Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesz az emberek nagy...

Miért vesz az emberek nagy része benzines autót ha a dizel kevesebbet fogyaszt és könnyebb is vezetni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 15:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

9:

Mondjuk a legtöbb ember eleve nem pörgeti a benzinest sem magas fordulatszámra, mert különösen egy gyenge motor elég sokat eszik ott.

2013. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy a dízel kormol csak azok mondják akik 10 éve láttak utoljára dízeles kocsit.Mellesleg nem csak TDI létezik.Érdekes nekem is dízelem van de egy darab kormot nem láttam csak annyit amennyi minimálisan ott van a kipufogócsőben.Kérdező mindenki maga dönti el hogy milyet vesz,részemről én csak a dízelt veszek valahogy megelégeltem a benzinesek sz.rakodásait.
2013. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%

"9:

Mondjuk a legtöbb ember eleve nem pörgeti a benzinest sem magas fordulatszámra, mert különösen egy gyenge motor elég sokat eszik ott."


Viszont egy dízelnek három év sem elég bemelegedni, tehát városba kilőve. Ilyenkor ugyebár korántsem eszik keveset. Egyébként pedig normál fordulaton nem eszik sokkal többet egy benzines. Annyival biztos nem, hogy rövid távon megérje a dízel. Aki meg versenyezgetni akar, az úgyse dízelt vesz, mert baromság.


#12

"Érdekes nekem is dízelem van de egy darab kormot nem láttam csak annyit amennyi minimálisan ott van a kipufogócsőben."

A te dízeled akkor biztos álommal és rózsaszínű csíkokkal megy.


"valahogy megelégeltem a benzinesek sz.rakodásait."

Tudod... Ilyeneket csak azok állítanak, akik 20 éves benzineseket vezettek eddig.

2013. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként felesleges hitvitát csinálnotok belőle, a kőolaj finomítás során hasonló arányban készül benzin és gázolaj is, úgymond egymás "melléktermékeként", tehát nagyjából hasonló arányban kell lennie benzinnel és gázolajjal működő járműveknek. Annyi, hogy amikor még kevesebb személyautó volt és a tehergépjárművek aránya magasabb volt, pl. itthon a szocializmus idején, akkor kevés dízelmotoros személyautó volt, mert a teherjárművek felhasználták a gázolaj termelés nagy részét.
2013. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#1 és a többi dízel ellenesnek csak annyit azért azt ne feledjétek azt hogy amit a hírekből hallotok az szorozzátok meg kettővel + osszátok el néggyel mert abból ami a tv be elhangzik annak kb a fele se igaz . Szóval beszéljünk végre egy kicvcsit tényekről.Ha eddig nem tűnt volna fel gyakorlatilag szinte minden ország elönyben részesíti a dízelüzemű gépjárműveket a benzinesekkel szemben.Egy Magán importból európai úniós tagországból behozott dízel személygépkocsinak a regisztrációs adója "FELEANNYI" mintegy azonos kategóriájú benzinüzemű gépjárműé.És ez mindehol igy van nemcsak nálunk.Ennyit arról hogy melyik jobb. Kérdezőnek meg az válaszom h aki benzinüzemű járművet vesz az "laikus" és valószinüleg nem ért az autókhoz.
2018. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!