Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy buszsofőr hogy lehet...

Egy buszsofőr hogy lehet olyan hülye, hogy minden baromság miatt elrántja a kormányt? Inkább elkormányoz, beborul az árokba, ezzel megölve két embert. Normális az ilyen?

Figyelt kérdés

[link]


Azért ez szerintem elég durva. Átjön egy autó a szembesávba, erre képes annyira elrántani a kormányt, hogy felborulnak.. De ez már nem az első eset. Sokszor láttam-hallottam ilyet. Nagy buszok gyenge tragacs autók miatt rángatják a kormányt, nemhogy inkább belemennének, akkor senki sem halna meg... Kormány rángatás miatt viszont már csomóan meghaltak, meg most is.


Speciel én nyamvadt 3 éves jogsival nem rángatom a kormányt, volt már, hogy inkább belementem, mert tudtam, hogy sokkal súlyosabb lenne rám és utasomra nézve, ha rángatnám a kormányt.


Tapasztalt buszsofőr hogy csinálhat ilyen szarvashibát? Nagyon feltudom húzni magam az ilyeneken.



2013. szept. 7. 18:27
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Nézzétek a képeket, videokat, hiradót, nagy dög busz eg kicsi gyenge lada 1200 miatt borult inkább az árokba..
2013. szept. 7. 18:30
 2/31 anonim ***** válasza:
97%

"Nagy buszok gyenge tragacs autók miatt rángatják a kormányt, nemhogy inkább belemennének, akkor senki sem halna meg... "

Hú de okos vagy. Bele se gondolsz, hogy frontális ütközés esetén, mivel az utasok nincsenek bekötve, mekkora erőhatás éri őket. Rádaásul ők arra fel sincsenek készülve, ergo nem kapaszkodnak, szóval elindulnak erre-arra a busz belsejében. Hidd el, akkor is lett volna haláleset.

De, hogy mást is mondjak: szerinted a szembe jövő kocsiban túléltek volna egy frontális ütközést egy busszal? Na ugye....


"Speciel én nyamvadt 3 éves jogsival nem rángatom a kormányt, volt már, hogy inkább belementem, mert tudtam, hogy sokkal súlyosabb lenne rám és utasomra nézve, ha rángatnám a kormányt. "

De biztos nem 90-el mentél, és nem frontális ütközésről volt szó, max kis koccról.


Természetes dolog, hogy félrerántotta. Mindenki azt tette volna. Az, hogy a busz felborul, benne van a pakliban, mondhatni, természetes dolog. Magasan van a súlypontja.


Végezetül, még valamit had írjak le: tudod, hány éve küzdenek bizonyos szervezetek azért, hogy távolsági buszokon tegyék kötelezővé utasok számára a biztonsági övet? Sok halál elkerülhető lenne vele.

2013. szept. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Hát figyelj.. Inkább a vétkes haljon meg, mint a vétlenek közül valaki, ennyi. Másrészt pedig a sofőr látja h kacsázik az autó, majd áttér a szembesávba, erre akkor se az a megoldás, hogy a nagy dög nehéz, sok tonnás busznak a kormányát elkezdi rángatni és inkább beborul az árokba h két vétlen ember meghaljon. Az a lada 1 tonna... a busz meg hatalmas volt, én már láttam a híradóban, nézd meg te is. Simán átment volna rajta, meghal a vétkes és ennyi. Így meg szerencsétlen vétlen emberek halnak meg. Egyik azután h belehalt a vérveszteségbe, mert leszakadt az egyik lába... Egy sportolónak pedig amputálni kellett a lábfejét. Az ilyen sofőröktől azonnal elvenném a jogsit örökre.
2013. szept. 7. 18:48
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

te véletlenül nem helyközi járatokat vezetsz? mert az picit más -.- .... 90es tempónál frontális ütközés --> garantáltan borulás és árok az is!


Nehogy már a sofõr legyen a hibás, mert MEGPRÓBÁLT ÉLETEKET MENTENI! ha nem rântja el a kormányt, sokkal több áldozat lenne, ezt elhiheted....

2013. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem busz sofőr vagyok. De nem hiszem, hogy ha nem rántja el a kormányt, akkor is meghalnak a buszon... Max az autóban. Így meg eléggé hülye helyzet azért ismerjétek be. Egy hülye kis alig 1 tonnás lada miatt a kb. 15 tonnás busz fekszik oldalán az árokban két halottal és megannyi súlyos sérültekkel.. A ladának meg alig lett baja, a benne ülők is csak megsérültek azt annyi. Nekem eszembe nem jutna semmiképp rángatni a kormányt semmi miatt. Voltak már nekem is ilyen forró helyzeteim.
2013. szept. 7. 19:09
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
pedig elhiheted, több lett volna a halott....hirtelen rövidebb idő alatt következett volna be a lassulás, ami azt jelenti, hogy sokkal nagyobb erőhatások érik az utasokat, és am egyszerűen lehetetlen ilyen tempónál úgy ütközni busszal, hogy az ne boruljon fel..
2013. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

"3 éves jogsival"

Hülye gyerek okoskodik.

2013. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
97%

"Simán átment volna rajta, meghal a vétkes és ennyi. Így meg szerencsétlen vétlen emberek halnak meg. Egyik azután h belehalt a vérveszteségbe, mert leszakadt az egyik lába... Egy sportolónak pedig amputálni kellett a lábfejét. Az ilyen sofőröktől azonnal elvenném a jogsit örökre."

Én meg tőled venném el a jogsit, de azonnal! Tök mindegy, vétlen vagy vétkes, a karambolt kerülni kell. Tudod, én a győri egyetemen nem egy baleset megelőzési konferencián vettem részt. Tisztában vagyok vele, mit jelent a frontális ütközés 90-nél, pláne, hogy a busz tömege sokszorosa a szembe jövőnek. Azt hiszed, a busz átmegy a Lada-n, leradírozza az útról, és vígan gurul tovább? Ez nem film, hanem a valóság. Ugyanúgy borulás lett a vége, és sokkal több halálos áldozat.


"Nekem eszembe nem jutna semmiképp rángatni a kormányt semmi miatt. Voltak már nekem is ilyen forró helyzeteim." Ezt fejtsd ki. Mit értesz forró helyzet alatt? Szembe jött valaki a *esco parkolóban, vagy mi?

2013. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy 600 kilós lada sérüléseket okozó lassulást okozzon egy 21 tonnás busznak.

Kérdező: az, hogy valaki sokat vezet, egyáltalán nem jelenti, hogy tapasztalt, jó sofőr. A jó sofőrt arról lehet megismerni, ahogy vészhelyzetekben reagál. Aki levezet egymillió km-t balesetmentesen, arról nem lehet tudni, hogy jó sofőr vagy csak szerencséje volt. Aki viszont elkerül egy halálos balesetet vagy a kisebbik rosszat választja, tehát stresszhelyzetben tud gondolkodni és dönteni, az jó sofőr, akármennyit is vezetett.

2013. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Belemennél, azt meghal a vétkes és kész ?

Hát, ehhez csak gratulálni tudok !

Egyrészt sosem tudhatod, hogy egy autó éppen miért cikázik, másrészt próbálj meg azzal a tudattal élni, hogy direktbe telivertél busszal egy személyautót. Garantáltan nem fogod feldolgozni egy könnyen, hogy megöltél 1-5 embert.

Meg se próbáld azzal vigasztalni magad, hogy te csak mások életét próbáltad megmenteni. Nem fog menni.

Ha csak nem vagy egy lelki korcs...

Másrészt, ha a te családod ülne a személyautóban és neked valami ilyesmit mondana a buszsofőr, aki megölte őket elfogadnád a magyarázatát ?

Gondolkodni kéne, mielőtt vakon köpködsz másokat !

2013. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!