Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy turbódiesel kocsit is a...

Egy turbódiesel kocsit is a max fordulatszmig, tiltásig kell pörgetni ahhoz hogy a lehető leggyorsabb 0-100-160-ra gyorsulást érhessük el?

Figyelt kérdés
Mielőtt félreértenétek, eszemben sincs szegény dieselt tiltásig forgatni, csak érdekel a téma.
2013. aug. 11. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Addig kell pörgetni amíg gyorsul az adott sebességi fokozatban. Általában ez a tiltás előtt van jóval.
2013. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Abszolút nem kell tiltásig pörgetni!


Szerintem kb nyomatékcsúcs közelében kell használni hogy jól gyorsulj.


A saját kocsim is jó példa hogy 3500 f/p felett "elfogy" és már csak pörög és nem nagyon gyorsul már

2013. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja és 5000-nél tilt
2013. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dörmögő ***** válasza:
90%
Lényege hogy szinte mindig a nyomatékmaximum közelében dolgozzon a motor. Ez a valóságban úgy nyilvánul meg hogy akkor már el lehet váltani mikor a magasabb sebességi fokozatban is olyan fordulatra esik vissza a motor ahol magas a nyomaték.
2013. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem pörög majdnem ötezerig is, de csak 4000-res fordulatig pörgetem, hiszen a dizel (nekem) 3-4000 ezres fordulaton húz a legjobban, igy ott kell tartani a fordulatot.
2013. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Üzemanyagtól függetlenül semmilyen kocsira nem igaz, hogy tiltásig kell pörgetni a legjobb gyorsulás kedvéért.

A legjobb gyorsulást akkor kapod, ha a fordulatszám amennyire csak lehetséges a legnagyobb nyomatékhoz tartozó, és a legnagyobb teljesítményhez tartozó fordulatszám között marad. Egy normálisan tervezett váltónál a legnagyobb teljesítmény fölöttkicsivel elváltva kb. a legnagyobb nyomaték alá érkezel egy hajszállal a következő fokozatban.

2013. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól írják a többiek. Nekem 2500-3500 között húz a legjobban. Váltáskor 3500-ról pont ilyen 2400-2500 körülire esik vissza a fordulat.

5200-nál tilt. Amúgy a tiltásig való pörgetéstől sem lesz semmi baja. Legalábbis nekem műszaki vizsgán a környezetvédelmi mérésen úgy mértek emelt fordulatszámon, hogy lepadlózták és tartották tiltáson. Mikor először láttam, én is néztem egyet, de gondolom mindenhol így csinálják.

2013. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy TDI-t sosem szabad tiltásig pörgetni, mert egyrészt felesleges, másrészt nem tesz jót a motornak és egyébként is jóval előtte nyit a lefújószelep, hogy ne nyomja szét a motort a nagy töltőnyomás.

A következő képen is látszik:

[link]

4000 rpm után zuhan a nyomaték, ezért felesleges tovább húzni, ugyan ezzel a motorral egy benzines nyomatékgörbéje kb 4500-5000 körüli szintnél adná a maximum értéke, de persze ez nagyban függ a motor és a vezérlés típusától. Pl egy Ignis VVTI motorja vagy egy Honda V-tech motor teljesen máshogy viselkedik mint egy normál vezérműtengelyes motor.

Magyarul: nem kell, sőt nem is ajánlott tiltásig pörgetni sem egy TDI sem egy benzines motort.

Persze megint más egy kihegyezett motornál a helyzet, amit egyébként is csak jórészt versenykörülmények között használnak, de ebbe most ne menjünk bele.

2015. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából nem a nyomatékcsúcs, hanem a teljesítménycsúcs közelében kell felváltani. Más a kettő. Akkor érdemes felváltani, amikor már a következő fokozatban jobban gyorsulna az autó, mert a fordulata visszaesik a teljesítménycsúcs elé.
2018. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen látnák ilyen gyorsulási videókat youtuben. Nem versenyezni csak érdekel xy típusú autó dinamikája és nagyjából, hogy gyorsul de minden dízelt szabályzásig forgatnak és alig vánszorognak fel 100 ig.. ami azért vicces mert kb 3500 felett kezd elfogyni ezek meg majdnem 5000 ig forgajták szinte minden dizel 0-100 videoban
2018. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!