Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsón,200ezer forintig,...

Olcsón,200ezer forintig, munkásautónak, dízel vagy benzines?

Figyelt kérdés

4 fő napi munkára való szállítása, kevés szerszámmal, tehát a raktér mérete sokadrangú.

Napi 80-90 km. Fontos: megbízhatóság, fogyasztás.

Skoda Favoritra gondoltam, 150ezerért már jót lehet találni.


2013. aug. 4. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Opel Corsa 1.5 D isuzu. ! literes fogyasztás s ha olajat meg vizet adsz neki kimegy a világból.
2013. aug. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Bocs. 4 literes fogyasztás akart lenni
2013. aug. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Corsa 4 fővel 4 literből meg szerszámokból? Persze, meg hűtött pezsgő és masszázsülés is van benne 200k-ból....

Legyünk kicsit reálisak, lehet ennyiért dízelt meg benzinest is venni, de ha komolyan napi majdnem 100 kilométerre kell legalább 4 embernek, akkor azért már egy tisztességesebb méretű járgáynt keress. Corsát nem ajánlanám, de egy Kadett vagy Astra már szóba jöhet, a Favorit sem rossz ötlet. Szerintem ezekkel a feltételekkel azért ne a fogyasztás legyen az elsődleges, nyeld le, hogy azon a napi ~100 kilométeren 6-7 litert megeszik egy autó. Ha meg munkásautó lesz, akkor gondolom azért egy-két éven belül tudtok újjítani egy nagyobbacskára.

Ilyesmikben érdemes még gondolkodni:

Mitsubishi Lancer: [link]

Fiat Tempra: [link]

Citroen ZX: [link]

Nissan Primera: [link]

Peugeot 405: [link]

2013. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Skoda Felicia 1.9 Diesel? Volt benne SDI, azaz szívódízel - nem versenyautó (és akkor finoman fogalmaztam), de legalább kimegy a világból kevés gázolajjal. És van belőle kombi is ha kellene - sajnos csak nehéz ennyiért találni okés példányt.
2013. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Legelső válaszoló: az Opel Corsa diesel valóban jó választás, de méretre kicsi, mint írtam a csomagtartó mérete nem lényeges szempont, de nem is elhanyagolható. Én csak 80kg vagyok, de méretre az esetleg benne helyet foglalók közül a legkisebb, ezért legalább egy Kadett.

Agent k: nagyon jó választás lenne a Felicia diesel, de drága ami jó. A benzinesre én is gondoltam, jól fogyaszt, műszakilag mint a Favorit, csak befecskendezős motorral. Ebben az árkategóriában Favoritból már elég jót lehet venni.

Agent k ELŐTTI válaszoló: köszönöm hosszú és részletes válaszod! A francia autók szerelése nem olyan egyszerű és logikus felépítésű, mint egy Opel-nek. Egy újabbnak pedig mindegyik márkánál bonyolult. A japánhoz drága az alkatrész. Azok közül amit küldtél a Citroen ZX elgondolkodtató, mint ahogy az is, hogy több évvel fiatalabb autót kapnék egy Golf vagy egy Kadett árán. Most egy Kadett diesel és egy Favorit lenne az esélyes. A 6 literes átlagos fogyasztás az nagyon jó, de max. a 7 liter is belefér. Ha 1-2 év után is jó még a kocsi, akkor utána is marad. Ezt az autót én fogom vezetni és nem olyan ütöm-vágom autó lesz, mint írtam a csomagtartó nem fontos, hanem a munkahelyszíneken való pontos megjelenés miatt kell. Általában civil ruhában ülnénk benne, de nem gond, ha néha munkáscuccban.

2013. aug. 4. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én ezt a francia autós dologt inkább tartom legendának, mint valóságnak. Vannak persze híresen rossz szériák, na de melyik márkánál nem fordul elő? Ráadásul ezeket pont azért írtam, mert nagyon olcsón szervízelhetőek. A ZX faék egyszerű szerkezet, s a 405 sem bonyolult, plusz ha felveszed a magyar márkaklubbal a kapcsolatot rengeteget fognak tudni segíteni, hogy mikor hol kihez érdemes vinni az autót és mit kell cserélni (s ezzel nem kevés pénzt spórolhatsz meg hosszú távon). Kombi is van mindegyik típusból, de ritkább és picit drágább a magyar piacon. A Favorit is ilyen egyébként, Kadettnél meg arra érdemes odafigyelni, hogy ne rozsdásodjon, akkor inkább már Astra, már az is kijön szerintem valamivel 200 alatt.
2013. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Peugeot 309-est néztem ki, 1.9-es dízel verzióban, de a szerelő ismerősöm azt mondta, felejtsem el. Alkatrészárakból kiindulva maradna az Opel, VW, vagy Skoda.
2013. aug. 4. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!