Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szoktak cserélni, szervize...

Mit szoktak cserélni, szervizelni egy rendes szervizelésnél? Attól lehet gyengébb a motor?

Figyelt kérdés

Szervizben volt a kocsi, és nem tudom mit cseréltek, pontosan a szüleim se, csak azt, hogy olajat, meg fékbetétet, de anyám kocsija azóta nem tudom, hogy de padló gázzal alig akar megindulni.

Egyszerűen 2 éve vezetem azt a kocsit, szóval tuti, hogy most lett valamitől gyengébb.


Dízel, az nem egy gyorsulás bajnok, de megszoktam, hogy el tudtam vele indulni lendületesen, és fele annyi idő alatt mikor nyomtam a gázt elkezdett jobban húzni.

Most meg 2x annyi idő kell neki, hogy felpörögjön 2-3 ezerre, és padlógázzal.

most már nem merek kimenni főútra, ha jönnek ezerrel, mert lomha lett a kocsi.


És nem az van, hogy "ááh, biztos csak még szoknia kell mert cseréltek olajat, meg ilyeneket..." nem! 1 hete volt szervizben, és még mindig nem megy rendesen.


Mondtam a muternak, hogy "hé muter, lóerőt is cseréltek benne?" Azt mondja, Ő is érzi, hogy előtte jobban pörgött a motor, és gyorsult a kocsi.

De a faterom is ezt tanúsíthatja...


Most mit szoktak cserélni egy kocsiban, ha évek óta nem volt szervizben, és közel 10 éves autó?

Hogy 2x annyi idő alatt van azon a fordulaton, mint előtte?



2013. júl. 31. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most nagy szerviz volt, vagy csak bevittétek találomra átnézetni?

Nem mondták a szervizben, hogy miért is kell fizetnetek? Azt nem akarom elhinni.

2013. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fékbetét a hiba. Emeljétek fel az autót, és üresben pörgesstéek meg a kerekeket. Ha nehezen forog, akkor vissza a szervízbe. Olajtól nem lehet lomhább.
2013. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Átnézették. Pontosan nem tudom mit cseréltek, gondolom, amit szoktak, de a váltó az ugyan az, a felfüggesztés is, azt mondta muter, hogy olaj, meg fékbetét volt cserélve.

De attól még a motor ugyan az nem?

2013. júl. 31. 10:44
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta a szervizes, hogy most vigyázzunk a fékezésnél, mert a fékbetéteknek be kell még kopnia, és ne száguldozzak vele, mert nehezebb megállni.

Azt érzem is, hogy hosszabb idő alatt áll meg a kocsi, de attól miért gyorsul rosszul?

2013. júl. 31. 10:45
 5/11 anonim ***** válasza:

"amit szoktak" - ez elég tág fogalom. Egy autón piszok sok dolgot lehet ám cserélni.


De valóban, lehet, hogy a fékbetétek túl vastagok, és alapból fogják a tárcsát. Tárcsát amúgy nem cseréltek? Mert akkor szokott ilyen fennállni, ha tárcsa és betét is cserélve van egy időben, és utána alapból összeérnek. Mondjuk én őszintén szólva ezt sem érzem lehetségesnek, mert azt akkor már érezted volna (forró a keréknél a fék, vagy égett szagot érzel).

2013. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
a gázkar rudazatos?2-en megnézhetnétek:egyikőtök beül,padlógázt nyom,a másik kézzel próbálja még tovább húzni a rudat,egészen ütközésig.(fogalmam sincs milyen autó lehet)
2013. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Turbós a verda? Én levegő tömeg mérő és a vákuumcsövezés környékén néznék körül. Esetleg nem cserélték -e meg a vákuumcsöveket az EGR szelep és a turbó nyomásszabályzója közt.
2013. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
turbódízel.
2013. júl. 31. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:
vigyétek vissza ez nem állapot. szerintem is valószínű hogy valamit a turbónál basztak el
2013. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy a turbóra nem dugták vissza a csövet - bár nem értem miért is húzták volna szét - és most sima szívódízelként üzemel. a tünet tipikus
2013. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!