédhetetlen bizonyos esetekben.


[link]

2013. júl. 30. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jött ki a 70? Most másolta be a kolléga a jogszabályt, hogy 90 a max. Nyilván itt figyelni kell, hogy az út milyen szakaszán mész, hogy ne legyen relatív gyorshajtás. De ettől még a korlát az 90.
2013. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy jött ki, hogy elírtam és itt nem lehet törölni vagy visszavonni. ;)
2013. júl. 31. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, a 90 a legnagyobb megengedett sebesség.

Az autó sebességét a látási, és útviszonyoknak megfelelően kell megválasztani.

Tehát egy ilyen úton, érintőlegesen találkozol valakivel, simán Rád is verhetik. Indoklás: nem az útviszonyoknak megfelelően választottad meg az autód sebességét.

2013. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jocoo021 válasza:

Mai nappal vizsgáztam Pécsen.

Országúti vezetést húztam. Elindultunk Harkány felé.. Ki értem lakott területen kívülre. 85-90 Km/h-val mentem. Majd váratlanul félre állít Sz.Kálmán vizsga biztos. Bukásomat azzal indokolta meg, hogy nem gyorsultam fel 90-re és csak 85-90 közötti sebességgel haladtam. Röhejes, hogy lehúzzák az embert.

Egy kis apróság még, hogy a vizsga előtt az irodában már a kartonomat nézve azt mondta nekem, hogy " Még pár bukás belefér.. "


Akkor a jogszabály alapján ha valaki lakott területen kívül megy 85 Km/h-al akkor az szabálytalan? Én nem éreztem annak.

2017. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!