Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezebb szerelni egy kétütemű...

Nehezebb szerelni egy kétütemű robogót, mint egy Simsont?

Figyelt kérdés

50ccm-es motor vásárlás előtt állok, és hajlok a robogók felé. Kinéztem magamnak egy Aprilia Scarabeo-t és egy Keeway F act-ot. A kettő közül fogok választani.

Simsonom volt már, azt én szerelgettem itthon. Egy 2t robogót ugyanígy lehet itthon szerelni, vagy ehhez már mindenképpen hozzáértő ember kell? Vagy ez is tanulhat, mint a Simson bütykölése?



2013. aug. 9. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Könnyű de ha jó robogót fogsz ki akkor nem kell sokat szerelned.

Én szereltem simsont is meg robogót is.

Robogónál nem kell az olajat leengedned ha a variátorhoz, kuplunghoz akarsz nyúlni. Nincs lánc, helyette variátorszíj van, a cseréje egyszerű és nem kell feszességet állítani.

Én eddig csak azt cseréltem ami elkopott. Eddig sose romlott el, sose hagyott ott az út szélén.

2013. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak részei amik bonyolultabbak vagy legalábbis pontosabb szerelést igényelnek de nem megoldhatatlan.
2013. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ugyanúgy lehet szerelgetni, de ne keewayt vegyél, mert akkor aztán szerelheted reggeltől estig.
2013. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem nehezebb, csak 1-2 esetben le kell szedni a burkolatot, hogy hozzáférj.de hát az a pár csavar nem szoroz:D

viszont nem igazán kell szerelgetned.ez tapasztalat; volt 2 sámsonom, nem túlzok ha naponta kellett szerelni.(pedig csak német alkatrész, normális használat és beállítás)

nekem most egy aprilia sr 50-em van.2004-es 1 hónap alatt beletaszikoltam 2200 km-t.mindig első rúgásra indult,ment rendesen,egyszer volt dugulás a karbiban, rossz benzin miatt, de ez bármelyik motornál/autónál előfordul:D

2013. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint lehet vele boldogulni.
2013. aug. 10. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!