Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs meg az első rendszámom,...

Nincs meg az első rendszámom, közlekedhetek?

Figyelt kérdés
Nincs meg az első rendszámom, de van egy papír rendszám helyette. Nincs még pénzem bemenni az okmányirodába és újat igényelni. Ha megállít a rendőr, akkor mit tudok mondani? Fél füllel hallottam, hogy nem kötelező az első rendszám, és ha megállítanak van valami kiskapu. Előre is köszönöm az értelmes és segítő szándékú válaszokat.

2013. aug. 2. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

te komolyan rajzoltál egy első rendszámot?

amúgy inkább ne legyen fent, mert ha meg is állítanak azt mondod hogy az út előtti kötelező járműellenőrzésen megvolt még a rendszámtábla, most az úton vesztetted el akkor valószínűleg.

és kötelező az első rendszám, és még mindig nem a szélvédő mögött.

Benzinre van pénzed?

2013. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem rajzoltam, hanem így vettem a kocsit, még nem használtam forgalomba, és hétfőn kapok pénzt, akkor bemegyek megcsináltatni, de addig használnám, mennénk a Balatonra stb...
2013. aug. 2. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kellene egy rendőrségi bejelentés, nehogy valaki visszaéljen a rendszámoddal!

Magyarul: legyen papirod, ha megállít a rendőr!

Idézet egy jogi tanácsadó oldalról:

"A rendszámtábla leszerelése

Gyakran megfigyelhető, hogy előre nem helyezik fel a rendszámtáblát, és számtalan motoros és autós a rendszámtábla fel-leszerelésével próbálja kijátszani a rendőrségi sebességmérő készülékeket, illetve az autópályák matricaellenőrző kameráit.

Fontos leszögeznünk, hogy a rendszámtáblák megváltoztatása, leszerelése Magyarországon a KRESZ szabályai szerint nem megengedett, és szabálysértésnek minősül, hiszen a gépkocsik csak két (elől-hátul felszerelt) rendszámmal közlekedhetnek. 20-30 ezer forintos bírságra számíthat az, aki rendszám nélkül, illetve azt felhajtva, eltakarva vesz részt a közúti közlekedésben.

Aki ugyanis egyéni azonosító jelet (hatósági jelzésnek hívják más néven) megváltoztat, eltüntet, átalakít vagy meghamisít, az a jogszabály szerint közlekedési bűncselekményt követ el. A papírból pótolt rendszámtábla sem jogszerű, hiszen itt egyértelmű, hogy a rendszámtábla nem felel meg az előírásoknak, sőt még meg is hamisította azt - az ablakba helyezett rendszám sem jelent megoldást."


Az ügyintézés menete: [link]

2013. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
pontosan, be kell jelentened és igényelned kell újat. Ha ez megtörtént, ezekkel a papírokkal akkor és csakis akkor vezethetsz első rendszám nélkül, ha 2004 május 1 után lett forgalomba állítva, azaz uniós a rendszám, és van regisztrációs plakett a szélvédőn.
2013. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Akkor nem közlekedhetek első rendszám nélkül. Ha azt mondom, holnap, hogy ma hagytam el, és csak hétfőn van okmányiroda, akkor azt mondja a rendőr, hogy minek közlekedek vele forgalomban?!
2013. aug. 2. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem közlekedhetsz vele egyáltalán, mit nem értesz ezen?
2013. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem-értem. Csak ketten is mondták, hogy ha azt mondom, hogy most hagytam el és megyek be az okmányirodába megcsináltatni akkor nem lesz gond belőle.


De köszönöm a gyors és részletes válaszokat. A papír rendszámot iktattam, hétfőn meg elintézem az utángyártatását.

2013. aug. 2. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!