Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is feleslegesek...

Szerintetek is feleslegesek ezek a több száz Le kocsik?

Figyelt kérdés
Szóval csak szerintem feleslegesek ezek a 300 Le-s kocsik? Mert forgalomba úgy se mehet többel és egy 100 Le-os kocsi is bír 130-al menni és sokkal kevesebbet is fogyaszt.Régen érdekes elég volt 40 Le az autókba mostmár ez kevés csak tudnám mér,még a Mini is képes volt 120-al menni akkor meg mégis mért kellenek ezek az 500 Le-s autók? Ezek nem lennének talán nem fogyna ennyire a kőolaj.

2013. aug. 7. 17:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nincs szükség 150 Le feletti személygépkocsira. Csak igény van rá és anyagi lehetőség.


Nézzed meg Indiát, ott mikkel mennek. Náluk motorkerékpárban a 250 cc3 már nagy szó, nálunk meg 1000 alatt sokan lenéznek. Autóknál ugyanez a helyzet. Ők Tata Nano-val járnak, nekünk Audi Q5 kell, stb...


Annyi a különbség, hogy náluk nincs jólét, ezért logikus döntés alapján a kis teljesítmény >>> kis költség mellett döntenek míg mi sírunk a benzin ára miatt és ugyanakkor megvesszük a 15 litert zabáló SUV-t...

2013. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak teljesen igaza van.Meg ha nem vennénk ennyi benzin zabáló gépet,nyílván a földön tovább elég lenne a nyersolaj így például lehet hogy nem is lenne ennyire drága.

Én máig nem értem mért kell 150Le-s személyautót venni,a 70LE-s kocsi is képes 130km/h-val menni mint az 500Le-s,úgy sem mehet többel szóval.

2013. aug. 8. 10:20
 13/19 anonim ***** válasza:

Volt egyszer egy dízel autóm... 1200kg 200Le feletti teljesítménnyel , húztam vele futót,vittem vele a családot stb. Érdekes módon 6-8 Literrel eljárkált. Ha kellett kielőztem a töketlenkedőket (mondjuk 4 sávos úton az ezres szuzuki a belső sávban 35-40-el szerencsétlenkedik,vagy hegynek fölfelé 3 személlyel lassul...)stb.


Kedves Kérdező,neked felesleges a 40Le-s autó is ,mert elég lenne Neked egy szamár is,vagy a két jó lábad,hisz régen is jó volt!

2013. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

a 13-assal teljesen egyetértek!


(aki vezetett kicsi is nagyot is, az tudja, hogy a lóerőhiány mekkora veszély..)


már nem csak 1200-as Harley-ek vannak, hanem 2200-2400-asok is..A nagy hengerűrtartalmú gépeket nem véletlenül gyártják...a Föld még legalább 100 évig bírja a hagyományos üzemanyagokkal...amire kell, lesz másik. swmmi sincs véletlenül. Te meg aggódj tovább...miközben én élvezem a nyolc henger, és az automata váltó nyújtotta élményt.


amíg mi 30 évvel ezelőtt ragaszkodtunk a tízezer köbcentis Rába gyártásához, mert elég az, ha lassan is, addig a hozzáértők a húsz-harmincezer köbcentis kamionokat kezdték gyártani..valamit tudtak...vagy értettek hozzá.

2013. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló: A LE hiánya nem veszély, csak akkor, ha nem megfelelően vezeted.

Volt már szerencsém 200LE-s autóhoz is, és régi, 50-60LE-s kocsihoz is. És még itt vagyok. Ha betartod a közlekedési szabályokat, és nem agresszív állat módjára vezetsz, akkor maximum abból lehet gond, ha szembe jön egy állat, és beléd jön.

És légy nyugodt, ha nem látod jóval előbb, hogy feléd jön, akkor nem fogod tudni elkerülni. Régen is elkerülték az ütközéseket a kocsikkal, ha volt rá lehetőség. Mi változott azóta?


Írtad, hogy neked a 8 henger, és az automata váltó nyújtotta élmény a meggyőző. Nos, azt is számításba kell venni, hogy nem sokan engedhetik meg maguknak az ilyen kocsikat. Vagy ha meg is, azt fenn kell tartani. Elnézve a mai magyar helyzetet, nem csoda, hogy a kis ccm-es kocsik vannak túlsúlyban. A fő cél ugyanis a fenntartási költség minél inkább földön tartása. És a te 8 hengeresed fenntartási költségei köszönőviszonyban sincsenek egy mostani pl 1.2-es kis kocsiéval.


Most nézd meg az USA-t. Ott sokkal több monstrum van az utakon. Hogy miért? Nézd meg az életszínvonalat ott, és itthon.


Ja, és a végére még annyi: az automata váltóban mi az élvezet? Azzal a kocsi olyan, mint egy dodzsem.

2013. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Amerikában csak automata váktós kocsit kapsz :D De amerikát ne vedd ide,amerika eléggé nagy és eléggé nagy távolságokat kell megtenni a kocsikkal.Gondold el ott nem 1000km-ket szoktak vezetni hetente hanem valamikor 3nap alatt el kell érnüuk az uticéljukat mert rohanó világban élünk.Gondold el annyiszor váltogatni meg minden eléggé fárasztó lenne.Viszont szerintem nagyobb a baleset veszélye is mert nincs semmi ami lekötne.
2013. aug. 10. 13:57
 17/19 anonim ***** válasza:

"Meg ha nem vennénk ennyi benzin zabáló gépet,nyílván a földön tovább elég lenne a nyersolaj..."


Azért azt tudni kell, hogy nem a te 17 litert fogyasztó autód miatt fog elfogyni a kőolaj.

Ma az összes szintetikus anyagot kőolajból állítják elő. Az zacsit is, amiben megveszed a krumplit a teszkóban és utána megy a szemétre. Az összes műanyag terméket, a szintetikus gyógyszereket, festékeket, növényvédő szereket, stb-t. Ezt mind mind kőolajból állítják elő.

Aztán ott a szállítmányozás is. Mert ugye szeretünk egész évben banánt meg paradicsomot enni. Meg a sok kínai vackot is ide kell hozni valahogy, mert globalizált világban élünk. Ez mind-mind ipari méretekben emészti fel a kőolajat. (És eregeti a légkörbe a szén-dioxidot, de ez már egy másik probléma.)

A magánhasználatú közlekedés csak egy kis részét teszik ki az egész kőolaj felhasználásnak.

A nagy köbcentis, üzemanyag zabáló autód egész életedben nem fog annyi üzemanyagot elfogyasztani, még ha mindenhova autóval jársz is, mint amennyit az ipar egyetlen másodperc alatt felemészt.

2013. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szibéria 90% nincs kiaknázva, tehát van kőolaj dögivel. Én egy Maserati Grantourismoval járok (4.7 benzinmotor, 337kW), átlagba 20 liter körül eszik, van hogy többet harap ha nyomom neki. automata váltója van, ami sokszor nagyon jól jön ha a sok bu*zi kamion (4-5-6) egymás után feltartja a haladást, mellé huzok és könnyedén elmegyek melletük másodpercek alatt. Egyébként az igaz hogy nem nagyon tudom kihasználni, autópályán szoktam kicsit jobban megereszteni, ott van hogy 250-270-ig nyomom neki, de nagyon ott se lehet. Igazából versenypálya az, ahol valóban kilehet hozni belőle azt amit tud és amire gyártották.
2013. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18-as vagyok. azt elfelejtettem, hogy ezeken az autókon már a fék is olyan, hogy ha hirtelen padlóig vered nem az van hogy elkezd pörögni meg csapódni hanem nyíl egyenesen lefékezi a kocsit. A Maseratim ha jól mértem 3,8 másodperc alatt 273 km/h-ról 0-ra fékezi magát, a biztonsági öv mikor befog a sza*rt is beléd dagasztja egy intenziv fékezésnél.
2013. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!