Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kötelező felelőségbizto...

Milyen kötelező felelőségbiztosítást ajánlotok?

Figyelt kérdés
Holnap vásárolok ha minden igaz egy autót, és személyesen csak pénteken, de lehet hogy csak hétfőn tudok a nevemre biztosítást kötni. Melyik biztosítót ajánljátok egy új (nem volt még biztosításom) belépőnek ami a legolcsóbb jelenleg, éves szinten szeretném fizetni. Online kötés mennyire biztonságos, és hiteles? Ha ott kötnék akkor a kötés ideje után már használhatom is a járművet érvényes biztosítással és ha igen azt hogy igazolom ha kéri a rendőr?
2013. szept. 4. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Használd a népszerű alkusz oldalakat, akkor semmi gond se lehet. Ennyi adat alapján senki sem fog neked konkrét céget mondani, mert a biztosítás díja sok mindentől függ: gépkocsi típusa, életkorod, bónuszbesorolásod (bár nálad ez nincs), családi állapotod, jogosítványod szerzésének éve. Ha online kötöd meg, akkor kapni fogsz e-mail-ben egy igazolást. Az azon szereplő időponttól számítva él (ezt jól nézd meg) az általad választott biztosító felelősségvállalása. Továbbá az e-mail-ban benne lesz az is, hogy milyen módon tudod kiegyenlíteni a biztosítás díját. A kötvényt általában postai úton küldik, az egyik példányt aláírva vissza kell juttatnod.


Arra figyelj, hogy ha aláírjátok az adásvételit, akkor a gépkocsi az adásvételiben rögzített időponttól számítva biztosítatlanná válik. Hiába fizette be az előző tulaj például egész évre, az rád nem érvényes. Ő a fennmaradó díjat időarányosan visszakapja. Ha téged így állít meg a rendőr, akkor megbüntet. Továbbá ha így okozol balesetet, akkor saját zsebből kell állnod mindent. Ezért az a legjobb, ha olyan helyed történik meg az adásvétel, ahol egyből tudsz online biztosítást kötni. E nélkül ne menj ki a forgalomba. Továbbá azért sem éri meg húzni az időt, mert az új biztosítód fedezetlenségi díjat számít fel az adásvételtől számított időponttól az új biztosítás megkötéséig eltelt időre. Ez teljesítménytől függően napi 260-600 HUF + baleseti adó.

2013. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Opel astra f 1997-es évjárat, 1.4-es motor 44kw, 60 lóerő, 2011. 04. 28 a jogosítvány megszerzése, egyedülálló a családi állapot, nincs gyermek, nincs lakás, nem volt még kötelező biztosításom soha. Ha online kötök biztosítást ugye írta a válaszadó hogy e-mailben kapok levelet és abban lesz a biztosítás kezdetének időpontja. Ez azonos minden esetben az online kötött szerződés időpontjával? És akkor ezek szerint a biztosítás díját nem kell azonnal fizetnem hanem csak ha küldik postán a szerződést, és akkor ott lesz a csekk is. Az összeget gondolom online meglehet nézni és ez nem változik a postai úton kapott szerződésben.
2013. szept. 4. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne akard már, hogy más töltögessen ki egy alkusz oldalon ezer adatot!

Kattints szépen és szívjál vele te!

[link]


Béna gyereknek anyja veri...

2013. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Húúúh. Szerinted már nem töltöttem ki? sőt még a díjakat is tudom. Én csupán arra lennék kíváncsi hogy pl ha a K&H-t választom ami a kalkulátor szerint 25000/év baleseti adóval együtt akkor az nekem megfelel e? vagy ki melyik biztosítóval milyen tapasztalatot ápol? Én csupán erre lennék kíváncsi, hogy a számos biztosító közül melyik a legmegbízhatóbb a tapasztalatok szerint!!!
2013. szept. 4. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, ha online kötöd, akkor kapni fogsz egy e-mail-t, abban pontosan fel lesz tüntetve minden. Az e-mail-ben kapott doksiban benne lesz, hogy mikortól indul a felelősségvállalás. Innentől kezdve 60 napig kötelező a biztosító felelősségvállalása a törvény szerint. Ha ezt kinyomtatod, akkor a rendőr nem köthet beléd. A díjat átutalva is rendezheted, úgy további kedvezményeket kapsz. Természetesen nem kell egyből fizetned, de a válasz üzenetben minden infót megtalálsz. Ha netán elakadnál, hívd bátran az alkusz oldalt üzemeltetőket, szakmailag felkészült emberek fogadják a hívásodat.
2013. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Azt csak Te tudod, hogy mi a megfelelő neked. Ha megbízhatót keresel, akkor válaszd a nagyobb, ismertebb cégeket. A K&H pont ilyen.
2013. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem az a fő hogy a legolcsóbb legyen, legyen hiteles, és legyen érvényes biztosításom nehogy még a zsaruk is ezzel húzzanak le!
2013. szept. 4. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:

"Melyik biztosítót ajánljátok egy új (nem volt még biztosításom) belépőnek ami a legolcsóbb jelenleg"


Itt még nem tudtad melyik neked a legolcsóbb.


"Húúúh. Szerinted már nem töltöttem ki? sőt még a díjakat is tudom."


Itt meg már arcoskodsz! Mi lenne, ha megtanulnál végre megfogalmazni egy egyszerű kérdést? Főként, hogy az utolsó kommentedben meg megint a legolcsóbbat emlegeted! Nem mindegy, hogy kinél kötöd azt a szar biztosítást? Ha beléd mennek, akkor úgyis az okozó biztosítójához kell menned, aztán mi van ha valami szutyoknál van a biztosítása? Hiába van neked "hiteles" biztosítónál a szerződésed, ha a másiknak a MÁV-nál van...


"Én csupán arra lennék kíváncsi hogy pl ha a K&H-t választom ami a kalkulátor szerint 25000/év baleseti adóval együtt akkor az nekem megfelel e?"


Nekem megfelel a K&H pedig volt amelyik biztosítónál 2000-el olcsóbb lett volna az éves díj, no de ez a 11000 Ft/év se sok szerintem a 107 lóerőért cserébe!

:D


Na leültem, oldd meg magad!

2013. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg: szívesen!
2013. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!