Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Károsodik bármennyire is az...

Károsodik bármennyire is az autó fényezése attól, ha mondjuk 1 hónapig egyáltalán nem mosom le?

Figyelt kérdés

Több mint 100 km-t kell mennem az autóval tényleg szinte minden áldott nap.


De van, hogy 2-300-at is. Szóval közlekedek vele, koszolódik meg minden, lesz valami baja? Sajnos egyszerűen nem volt időm lemosni már kb. 3 hete.



2013. szept. 8. 00:16
 1/6 anonim válasza:
az auto fenyezeset legjobban egy jo minosegu wax vedi. A legjobb a Brasil Carnauba gepkocsi wax ugy evente 5-6 alkalommal hasznalni.A havi gepkocsi mosas eleg, ha teged nem zavar, hogy koszos kocsival jarsz.
2013. szept. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én naponta 500-600 km-t is megyek, de nincs időm minden áldott nap lemosni. Pedig most nyáron már volt hogy fekete volt a kocsi eleje a döglött bogaraktól.

Általában hétvégente mosom le. Eddig nem vettem észre hogy bármi baja lenne, hogy nem mosom sűrűbben.

2013. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Télen kell gyakrabban mosni a sózás miatt, minimum hetente, lehetőleg olyankor, amikor 0 fok felett van a hőmérséklet, hogy még az esti fagy előtt megszáradjon.
2013. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem károsodik.

Évente talán 3x szoktam lemosni (semmi gépi kefés karcosítás), csak amit a nagynyomású mosó levisz, mosószerrel.

11 éves az autó, nem rég szedtük szét kicsit üregvédelem miatt, és sehol, ismétlem sehol nem láttunk az üregekben rohadást, még a gyári viasz is elég jó állapotban volt. Ezt a viaszt a becsurgó sampon, főleg ha rendszeresen kapja, elég jól tönkre tudja tenni.


A kocsi kívülről úgy néz ki, ahogy kinéz, nem érdekel. Nem tartozik az elvárt dolgok közé, hogy szép legyen, viszont a hosszú élettartam és az olcsó fenntarthatóság igen (nincs havi 5-6 mosatási költség). Lámpákat, rendszámokat, ablakokat letakarítom ha már zavar, de kb. ennyi.

2013. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A fényezést elsősorban madárűrölék, bogarak okozzák, mivel ezek savas cuccok. A por nem rontja az autó állapotát.

Én ritkán mosom le, a fent említett dolgokat viszont rendszeresen letisztítom.

2013. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fènyezést legjobban a szabadban tàrolàs teszi tönkre,UV vagy kozmikus sugàrzàs!Főleg a gyàrilag nem lakkozott karosszéria!Ami nem lakkos bódè!Hideg-meleg ingadozàsa!Télein só-latyak!Poliroztasd le !Fogsz és 3M màrkàjù polirpasztàkkal,az védi!A bevàsàrlóközpontokban kapható cuccok nem a legjobbak!Üdv a fènyező!
2013. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!