Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért haladnak át az autósok...

Miért haladnak át az autósok 5-10 km/h-s sebességgel a fekvőrendörökön?

Figyelt kérdés

Rengetegszer láttuk ezt a párommal és soha nem értettük, hisz motorral nem szoktunk lassítani előttük (ugye a fekvőrendőrös részeken az ember eleve nem megy gyorsan).

Azóta neki lett autós jogsija és ugyanolyan kevéssé érti. Ha 30-35-tel teljesen szolid áthajtani rajtuk Yarissal (ami wc-csészétől kezdve konyhai edényig mindenfélét tartalmaz az adott pillanatban, úgyhogy még lelkesen zörög is), akkor mi lehet az oka a fenti jelenségnek?

Most már tudnunk kell...


2013. aug. 9. 23:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
fekvőrendőrökön*, nem tudom, hogyan írhattam el, talán a meleg, nem sok agyam van az elmúlt napokban.
2013. aug. 9. 23:07
 2/17 anonim ***** válasza:
Pl. az, hogy az én autómnak egy nagyobb huppanón leér az alja. Ráadásul szerencsés módon az olajteknő az autó egyik legalacsonyabb pontja, úgyhogy már folyt el az olaj hasonló okokból, nem óhajtom megismételni.
2013. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Sokan jobban vigyáznak az autójukra, mint ti...

Hogy az autó fizikailag képes áthajtani rajtuk 30-35-tel, akár többel is, az nem azt jelenti, hogy nem árt az autó futóművének.

2013. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, ez a másik, a futóművet sem szeretem direkt szétcseszni egy hupli miatt. Egyébként a kisebb fekvőrendőrökön én is 30-cal szoktam átmenni.
2013. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
gondolom nem akar mindenki ugratni mivel nem kaszkadőrök:)
2013. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Az a gond, hogy itthon a fekvőrendőröket mindennemű szabályozást, illetve a józan eszet mellőzve építik. Van, ahol a 10 centis járdaszegélyt pont megfelelően találják, máshol jókora aszfaltpúpot építenek be a burkolatba, aztán 2-3 év alatt az illesztésnél jön a repedés. Megjelölni pedig nem szokás őket, nehogy már lássa a mocsok autós, hol van. Ezek az agyatlanul épített fekvőrendőrök pedig veszélyesek: meredek mindkét oldaluk, nagy ütést adnak a futóműnek, ami azért nagy gond, mert évről évre egyre feszesebb az autók futóműve, a magas sebességindexű, peres gumik oldalfala pedig igen merev. A Yaris még előnyös is ebből a szempontból.

Így hát marad a vánszorgás, hogy ne üssön fel a futómű. Pedig lehetne építeni olyan fekvőrendőrt is, ami teljes biztonsággal vehető 30 km/h körüli tempó mellett is, de ezek a hosszú, platószerű, lapos fel- és lejáróval épített darabok nem terjedtek el, mert olcsóbb a közmunkásokkal befaragni két méter járdaszegélyt. Holott az ilyen, ésszel tervezett fekvőrendőrök hatékonyan tudják biztonságos sebességre lassítani a forgalmat úgy, hogy nem kell előtte nagyokat fékezgetni.

2013. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Hogy ne csessze szét a peres gumit és a futóművet :)
2013. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

szia. hát itt az lehet a dologban ,hogy azé mennek átt rajta lassan mert hát sok kocsinak leérhet az alja.

mint pl. a lökhárító, olaj "karter" (nem tudom mi a pontos magyar neve) , katalizátor , egész kipufogó rendszer , küszöbök.. hasonlók..

a másik fele pedig az ,hogy ha gyorsan ráhajtasz és vékony profilú a gumiabroncsod vagy nagyon kemény akkor a felnid deformálódhat.. "un. tojás alakú" lessz .. az az olyan 70-80km/h felett annyira dobna ,hogy nem tudnád vezetni se, az az kukába vele. aztán persze jön a felfüggesztés , lengés csillapítók..

láttam már olyan kocsit ami gyorsan átment a fekvő rendőrön és a hátsó diferenciál elakadt neki és az egész hátsó hátsó futómű elhagyta a helyét :/ hát nem kívánom senkinek se.

ez is olyan mind kátyú az úton , annál is jobbinkább lassítani , ott is ugyan ezek a problémák adódhatnak.


további biztonságos közlekedést.


F.19.

2013. aug. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Írták, hogy itthon eléggé elb..tt fekvőrendőrök vannak. Te átveretsz rajta 35-tel, csörögnek az edények. A lengéscsillapító, rugó meg szilentek kapnak akkorát, hogy öröm nézni. Ha elég gyakran csinálod, akkor kb évente viheted futómű felújításra a kocsit.

Munkatársam amikor idegbeteg napja volt, akkor rakott kamionnal ment át a fekvőrendőrön 80-as tempóban. Az is csak kicsit csörgött, miért nem próbáljátok ki ti is 80-nal? :D

2013. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért nem száguldok át mert féltem a velem egykorú Suzuki 1,3-as Swiftet, így is van annak már elég baja :D
2013. aug. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!