Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik az az ország, ahol az...

Melyik az az ország, ahol az autókon ilyen ormótlanul nagy lökhárítókat kötelező használni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 10:10
 1/7 A kérdező kommentje:
2013. aug. 22. 10:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehol nem kötelező. Annak a kornak ez volt a jellemzője.
2013. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hallottam már valami régi, nyilván 60'70'-s évekbeli Britt autó márkánál történt meg, hogy az eredeti krómozott lököst, pár hónap vagy év gyártás után a közbiztonságra való tekintettel, kisebb műanyagra kellett cserélni.

De amit belinkeltél arra az #2-es válaszadó már felelt.

2013. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de nem úgy értettem, hanem régen ilyen lökhárítókat alkalmaztak, az oké, de volt egy ország, vagy állam az amerikai kontinensen, ahova a gyártóknak még nagyobb, vaskosabb lökhárítót kellett gyártaniuk, mert volt valami olyan törvény, hogy 5 vagy 15 km/órás (pontosan nem tudom) ütközést deformáció nélkül kellett kibírnia
2013. aug. 22. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:

"5 vagy 15 km/órás (pontosan nem tudom) ütközést deformáció nélkül kellett kibírnia"

Ennek semmi köze a lökhárító méretéhez.

2013. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amerikában volt divat, főleg Kaliforniában a parkolási szokások miatt. Ott úgy szerettek parkolni hogy kicsit lekoccolták az előttük/mögöttük lévő autót és hogy ne legyenek sérülések. ("Autókereskedők" c. műsorban amikor egy Porsche 911-et újítanak fel, ott meséli el pontosan)
2013. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez sokhelyütt szokás volt, Johannesburgban pl. a rendőr büntette, aki behúzta a kéziféket vagy beakasztotta a sebváltót parkoláskor. De Pesten, a nagykörúton is tologatták egymást az autók, egészen addig, amíg a "korszerű" műanyag lökhárítós skodák meg wartburgok meg nem érkeztek.

És ha már california és parkolás:

http://www.youtube.com/watch?v=wo6PmCidhp0

2013. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!