Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri egy elektromos robogó?

Megéri egy elektromos robogó?

Figyelt kérdés

Most vagyok 13 éves és szerintetek megéri egy elektromos robogó ?

Csak edzsésre járnék vele ami kb 4-5 km oda visza

Hetente 3-szor,4-szer!

Meg anyumnak segítenék ha kellene valami a boltból neki!



2013. aug. 29. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Edzésre elektromos robogó????

A kutyát meg autóban sétáltatjátok?

2013. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Városi közlekedésre teljesen jó főleg ha csak 4-5 km-távot tennél vele. viszont ez nem motor mert ez elektromos kerékpár csak úgy néz ki mint egy robogó, csak vásárlásnál figyelj arra hogy a teljesítménye ne legyen több 300 W-nál mert akkor már jogosítvány szükséges hozzá. Amire figyelj oda hogy a töltést úgy végezd hogy teljesen le kell meríteni mert könnyen kinyírhatod vele az akkumulátorát, az meg 50 ezer forint minimum ha tönkremegy. Valamint célszerű a rugókat figyelni mert ha olcsó kínai szutykot veszel akkor az hamar tönkremehet. Meg persze nem árt ha használtan veszed akkor nézesd át az elektronikáját mindenképp.

Amire neked kell bőven megéri, pár száz forint egy tankolás pontosabban töltés, nem vészes az ára. Nekem is volt ilyen 3 évig használtam, suliba meg munkába járásra, kb 50-60 km-ert elbírt egy töltéssel. Meg haverokhoz is azzal jártam el, és elég jól húzta. Esős időben nem nagyon használható, ezt érdemes belekalkulálni sajnos, tárolásnál meg mindig fedett részre tedd, ha úgy áll a dolog hogy esne akkor célszerű letakarni valami ponyvával, az legyen mindig a csomagterében, meg célszerű plusz pumpát is vinni meg pót szelepeket, nehogy az legyen hogy valami marha kicseszésből leszedi róla.

Nekem kb 8 szelepem ment el mert egy hülyének az volt a hobbija hogy leszedte róla és leengedte a gumikat, és eldobta a szelepeket, azóta volt nálam is pumpa plusz az utolsó évben szereztem egy 12 voltos mini akkut, és egy kompresszort hogy könnyebben fel lehessen fújni. Meg ugye ha lejtőn mész lefelé akkor tölt is valamennyit rá,m ha úgy adódna a helyzet, meg többségének van lábhajtásos változata ami egy bizonyos idő után feltölti annyira hogy 2-3 km-ert kitudj hozni még belőle. Nekem egyszer kellett ez amikor nem tudtam autót elvinni meg kölcsön sem kaptam viszont busz nem járt közvetlenül arra a 30 km-rel arrébb lévő településre, mivel nem időre mentem így azzal elmentem oda, tölteni sajnos nem volt lehetőségem ott de visszafelé jól jött a pedál azokat a csomagtartóba tettem hogy ha gáz van csak gyors felkelljen rá dobni és akkor lábbal hajtva jó lesz az, majd amikor ráadtam az energiát és tudtak menni a lámpák akkor az utolsó pár kilóétert már újra az akkuval tudtam megtenni de volt hogy az utcánkban már csak éppen hogy gurulni tudtam vele. tehát olyan 60 km-ert maximum nagyon jó állapotú akksiból lehet kihozni, mert beszéltem egy sráccal valami fórumon aki mondta hogy már 4 éves járgányánál annyira elöregedett az akku hogy már örült ha 40 km-ert eldöcögött vele síkterepen.

2013. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat 2.

Az elsö válaszoló meg inkább maradjon csendben ha nem tud renedes választ irni

2013. aug. 29. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
teljesen jó, jók ezek a masinák.
2013. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Amire figyelj oda hogy a töltést úgy végezd hogy teljesen le kell meríteni mert könnyen kinyírhatod vele az akkumulátorát, "

Na ez tévhit. Ha az aksit a mély kisülési fázisig meríted azzal drasztikusan csökkented az élettartamát.

Legjobb ha a töltőben van csepptöltő funkció. Ebben az esetben legjobb ha folyamatosan töltőn van a gép ha épp nem használod. Akkor is ha teljesen fel van töltve.

Így lesz a leghosszabb az élettartama.


Egyébként pár ismerős használ ilyeneket. Az aksi problémás dolog. Ha újonnan veszed azokban már eléggé lestrapált aksi van. Ugye sok szállítás, tárolás... Az aksi szépen lemerül, aztán ha lemerült állapotban áll az erősen csökkenti az élettartamát.

Amit meg már írtak fentebb hogy a vizet nemigazán bírja.



Egyébként szerintem ha 300w alattit akarsz akkor vegyél egy első agymotoros szettet bicajhoz. Azt mondják azok a legjobbak, mivel egyszerre tudsz tekerni és a motort is használni. (rögtön lesz összkerék :))

2013. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-5 kilométeres távra én inkább egy jófajta biciklit ajánlanék. Az elektromos robogó áráért már nagyon jó bicók vannak és legalább nincs gond a karbantartással.
2013. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem rendes robogót vegyél ne elektromosat
2013. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

DE ahoz még megkell csinálni a jogsít

és azt hányévesen lehet elkezdeni?

2013. szept. 1. 08:02
 9/9 anonim válasza:
50 CM3-nél 14 évesen ha 50 CM3 motort veszel
2018. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!