Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Vw, Skoda, Seat hármas...

A Vw, Skoda, Seat hármas autói tényleg szinte csavarra pontosan ugyanolyanok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egy konszern az egész, de eddig úgy voltam vele, hogy a Seat és a Skoda olcsóbb szegmensbe tartoznak, ún. népiesebb autók (persze az új árak valahogy nem ezt sugallják mostanában).

Ehhez képest sokszor az olvasom tesztekben már, hogy a Seat és a Skoda is nem ritkán jobban oldja meg a dolgokat, mint a Vw. Ez hogy lehet, és a Vw miért engedi ezt?

A Seat tényleg inkább a sportosságra, a Skoda pedig a praktikusságra megy, míg a Vw amolyan átmenet a kettő között?



2013. aug. 23. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

VW, Skoda, Seat, Audi mind-mind ugyanazok, s a jövében a Bentley valamint Porsche modellekkel is előfordulhatnak nagy átfedések. Van, hogy csak az alapja egyezik meg - a Skoda Yetinek vay Roomsternek pl. nem nagyon van mása házon belül, míg mondjuk a Seat Exeo csak egy átmaszkírozott Audi A4. Más konszerneknél is szokás ilyesmiket csinálni (Peugeot-Citroen, Ford-Mazda, Toyota-Lexus), de a VW tolja a legkeményebben. Ha átmenet van, az a vásárlói réteg miatt lehetséges, jelenleg kb. így néz ki a piaca a főbb személyautó márkáinak:

Skoda: Legolcsóbb, legalapabb, legjobb ár/érték arány.

Seat: Sportos, fiatalos, lendületes, spanyolos próbál lenni, de botladozik.

VW: Árban már az Audival konkurál, mint a konszern alapítói próbálnak magukból prémium-márkát kovácsolni több-kevesebb sikerrel.

Audi: Egyik legsikeresebb márkájuk, sokan a Mercedesszel és a BMW-vel egy lapon tartják már számon.

Ezekre jön még a frissen megszerzett Porsche ami feltehetőleg top-sportautó márkaként fog befutni és egy-két Porsche modell átirata megjelenhet majd Seat vagy Audi emblámáva. A Bentley egyedibb autókat épít, de azért nem olyan távoli rokonok az ő autói sem a VW/Audi nagyobb kocsijaival...

2013. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak lényegi különbségek, pl. felhasznált anyagok típusa.

Ott inkább skoda/VW van egymáshoz közelebb.


Fapados skoda nagyooon igénytelen, de hát abba az árba olyan belsőt lehet besuvasztani. Még azért a Superbnél valamennyire minőségibbek a felhasznált anyagok. Vagyis inkább pénztárca függő a beltér.


Seat a kakukktojás..mindig is különc volt..beltérben nem sok hasonlóság, jól látszik rajta hogy Spanyolországban készítik.

2013. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És ti a három márka közül melyiket vennétek inkább használt autóként?

Mert ahogy nézem, még a Vw tartja leginkább az értékét, a másik kettőnél nagyobb az értékvesztés.

2013. aug. 23. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:
VW-t a világ minden kincséért sem vennék, de ez személyes, tied a döntés.
2013. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Seatot vennék 2001 óta az van nekem elég sok Seatom volt van most is 2 teljesen elégedett vagyok velük jó autó hidd el nem bánod meg csak legyen rendes szerviz előélete .
2013. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!