Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3, Golf IV vagy Civic?...

Lexer kérdése:

Audi A3, Golf IV vagy Civic? Avagy 1.9 TDi vagy 1.5 benzin?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!

Tudom hogy már sokadik ilyen jellegű kérdés ez.. azonban mégis feltenném, hátha megtudok 1-2 új dolgot a témáról.

Tehát autót szeretnék venni.. árkategóriába kb 700.000ig. Használatra vegyes, városi és országúti használatra egyaránt alkalmasnak kéne lennie. A lényeg hogy ha oda akarok lépni neki akkor haladjon is és hogy ne legyen több a fogyasztása 7-8 liternél. Továbbá fontos az esztétika is, így nálam csak a lentebb felsorolt 3 autótípus jöhet szóba. Korom: 22 F, sportosan vezetek.

Az általam kiszemelt autók: VW Golf IV, Audi A3, Civic 1.5i LS

Sokat olvastam már utána a témának, több embert kérdeztem.. de nagyon eltérőek a vélemények.

Audi,Golf külsőre nagyon tetszik, én az 1.9 TDi (110LE) kivitelre gondoltam, sok jót olvastam ezekről. Azonban jó pár helyen azt írják, hogy a turbóval vigyázni kell, és a régi (15éves) dízelekkel. Ezeknél a kérdés: tapasztalat alapján milyen gyakran hibásodnak meg ezekben az autókban pl a turbók és társai, amiknek a javítása tetemes összegeket igényelhetnek?

Civicnek a külseje kevésbé tetszik a fentebbi 2nél.. motorja viszont annál inkább. A 114 lovas kivitel nagyon meggyőző. Az hogy a civicek szervízelése drága, mostanra már elvileg megoldódott (sok helyen ezt olvastam).

Lényegében arra lennék kíváncsi, ki melyiket javasolná? (indokkal)

Egyébként első autó lenne. Eddig a család régi 1.3as Suzukiját vezettem. Minden válaszolónak köszönöm előre is a hozzászólást.

ui: az autó nem tuningolásra, versenyzésre kéne. Csak egy dinamikus, sportos autót szeretnék.



2013. aug. 2. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 1.9 TDi-t veszel annak 2 változata van. A kisebbik, 90 LE és 110 lovas. A kisebbikben nincs kettőstömegű lendkerék és változó geometriás turbó, ezért kevesebb a LE.(forgatónyomaték mindkettőben 230nm) Ennek a szervizelése kevesebb a két említett alkatrész hiánya miatt, viszont azért lomhább, nem olyan stabilabb.

A nagy tesónak PD blokkja van, masszívabb.(NEM PD ELEMES, csak a blokk PD!) Szinte lényegtelen a kettő, kb. 1 dl fogyasztás lehet a különbség közöttük.


Ám összességében ha dízelhez hozzá kell nyúlni(lényegtelen h melyikhez), az húzós. Gondolok itt a turbóra, adagolóra, porlasztó csúcsokra, esetleg magasnyomású befecskendezőre(PD elemesektől). Nos ezeknek az alkatrészeknek a darabja kerül annyiba, mint egy benzines motornak a komplett felújítása. Viszont a benzineseknél a gyertyákra is figyelni kell, de ingyen nem lehet kocsit tartani.... gondolom ez érthető. A dízel könnyebben vezethető, de összességében nem biztos, hogy gazdaságosabban jössz ki, mint egy 1.4-es sima 75-80 LE-s motorral.(~ 1 literrel ehet többet, mint az 1.9 TDi!, azaz 100kmenként ~415fttal kell többet fizetned, ami nemkevés), mert ha a dízelhez hozzá kell nyúlni, akkor az nagyon nagyon húzós bármennyire is sima sor adagolós kocsiról beszélünk, nem pedig magasnyomású hengerenkénti befecskendezéses lekvárról.:) Ezzel nem azt mondom, hogy törvényszerű, hogy kimegy a kettőstömegű lendkerék nálad, viszont dízelt általában azt vett(a régi autóknál, pláne ha első gazditól veszed..), aki rengeteget utazott vele. nos, a dízel motorok hosszú távra vannak tervezve, pláne ezek a legendásnak nevezhető motorok, ám előjönnek a hibái előbb-utóbb, és valószínűleg pont nálad fog. Ha ez így történik(nem kívánom), akkor el fogod átkozni azt a napot, amikor egy 1.4 benzinessel szemben kb. 1 liter üzemanyag megspórolása miatt választottál dízelt.

Nem mellesleg említve a magyarországi gázolaj minőségét, még az OMV kutakon is ... rögtön az adagoló száll el az ilyen pancsolt sz@roktól, ami nem 50e..


Ez csak tanács és egy vázlat. Te döntesz!

2013. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

bárcsak tudnék :)

benzines autó szimpatikusabb.. azonban külsőre sokkal jobban tetszik az a3 meg a golf

-benzines golf 4esről szinte csak rosszat olvastam..

-1.6os a3ról meg eltérőek a vélemények.. valaki szerint elég dinaminkus a motor, valaki szerint meg kevés a 100 LE az 1,2 tonnához.. másrészt a majd 10 literes városi fogyasztás sem lenne nagy barátom

2013. aug. 2. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: Audi A3 1.9 TDI.
2013. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En az Audit kizarnam, marha draga az alkatresz, meg a civichez kepest is, es kozel sem annyira megbizhato, pedig a formaja tetszene. A 4es Golf is nagyon tetszetos darab, am errol igazabol sokkal tobb rosszat olvastam es hallottam mint jot, legjobb esetben kozepes autonak lehetne nevezni. A civiccel alapvetoen nem lenne baj, de abbol meg hihetetlenul nehez lesz talalnod egy ertelmes allapotut mert a tulajok nagy resze elmebeteg modon "tuningol". En az Audit biztos hogy kizarnam, marad a Golf meg a Civic, de Golfbol tenyleg csak a dizel mert a benzinese nem egy leanyalom. (hasonlo koru vagyok, hasonlo koltsegvetesbol es most vettem Civicet kulonben, remelem be fog valni :)
2013. aug. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az A3-hoz ugyanannyi az alkatrész, mint a Golfhoz, és a Civichez sem hinném, hogy olcsóbb lenne, mivel japán autó, bár megmondom az igazat, a Hondánál nem vagyok tisztában az alkatrészárakkal.
2013. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!