Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is féltek, ha nincs bekapcs...

Ti is féltek, ha nincs bekapcsolva a biztonsági öv, vagy van, hogy elfelejtkeztek róla?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam rajta, hogy milyen érzés lehet öv nélkül vezetni, és a gondolattól is kiráz a hideg. Egy apró koccanásnál is a szélvédőn csattanok. Amikor beülök a kocsiba, reflexszerűen csatolom be magam és addig el sem indulok, amíg nincs mindenki bekötve.

Ezt így leírva az a kép jöhet le rólatok, hogy egy 18 éves csaj lehetek, aki épp most szerezte meg a jogsit. Ezzel szemben már 6 és forgalombeli és 2 év kocsis tapasztalatom van, és jól vezetek, nem szeretem nagyon a határokat feszegetni, de tempósan megyek ha lehet. A vezetéstől nem, forgalmi helyzetekről abszolút nem félek, de az öv be nem kapcsolásától annál inkább.


2013. szept. 14. 15:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna, hogy a mamám után vannak még ilyen idióták, akik a rendőrökre hivatkozva csatolnak övet. 3 km-re lévő telepünkre viszem néha, szólok neki, csatolj. Erre ő: "Addig is??"

Mondom ja, valami barom beelőz szembe, belénkjön, addig is meghalhatsz... De sokszor anyám is félvállról veszi ha elfelejti, csak nevetgél rajt egyet amikor szólok neki.

2013. szept. 14. 21:00
 12/21 anonim ***** válasza:
6%

Nem mindig értek egyet Macilacival, de most mintha én írtam volna le amit írt...

:D


"vannak még ilyen idióták, akik a rendőrökre hivatkozva csatolnak övet."


Semmi közöd hozzá, és jogalapod sincs senkit leidiótázni!

Mindenki úgy hal meg, ahogy szeretne! (Persze most jön a demagóg szöveg, hogy de a kirepülő test mást is veszélyeztet. Na és?)

Mondom ezt 27 év vezetés és 2M km után.

:D

2013. szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
És volt már, hogy jól jött az öv?
2013. szept. 14. 22:51
 14/21 A kérdező kommentje:
Én azért sem indulok el anélkül, hogy valaki be ne csatolná az övét, mert ha véletlenül az én hibámból karamboloznánk, és meghal két utasom, az az én lelkemen szárad.
2013. szept. 14. 22:52
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

Túl sok a ha!

Ennyi erővel akkor az ágyból se kelj fel mert lehet hogy elesel bevered a fejed és meghalsz.Nem jó dolog ha ilyen parásan indulsz útnak!

2013. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Mondom, nem parázok, csak az öv legyen becsatolva.
2013. szept. 14. 23:26
 17/21 anonim ***** válasza:

"És volt már, hogy jól jött az öv?"


Fejre még nem álltam soha, de olyankor biztos segítene az öv, de én öv nélkül nőttem fel és nehéz a szokásokon változtatni!

Persze volt már, hogy tréleren vitték el alólam az autót, de nekem semmi bajom nem lett (persze vezetőként amikor láttam, hogy ütközni fogok, reflexből kitámasztottam magam.)

2013. szept. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"ha véletlenül az én hibámból karamboloznánk, és meghal két utasom, az az én lelkemen szárad."


Csak a fiatalkorúak! A felnőtt cselekvőképes emberek magukért felelnek, az ő rizikójuk a biztonsági öv használata is, és ez a jogszabályokban is tükröződik, hiszen a bírságot se te kapod ha a felnőtt utasod nem használja az övet.

2013. szept. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Persze az se igaz, hogy sose kötöm be magam. Ha jeges úton, tökig érő hóban haladni akarok, és nem a sorban kullogni 30-cal, akkor én is becsatolom mielőtt előzgetni kezdenék.

:D


Viszont nem háborgok ha más nincs bekötve.

Na ezt még elmesélem: A múltkor épp egy ráfutásos koccanás mellett döcögött a sor, és mikor odaértem kicsúszott a számon, hogy: "Miért szórakoztatja a rendőröket, aki lakott területen tilos jelzésnél 80-nal beleszáll a lámpánál állóba!?" (Ti. volt vagy 30 méteres féknyom)

Persze meghallotta a helyszínelő és csak annyit reagált: "Maga meg kösse be magát ha kérhetem, nehogy így járjon!" Mi köze az övnek a ráfutáshoz? De igazából a hangsúly volt az érdekes, mert úgy háborgott, mintha a felmenőire mondtam volna valami csúnyát!

:(

2013. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Kábé egy éve volt egy autóbalesetünk. A párom nem adott elsőbbséget. Én az anyósülésen ültem. Ha nem vagyok bekötve, akkor valszeg koponyával fejeltem volna a szélvédőt! Durva erők hatnak ilyenkor. Kb. 70 km/h-val ment a mögöttem levő ülésbe az autó! Nem tudtam mozgatni a nyakam 3 napig, úgy megrándult! És 2,5 hétig hordtam még nyakmerevítőt. Bele se merek gondolni ha nem vagyok bekötve. Későn fogott már az öv. Emlékszem mikor emelkedtem az ülésből és akkorát rántott rajtam, hogy majd megfulladtam. Amíg fogott egy örökkévalóság volt, de ha nem fog akkor durván előre esek a szélvédőre...lehet ki is repültem volna. Nehéz megítélni.
2014. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!