Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autóval hogyan kell...

Benzines autóval hogyan kell elindulni lejtőn?

Figyelt kérdés
Világéletemben úgy adta a sors, hogy diesel-es autón vezessek, de most összekerültem egy benzines autóval. Lejtőn kellett volna hátramenetben elindulnom, de az istennek sem sikerült....nyomva tartottam a kuplungot és a féket, a kuplungot fogáspontig felengedtem, majd lassan a féket, de folyton lefulladtam...ha meg úgy próbáltam, hogy nyomva tartott kuplunk, gyorsabban értem el a fogáspontot és gázt próbáltam adni, folyton először előre indultam meg, majd nagy nehezen hátra, de azt már sosem vártam meg, mert mi van, ha belehajtok az előttem lévőbe? Tud valaki valami jó technikát, vagy esetleg leírni, hogy pontosan hogyan is kelllene? Diesel-es autóval simán megcsinálom, de azért ez gáz, hogy egy ilyennel nem tudom.. :/

2013. aug. 1. 22:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kézifékkel pl. Ha fog a kuplung akkor több gázt és lassan engedd ki a kézit.
2013. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
mármint emelkedőn. de azt hittem ez rutin tanuláskor alapfeladat. kézi behúz, kuplung benyom, 1-es, majd felpörgeted 2000 fölé. szépen engeded a kuplungot majd mikor érzed h fog (kicsit megbillen a kocsi eleje) akkor kiengeded a kézit. gyakorolj üres terepen, nem nehéz.
2013. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A kérdező tolatva szeretne elindulni emelkedőn :D
2013. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

Kitolatni egy garázsból pl. (Akinek ez nem egyértelmű...)


Amúgy a dízelnél is kell gázt adni mert egy meredekebb emelkedőn nincs az a kocsi amelyik elindul hátrafele csak kuplunggal...

De hogy is van neked jogosítványod?

2013. aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
ha nem megy a fékes megoldás, akkor válaszd a kézifékes megoldásd. Nem kell arcoskodni, nem tudja mindenki megcsinálni azt, hogy bőgő motor, meg méteres hátragurulás nélkül elinduljon csak fékkel.
2013. aug. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A magas alapjáratú oktató-dízel függőlegesen is elindulna, a vizsgaútvonalon pedig nincs is mindig ilyen emelkedő. Mióta nincsen külön rutinvizsga, csak az oktatón múlik hogy mutatta-e a kézifékes indulást. Youtube-on találsz hozzá tutorialt, ha nincs aki a közeledben megmutassa.
2013. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem azt mondtam hogy csak gázzal és fékkel dolgozzon, sőt, én is kézifékkel indulok el, de ha ezt az elméletet sem tanulta meg akkor nem értem miért ül autóba. Sajnos az ilyenek miatt halnak meg szabályosan közlekedő emberek... Nem konkrétan a kérdezőre értem de nem értem hogy a vizsgabiztosok ennyire megkenhetőek lennének?
2013. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Kézifék behúz, kuplung kinyom, rükverc, gáz, kuplung LASSAN fel, amikor fog, kézifék lassan ki, gáz, kuplung lassan fel, és megyünk. Mondjuk enélkül hogy lesz valakinek jogosítványa azt nem tudom.
2013. aug. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 szántóvető ***** válasza:

nagyon egyszerű:ez a mutatvány gyilkolja a legjobban a kocsit a tanuló alatt tehát az oktatók nem gyakoroltatják.

[link]

2013. aug. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ne is haragudjatok, de én is 3 napja kaptam jogsit, ma vtam egy ilyen helyen, de az oktató sosem mondott kézi fékes indulást. Ma egy lejtőn kellett felfelé menni, de úgy, hogy STOP tábla, előttem 2-en, mögöttem egy vki állt majdnem a ,,seggemben". A feladat: menjek fel úgy, hogy ne guruljuk bele a hátsóba, de ne is hajtsak bele az előttem levőkbe. De megcsináltam! 1-es, kuplung, fék nyom majd a kuplungot utána szépen a féket engedtem és nagy nehezen felment ELSŐRE. És ez egy benzines kocsinál siker élményt jelent :D
2013. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!