Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért haladnak át az autósok...

Miért haladnak át az autósok 5-10 km/h-s sebességgel a fekvőrendörökön?

Figyelt kérdés

Rengetegszer láttuk ezt a párommal és soha nem értettük, hisz motorral nem szoktunk lassítani előttük (ugye a fekvőrendőrös részeken az ember eleve nem megy gyorsan).

Azóta neki lett autós jogsija és ugyanolyan kevéssé érti. Ha 30-35-tel teljesen szolid áthajtani rajtuk Yarissal (ami wc-csészétől kezdve konyhai edényig mindenfélét tartalmaz az adott pillanatban, úgyhogy még lelkesen zörög is), akkor mi lehet az oka a fenti jelenségnek?

Most már tudnunk kell...


2013. aug. 9. 23:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem Audim van, 17-es felnivel.

Átmehetnék rajta 100-al is, mert nem törne össze az autó, de félévenként cserélhetném a futóművet, meg a felnit, ami bizony akár millió forintos tétel is lehet...

Ebből a szempontból jók az ilyen kisautók, mint a Yaris, mert azoknak nem ilyen érzékeny a futóműje. Apám Thaliájának sem lenne semmi baja, ha átmennék rajta 40-el.

2013. aug. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért, mert ezek nem autószerelők, még az életükben nem fogtak a kezükben szilentblokkot, vagy lengőkargömbfejet.

Én a 20 éves Opelommal már 5 éve nem nagyon fogllakozom a fekvőrendőrökkel, úgy hajtok át rajta, ahogy kell, és semmi baja sem lett tőle.

Ellenben ezek a "nagyonvigyázokrátötymörgős" vezetők a legelsők, akik összeszedik az összes csatornafedelet 90-el, és akkor a fekvőrendőrökön tartják fel az egész forgalmat.

2013. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Na mindjárt bemesélitek, hogy jobb ha gyorsab mész át rajtuk...
2013. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy valami effélékről lehet szó részben, csak nem tudtam, mennyire indokolt, mert a normál fekvőrendőrök teljesen szolid hupnik egy teljesen megszokott rosszabb, kátyúsabb magyar országúthoz képest, ahol sorban előznek mindket a többiek, akár autóval, akár motorral megyünk, ott valamiért nem kímélik az autót...


A Yarisnak is elég alacsonyan van az alja, még az utcánkban is leér (rossz, nyomvályús földút, illetve a szomszéd utca murva), nem hiszem, hogy mindenkié alacsonyabb, akiket a fekvőrendőrökön vánszorogni látunk.


Az való igaz, hogy nem vigyázunk a Yarisra valami nagyon, nem is fogunk, nem azért vettük :D Azt leszámítva, hogy sosem megyünk vele gyorsan, az országúti 50 teljesen jó, ha nincs forgalom, ami a rossz utakon elég kímélő üzemmód. A párom a BMW-jére (motor) se "vigyáz", az is ütős-vágós járgány, mondjuk nem is bírta a BMW felni a magyar utakat (pedig szolidabban ment az endurósabb részeken, mint én a cruiseremmel :D), de kapott egy Kawa felnit, most már oké.

De tényleg, ha a magyar utakon haladunk, akkor a szolid hupákon miért nem? Akinek nincs terepismerete, azt még értem, hogy nem tudja, ez pont milyen fekvőrendőr (én is találkoztam már durvával), de lakótelepen és zsákutcás részen is mindenki durván lassított, pedig gondolom, nagy részük ott lakó volt...


Majd gondosabban is átolvasom a kommenteket s főleg megmutatom a páromnak (én mit sem értek az autókhoz), remélem, okosodunk vele, köszönöm a válaszokat :)

2013. aug. 10. 18:00
 15/17 anonim ***** válasza:
Országúton 50, ez ugye csak elírás? :)
2013. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15: Nem elírás, de csak mellékutakra vonatkozik. Ma minimum 160 km-t mentünk, a 81-esen (összesen 42km), ha jöttek mögöttünk, 90-nel, egyébként 70-nel, a mellékutakon és a falvakban 50-nel. Nem siettünk, a páromnak pedig, idézem, semmi jó nem származik abból, ha gyorsabban megy.

Motorral is lassan megy, de azért sima országúton 70-90-nel (persze körülményektől függ, lehet 30 is, ha pl. nagyon rossz az út, bár az elég ritka), autópályán 90-nel. Részben az áttétel tehet róla, a motorja 5.ben 70 alatt nem az igazi.

2013. aug. 10. 19:37
 17/17 anonim ***** válasza:
Hehe, én még a futóműhibás Swiftemmel is 90-nel megyek lakott területen kívül ahol az út megengedi és a forgalom megkívánja. Onnan tudom, hogy futóműhibás, hogy 90-nél eszméletlen ráz. Mi nálunk ahol lakom ez is lakott területen kívül van, viszont annyira gány némelyik út, hogy 2-es alapjáraton 20-al csörög, csattog a kocsi és pofátlanul volt mersze az útfenntartónak az újságban azt közzé tennie, hogy megcsinálták az utat.
2013. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!