Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az igaz, ha tényleg baleset...

Az igaz, ha tényleg baleset helyzet van, nincs ideje senkinek dudálgatni?

Figyelt kérdés

Spanommal mentem múltkor hozzájuk, és kocsival mentünk, jön a nagy sor főúton, körbe néz, elkezd gyorsan kifordulni, megyünk, beérnek mögöttünk, az autók, és egyből dudált az illető, hogy lassan megyünk, meg tényleg szűkösen fordult ki a haverom.

Rászóltam, hogy ne csináljon ilyeneket, mert baleset veszélyes. Erre: "Baleset, hol? Belénk jöttek? Nem... Akkor miről beszélnük?" mondom erre, hogy talán ránk dudáltak keményen, az nem véletlen volt...

Arra mondta, hogy "Ha tényleg baleset helyzet lett volna a akkor nem dudálnak ránk, hanem egyszerűen belénk jönnek... Tudod, amikor baleset helyzet van, az embernek nincs ideje dudálgatni, hanem cselekedni kell, kormányozni, fékezni, gyorsítani... Majd akkor lesz baleset helyzet, ha nem lesz idejük a kormányhoz nyúlni..."


Ezen megdöbbentem. Még ilyet nem hallottam senkitől aki vzetett volna.


Igaza lenne a haveromnak?



2013. márc. 16. 15:16
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
ez igaz.
2013. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2013. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha olyan a helyzet nem azzal foglalkozol hogy dudálj hanem hogy elkerüld az ütközést. De van amikor minden olyan gyorsan történik hogy a kormányt elkapni nincs idő, nem hogy dudálni.
2013. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Ez inkább a paraszt sofőrök önigazolása, már meg ne haragudj.


Az igaz, hogy valódi veszélyhelyzetben nincs idő dudálni, de amin sikerült elkerülni a karambolt a legtöbb ember rányom a dudára, hogy jelezze a baromnak, hogy hülye.


Magyarra fordítva:

Ha valaki kivág elém úgy, hogy satufékeznem kell / félre kell rántanom a kormányt nyilván nem a manőver közben dudálok, hanem utána!


A haverod meg tipikusan az a csávó, hogy kivág valaki elé de ő lenne a legjobban felháborodva, ha hátulról telibe kapná egy platós IFA.

2013. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Magyarra fordítva:

Ha valaki kivág elém úgy, hogy satufékeznem kell / félre kell rántanom a kormányt nyilván nem a manőver közben dudálok"


Ezzel meg is válaszoltad a kérdést, a többi már csak okoskodás :)

2013. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a dudálás inkább figyelmeztetés. pár napja kétsávos egyirányúnál kaptunk zöldet, de két pitsa még gondolta a totálpiroson átszalad, kaptak is rendesen kánonból dudaszót... gondolkozzanak már.
2013. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Dudálni akkor van időd, ha arra készülsz, hogy dudálj, ergó fejben előtte eldöntötted, hogy te most dudálni fogsz. Hirtelen belépő hatásoknál nincs időd a dudához nyúlni, olyankor arra koncentrál az ember, hogy neki ne menjen a másiknak. A múltkor én is jöttem, erre nem számítottam rá, takarásból kikanyarodott elém egy másik autó. Hát minden eszembe jutott csak a dudálás nem.
2013. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
egyébként vannak olyan autósok akik a fék helyett a dudát nyomják...
2013. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Sajnos az ilyen sofőrök miatt lett rossz híre a Magyar vezetési stílusnak. Nagyon sok a tahó a közutakon és most nem azokról beszélek akik hibáznak hanem akik hibáznak és még nekik áll feljebb. pl tegnap jöttem munkából hazafele és az út szélén lévő buszmegállóból vadul rámrántotta az autóját egy pontagyú barom akivel kishiján majdnem összeütköztem dudáltam neki mikór már jobbról mellettem volt hogy figyeljen már erre még ö kapta fel a vizet. Az egy dolog hogy buszmegállóban nem parkolok illetve állok meg mert a kresz is tiltja, de ha már ilyen paraszt vagyok legalább kiteszem az irányjelzőt és megvárom mig elmennek az autók vagy valaki beenged és nem index nélkül kivágódok a főútra bízva a vak szerencsébe hogy majd lesz ami lesz. Hibázni én is szoktam sztem mindenki de legalább magamról tudom hogy elb..tam és elnézést kérek nem pedig nekem áll feljebb. Néha elgondolkodom ezeken az embereken hogy szándékosan ilyen parasztok vagy ennyire nem ismerik a közlekedés alapszabályait.
2013. ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fékezés és kormányzás közben is lehet dudálni. Nem igaz az hogy egy baleseti szituációban nincs idő dudálni. Ez az adott helyzettől függ. Szerintem a cimborád nagyon el van telve magától. Ezek szoktak nagyot koppanni.
2013. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!