Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót akarok venni,600 ezrem...

Autót akarok venni,600 ezrem van rá, sok gondolkodás és nézelődés után a ford focus 1es (1.6zetech motorral) és a renault clio2 (1.4 16v, vagy 1.2 16v) lenne a 2 tipus. Melyiket javasoljátok?

Figyelt kérdés
Clio-t fiatalabbat találok kevesebb kilométerrel, meg kevesebbet is fogyaszt. focust találtam rendszeresen karbantartottat,de 99-es csak,és vélhetően szomjasabb mint a clio.A témához valamelyest konyítók válaszát várom.
2013. aug. 13. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak e két autó közül akarsz választani akkor nem tudok segíteni, de nézelődj még.
2013. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Focus nagyságrenddel megbízhatóbb, viszont nem is fogyaszt többet mint a Clio. A francia benzinesek nem valami takarékosak, a dízelek viszont nagyon. A Clio pörgős motorú, rövidebb élettartamú, de amúgy megbízható. A többi része (váltó, elektronika, elektromos berendezések) viszont pocsék és folyton elromlanak.

A Focus azzal a motorral elnyűhetetlen és maga a konstrukció is elég tartós, kiforrott.

Én a helyedben azonban a japánok felé is kacsintgatnék. A Focusnál is megbízhatóbbak és takarékosabbak, bár hátrányuk hogy sokaknak külsőleg belsőleg nem jönnek be, nem érzik magukat jól benne. Dehát nincs tökéletes autó. Én 600-ért, ebben a Focus-Clio kategóriában Corollát, 323-as Mazdát vagy Nissan Almerat vennék. Fél kategóriával kisebb, de extra megbízható és piszkosul takarékos a Honda Jazz 5 ajtós változata, és külsőleg nem is olyan japános.

2013. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Focusból 600-ért nem túl jót fogsz kapni. Az 1.6-os fogyasztását 7.5l alá csak hosszú autópályás úton tudom levinni (6.8-7l), 10-40km-es szakaszokkal 7.5-8l között van. Oké, nincs is tojás a pedál alatt... De ennyi pénzért nem biztos, hogy Focust vennék a helyedben. Fenntartani amúgy nem drágább, mint mást, az alkatrész inkább az olcsók között van.
2013. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a javaslatokat,a jazz kicsit drága még(nekem)a corolla nem tetszik nekem sem,az almera viszont nem rossz,tudva azt is hogy,megbízható japán,nem rossz köntösben.lehet a következő autóm az lessz.
2013. aug. 14. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:

No... 2002-es 1.4-es Cliom volt, most pedig egy (igaz 2008-as) Focus-om van. A családban viszont van 1.6-os régi Focus, szóval tudok mesélni, sőt 1.4-es Focus is volt. Sőt, 1.2-es Clio volt az első munkahelyemen a céges kocsi. :D


Az 1.4-es Clio sokkal jobban megy, mint az 1.6-os Focus. Az 1.2-es Clio kb. ugyan úgy, vagy talán egy érzéknyivel lassabb a Focusnál. Ugye a Clio ~980 Kg, a Focus meg úgy 1200, teljesítményre pedig szinte ugyan az az 1.4 Clio meg az 1.6 Focus.


A Clio motorja csendesebb, de pörgősebb, és lényegesen kevesebbet eszik a Focus-nál. Nekem országúton 50-100 km/h között 5-5.5 liter között evett. Városban télen 7.5 volt a max, pályán pedig úgy 6.3 körül volt átlagosan.

Az 1.2-es Clio országúton ennél is kevesebbet eszik, a többi értéke kb. ugyan ez.


A Clio motorikusan nagyon megbízható, szerintem jobb mint a Focis, a gyújtótrafós típushibától eltekintve. Viszont az már ki lesz cserélve egy 10 éves kocsiban. Ami elromolhat: minden más. :D Minden apró, működést nem befolyásoló de idegesítő szarság elromolhat. Főleg elektronika persze, de ami szem-szájnak ingere, bármi.


a Focus fogyasztását +1 literrel meg lehet toldani nyugodtan a Cliohoz képest. Talán 1.5-el is. Megbízható, de lomhának fogod érezni, viszont tudsz bele pakolni bőven.


A 2008-as Focusomban 230.000 km van, a kuplungot kellett cserélni, a többi csak kopó alkatrész volt.


Összességében a Focust ajánlom, de közel sem nyújt annyi vezetési élményt, mint a kis pörgős Clio

2013. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy a 2002-es Cliomat 160.000-el adtam el, és ez idő alatt Generátor csapágyat, és 3 gyújtótrafót kellett cserélni. Ez összesen volt úgy 70.000 Ft.
2013. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még ki kell egészítenem valamivel, aztán befejezem: :D


Szóval az előbb felsorolt dolgok amik a motort érintették. Ezen kívül motorikus baja nem volt. A sok apró egyéb dolog viszont volt bőven. Ezért írtam, hogy motorikusan jó, talán jobb is a Focus-nál, mivel jobban is megy.

2013. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes infókat,sokat segített. )))
2013. aug. 18. 06:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Japánt még véletlenűl se vennék mert nagyon gagyik tapasztalat és inkább vegyél VW Audi BMW Mercedes azok regebbiek de sokkal megbízhatobbak ennyi pénzért... pl BMW e36 abból is 320i az megyis meg nem is eszi le a gatyádat
2014. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!