Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék kismotorozni, de...

Szeretnék kismotorozni, de saknos szüleim nem engedik. Azt mondják veszélyes. TUdom hogy igazuk van, de én nagyon szeretnék, sok haveromnak is van, meg tetszik nekem. Szeritnetek rá tudnám valahogy venni őket?

Figyelt kérdés
14/F
2009. okt. 28. 20:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%

velem is hasonló van, csak nálam kerianyumnak nem tetszik. ballagási-bérmálási pénz tenné ki a motor egy részét. de ő nem ad pénzt az "öngyilkossági kísérletemre". apám úgy enged el tavasztól jogsira, hogy az elején nem mehetek egyedül forgalomba (ott jön majd mögöttem egy 1100-es csopperrel....). De nekem ilyen nagy motoros családom van, benne van a génekben, ezért könnyebb vmivel. esetleg ezek az érvek bevállhatnak, (bár nem teljesen épülnek a valóságra):

-biciklivel is megy az ember 40-nel, csak ott bukósisak sincs rajta általában

-biciklivel is ugyan úgy elüthetik az embert, és ott nagyobb az esély sérülésre, mert ahhoz nem öltözik be az ember, akár rövidgatyában is felül.

-moto gp-n a srácok 200 felett kicsúsznak a kanyarban, csúsznak 50 métert, és vigyorogva felkelnek

-ha mégis elütnének (vannak autósok, akik kizárják a motorosokat, apukámat is "átlökték" egyszer egy forgalmas úton a szembejövő sávba) ott van rajtad a bukósisak, a jó ruha (farmer, bőrkabát elég) és nem mész olyan gyorsan sem, hogy halálos legyen

-igaz 100 ezer körül van a jogsi, de legalább pl az EÜ-t nem kell majd mégegyszer lerakni nagmotornál/kocsinál

-a motorozás egy életérzés, nem nyomható el, és felesleges is. a motorosok összetartanak, a simsonos az 1600 ccm-es motorossal is jóban van (nem mint az autósoknál...), segítik egymást, ha baj van összetartanak


am. milyen motort akarsz? ha késöbb nagymotorra akarsz váltani, akkor váltósat vegyél ne robogót! én aprilia rx-et, derbi sendát, vagy suzuki dt-t akarok. Ezek crossmotorok.

14/L

2009. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

*sajnos

+még sokat focizok haverokkal, de azt sem engedik meg hogy csapatban játszak. Azt mondják durva sport ,veszélyes, stb.

2009. okt. 28. 20:58
 3/24 A kérdező kommentje:

fhu.kösz a válaszodat:Dhát igazából robogót szeretnék. De hát az ugye nem megy annyira gyorsan, max. 60-nal, azon me nem történhet akkro baleset.

Istenem, a csopper az fasza lehet:)

2009. okt. 28. 21:00
 4/24 A kérdező kommentje:
egy 40-50-es sebesség elég szerintem
2009. okt. 28. 21:01
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egyre kérlek az előttem hozzászólónak azt az két írásástt ne vedd komolyan, hogy 40 el semmi bajod nem történhet, a másik az az, hogy egy bőrkabát és farmer elég...


Rendes protektoros motoros ruha kell.


Próbáld meggyőzni a szülőket, hogy az jobb lesz, ha 18 évesen rutin nélkül egyből a nagy motort teszed le és egy 100LE s motorral kezded a tanulgatást.

Könnyen beláthatják egy könnyű kis teljesítményü robogón nagy rutinra tehetsz szert mind kreszben, mind motorozásban.

Más józan érvet úgy se fogsz tudni felhozni a motorozás szórakozás hobby, pénztemetés.

2009. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

hát kedves első eléggé nagy hülyeségeket írtál itt-ott

-farmer sz*rt sem ér (tapasztalat) 20al!!! löktek árokba és 3hétig nem tudtam járni

-a motogp-seknek olyan speckó ruhájuk van hogy ahhoz képest a farmer olyan mintha mesztelenül mennél + őket tanítják esni! a normál motorost nem

-SAJNOS azért nem minden motoros olyan összetartó

-Suzuki nem gyárt DT-t (hacsak nem egy csónak motorján akarsz száguldozni) Suzuki RMX vagy Yamaha DT van esetleg, de ha összeépíted a kettőt meghajlok előtted

-jah és ezek nem crossok hanem endurók, mivel cross-al nem közlekedhetsz forgalomban, és az 50es crossok (amit vezethetnél) kb a térdedig érnek és 5évesek szoktak olyanokkal menni

abban teljes mértékben egyet értek hogy ez egy életérzés amit nem lehet elnyomni :) csak ésszel kell vezetni


kedves kérdező: ha robogózni szeretnél, tedd azt, semmit nem jó erőltetni. bár én is a váltós motorok pártján állok, robogóra semmi pénzért nem vettek volna rá, mégis azt mondom, olyat vegyél ha esetleg összejön ami tetszik :) ha megunod, majd váltasz

a szülők rábeszélése.. hát az egy nehéz ügy.. az én szüleim 4éves koromban rontották el, mert hagytak crossozni egy kicsit, szóval amint elég idős lettem lehetetlen volt lebeszélni a motorozásról csak meg kellett fogadnom hogy magamnak keresem meg rá a pénzt :) (nyárimunka) .. és 2 éve már hajtom a gépet ;)

sok sikert :)

16/L

2009. okt. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

Bp-n ne motorozz igazuk van! Osztálytársamat így ütöttem majdnem el autóval. Hozzám beültek a lányok a kocsiba (ha más is van velem akkor betartok mindent) és ez a hülyegyerek meg úgy akart megállni a lámpánál h elsőkerékre áll motorral. kicsúszott a motor alolla én meg majdnem átmentem rajta. Nagyon utálom a robogósokat, index nélkül váltanak sávot, nem húzódnak le. Ha meg kisváros v falu akkor hajrá!! De ne vagizz vele a csajok előtt, ez a legfontosabb.

18/f

2009. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
hát falun lakom szerencsére de 14 éves koromban hogy szerezzek rá pénzt?
2009. okt. 28. 21:55
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
leírtam hogy szereztem én rá pénzt. nyárimunka.. tudod, gyümölcsszedés a határban, szomszédhoz átmentem kocsitmosni ha kellett stb.. azért ne várd hogy a sült galamb a szádba repüljön. + én nem kértem semmit, se ruhát, se cipőt.. még a heti kajapénzem is inkább félretettem.
2009. okt. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

első vagyok, írtam is, hogy sajnos nem minden igaz 100%-ban! Amúgy meg én bringával mentem 52 km/h-val, az erdei úton, egy autó jött mögöttem, és ahogy előzött,(amúgy 40-es tábla volt... ő kb. 65el előzött..) mellettem volt, és jött szembe egy autó, már nem tudott elém kerülni, hanem bejött, én meg zakóztam egy nem kicsit. Kiszakadt a gatyám, az tény, meg egy hétig alig bírtam járni, DE ez 52 km/h-nál volt. Segédmotorkerékpárral 40 a maximum, hacsak nincs külön tábla, hogy még annál is kevesebbel lehet csak. (biciklivel meg 30.... :D) Viszont ha körbenézel a neten, jó cuccokat találhatsz, használtan akár egy 20asért összeszedheted magadnak a felszerelést (ruhát), viszont a bukón ne spórolj! És lhetőleg zártat vegyél :)

Én pénzt úgy szereztem (volna), hogy amit bérmálásra, ballagásra kapok, az megy motorra, jogsira, és apuék kiegészítik. Nem tudom, hogy most 8.-as, vagy elsős vagy-e, de ha még van időd iratkozz be hittanra és majd bérmálásra ne ajándékot, hanem pénzt kérj.

2009. okt. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!