Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha én vezettem más kocsiját,...

Ha én vezettem más kocsiját, és lefotózott a traffipax, akkor kinek illik fizetni?

Figyelt kérdés
Nem akarok hárítani, de ő mondta hogy gyorsítunk, aztán 160-al lekapott a traffi. Most akkor ki fizessen? Én bevállalom, de azért nem esne jól.
2013. okt. 7. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Öt b.ák meg, de ha felvállalod, akkor te fizeted helyette. A büntetést nem tudod magadra vállalni szerintem.
2013. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Kinek illik???


Ne haragudj, de ha a haver azt mondja ugorj a kútba, beleugrasz? (Tudom uncsi, mert a faterod is ezt kámtálja, de gondolkodj el...)


Te voltál a vezető, és még akkor is ha vagánykodni akartál a cimbi sugallatára, te vagy a felelős! Nem az ő döntése volt, hogy tövig nyomja a gázt, hanem a tiéd!

2013. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Aki vezet, annak kell fizetnie.
2013. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

*jav: kámtálja= kántálja


No persze nem elvállalni lehet, hanem a barátod tud mentességet kérni arra hivatkozva, hogy te vezetted az autót. De ha nem kér mentességet, akkor is kifizetheted neki a bírságot!

Kérjetek részletfizetést, mert sok lesz!

:D


Mentesülés iratminta:

[link]


Részletfizetési kérelem:

[link]


[link]

2013. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
M7-esen, 130-as táblánál mentünk 160-al. Így is majdnem kitoltak a belső sávból. Kifizetem én egyben, de nem tudom hogy illene-e szólnom, hogy pengetem a büntit. De egyelőre haver ez miatt nem szólt semmit. Valaki kérdezte hogy milyen autóm van és mivel mentünk.. Nem tudom mennyire kapcsolódik a kérdéshez, de parancsolj: Nekem 2013 januári Audi A4-es sedan, amivel mentünk az pedig egy régebbi Mercedes volt, talán C osztály. Kb. mekkora büntire számíthatunk?
2013. okt. 7. 21:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Kinek illik? Neked, mert Te vezetted a kocsit. Kinek kell? A haverodnak, mert övé az autó, és kölcsönadta neked, tehát ő a felelős. Ha csak azt nem mondja, hogy eltulajdonítottad tőle a járművet a vezetés idejére, akkor viszont örülhetsz, ha megúszod letöltendő nélkül. Mert kölcsönadási szerződést tuti nem írtatok :)


Szóval jelenleg jogilag a haverod a hibás, erkölcsileg azonban mindkettőtöket terhel a felelősség. Én a helyedben megbeszélném vele, hogy mivel mindketten hunyók vagytok, fizessétek felesben a bírságot.


Ez a tanulópénz arra, hogy közúton nem versenyzünk. Ha tolnak lefelé, el kell engedni a pityába, hadd menjen egyedül a barom; ha erre nincs lehetőség, akkor várjon szépen a sorára. Az se zavarjon ha villog meg dudál, attól csak jobban fogy az üzemanyaga.

2013. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ, hogy akarod-e még a jövendőben is, hogy az illető kölcsönadja neked a kocsiját... ;-)
2013. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
egyezzetek meg ha haverok vagytok. fele - fele. ő mondta, hogy hajts te meg belementél
2013. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mellettem ült és csak azért vezettem én, mert ő előtte már piált. Nem durva mértékben, csak már nem mert beülni. Eszem ágábán nem volt vezetni.:D Szerintem is felesben kéne, de én vezettem, enyém a felelősség. De ő ordított le hogy nyomjam neki, nem hagyott békén amíg nem mentünk 160-al.. Mindegy, ezen nem fogunk összeveszni, ennyin nem múlik a barátság. Nekem többet ér egy igaz ember és barát (mert az), mint az a sz@ros 30 rugó. Amikor a legjobb barátom kölcsönkérte az Audim, akkor ő fizette a bírságot, mert ott teljes mértékben ő volt a hunyó, én ott sem voltam mellette. Csak ő mondjuk 50-es táblánál ment 110-el, azon kicsit kiakadtam..
2013. okt. 7. 22:02
 10/15 anonim ***** válasza:
Ő kapja a csekket.
2013. okt. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!