Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros kerékpár, avagy...

Aish kérdése:

Motoros kerékpár, avagy mennyire vág meg a rendőr!?

Figyelt kérdés

Kisebb utánajárás után teszem fel ezt a kérdést, amiben egy kis eligazítást kérnék mert én már teljesen nem értem ezeket a KRESZ szabályokat.

Ugyebár kerékpárra 300W teljesítményig lehet kiegészítő motort szerelni ez kb 0.4kv ezzel nagyjából 24-40km/h-s sebességgel lehet haladni, ezentúl sehol nem találtam leírást, hogy ez felvett vagy leadott teljesítményről szól-e. ezért maradtam a végsebesség kalibrálásánál.

Kerékpárral ugye lakott területen kívül 40-el, sisakkal 50-el lehet menni, én 35-40km/h-ra szeretném beállítani a motort, de sehol sem találok 0.4kv vagy az alatti teljesítményű motort elfogadható áron. Ebből következik a problémám mind a motor kímélése szempontjából mert nagyobb teljesítményűvel félgázon is elég lenne futtatni a motort kedvező áttételezésnél, de mivel a babetta is segédmotornak számít attól függetlenül, hogy van rajta pedál meg vagyok lőve a témával. (névleges babszi teljesítmény ha jól tudom 3kv és 45km/h-ra van korlátozva)

Mindezen túl ha én ez esetlegesen levezetem a rendőrnek mekkora büntetésre számíthatok? :D

Kissé bonyolultan írtam le de remélem tudtok nekem ebben segíteni előre is köszönöm.



2013. aug. 4. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden járműnek van besorolása. Ha Te készítesz egyet, akkor azt a közlekedési hatóságnál kell engedélyeztetni. Olyan sokba kerül, hogy vehetsz rajta három elektromos kerékpárt is.

Felesleges öszvérmegoldásokban gondolkodni.

2013. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A közúti járműveknél ebben a kategóriában azért előfordulnak érdekességek... :)


Ha elektromosban gondolkozol, akkor érdemes beszerezni egyet és esetleg azt alakítgatni. Külön villanymotort beszerezni, kialakítani a felfogatásokat, a hajtást komoly meló - biztos marha érdekes, én is szeretek bütykölni, de szerintem nem érdemes nekiállni. Akkor már érdemesebb valami agymotoros, használt, megdöglött akksijú elektromos bringát megvenni nagyon-nagyon olcsón és azzal játszani.


De ha nem zárod ki a dugattyús motorral szerelt megoldást, akkor egy Dongó-készlettel tudsz motorizált bringát készíteni relatíve egyszerűen. Ott is tudsz áttételezéssel és hasonlókkal játszani, de mégis egy elfogadott konstrukció - gondolom a gyártó/forgalmazó ad valami megfelelőségi papírt is egy új készlethez, hogy hivatalosan belefér a bringa kategóriába, nem segédmotor.

2013. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Régebben láttam elektromos kerékpár építő szettet. Minden meg volt hozzá, ott első kerékbe való agymotor volt, annak a névleges teljesítménye 300W.


Meg voltak külön alkatrészek is ugyanott, pl 300w-os motor és hozzá hajtás a kerékhez.


De ez még kevésbé ellenőrzött dolog mint az SMKP-k. Tehát azért lehet okosságokat csinálni. Ha a motorján van egy adattábla amin 300W szerepel akkor a rendőr nem belekötni :)

2013. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Először igen elektromosban gondolkodtam de azzal ugyan ott vagyok mintha megvenném az átalakító szettet.

A benzinesek meg max 20.000-be fáj meg némi fémhulladékba a garázs legmélyéről.

2013. aug. 4. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért benzinesben is van drága kivitel: vadi új motor, készlet kb. 50e-ért. És akkor még nincs hozzá bringa amire fel lehet építeni...


Ugye az ötvenes években Dongónak hívták, most egy kis cég Dongó+ néven forgalmaz ilyen készletet.

2013. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!