Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo Penta léghűtéses kétütem...

L Jani kérdése:

Volvo Penta léghűtéses kétütemű csónakmotorom mágnesgyújtása melegedés hatására megszűnik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Ha a motor lehül, újra működik. Gyújtótekercset, kondenzátort már cseréltem, a hiba maradt. Mi okozhat még ilyen hibát? Kérem ha valaki tapasztalt már ilyent segítsen!Ráadásul a javulás fokozatos. Ahogy hül a motor először csak gyenge szikra van majd végül normális.

#mágnesgyújtás
2013. aug. 19. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom megszakítós, vagy jeladós a gyújtás? Jeladó is lehet hunyó. Gyertyakábelt is érdemes ilyenkor megnézni.
2013. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A gyújtás megszakítós (ez egy öreg motor több mint 30 éves). A gyújtókábelt a tekerccsel együtt cseréltem, a gyertyapipa a régi, de azt nem tudom elképzelni hogy ilyen jelenséget produkáljon. Természetesen több gyertyával próbálkoztam, eredmény ugyan az. Ma egyébként szétszedtem a megszakítót is. Megpucolgattam, volt egy kis "kráteresedés" az érintkezőkön, lecsiszoltam. Összeraktam a motort, megy mint a Doxa óra. Hordóban terhelve, tűz forróra meghajtva is megy. Csak az a baj hogy ilyen már nem egyszer volt. Aztán kimegyek a vízre és fél óra után kezdődik a régi műsor.
2013. aug. 30. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Más a hordó és más a nyílt víz. Öreg motorok pedig nem rosszak. Nekem egy '62 előtti Husqvarna motorom van, és szeretem nagyon. Baján tudok egyedül csónakmotor szerelőt ajánlani. Tőle motort vettem és nem bántam meg. (suzuki)
2013. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!