Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes diesel autót 220 ezer...

Érdemes diesel autót 220 ezer km-el venni?

Figyelt kérdés
2000-es évjáratú volvo s80 2,5d vagy s320 cdi mercit vennék, de ezekbe sok a km. 250 ezer átlagba. Én évi 10 ezer km-t hajtanék bele. Vélemény kellene hogy szabad e ennyi km-el venni és ha igen akkor melyiket?

2013. aug. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ó mindegy a km óra mert akármennyi is lehet benne.

Elcsépelt mondat de igaz. ÁLLAPOTOT nézd!!

2013. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ismerősnél van egy s80, gyönyörű állapotban, ő is használtan vette, 22000 van benne és állítólag német országban autópályán ment bele a 220 ezer.
2013. aug. 9. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden (behozott) autóba Németországban ment a kétszázezer... Kis matek: Ha a német autópályán jár dolgozni, az 50-100km-t jelent, oda vissza 100-200-at. (Munka)naponta. Ez évente 250 napot jelent. 150km átlaggal ez évente 37500km. És még nem járt bevásárolni, nem ment vele évente 2x nyaralni (Horvátország vagy a Balaton, mindegy). Szóval olyan 45000km/év benne van. 4 év alatt megvan a közel 200000... Persze a 4 év alatt csak márkaszervízben járt az autó, ez nagy előny. Általában vissza is kereshető. És mire Magyarországra ér, ebben az autóban 150000 se lesz, ha nepperimport.


Szóval állapot. Ha jó állapotban van külsőleg-belsőleg, akkor megvesszük, ha megér annyit. Ha nem hát nem.

2013. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ezeket a 200 000-reket meg a német autópályát nem kell elhinni. Ezekben minimum a duplája van. Amiben tényleg kevés van, azokat irreálisan magas áron árulják, nem véletlenül.


A 2.5d amúgy még VW motoros ( ugyanaz az 5 hengeres dízel, mint ami az Audi 100/A6-ban van). Talán erre még lehet mondani, hogy elpusztíthatatlan.

Az S80 nem egy túlbonyolított autó, kategóriájában olcsó is hozzá az alkatrész, tágas kényelmes. Szerintem olcsóbban fenntartható, mint az S320CDI ( bár a Merga egy kicsit nagyobb kategória).


Ha a volvo állapotát nézed, akkor a bőrkormány még nincs megkopva 200k km-nél, a bőrülések sincsenek kikopva, kirepedezve. Ha nagyon mélyen repedezett a bőr benne, akkor vagy sokat állt napon vagy minimum 400 000km-van benne. 200 nál, belül a kilincseknél sem lehet kopás.

2013. aug. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm , ezeket majd figyelembe veszem.
2013. aug. 9. 17:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de a dízel mercikben 13 év alatt simán benne van a duplája attól függetlenül hogy mit mutat óra:)

Az állapotát nézd, mérj kompressziót, nézd át kívül belül.

2013. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy rendes taxis mercibe ennek a duplája 4 év alatt beleszalad, nem 13 alatt :P
2013. aug. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a taxis lehetőséget kihagytam. csak a legjobb eshetőséggel számoltam.
2013. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!