Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval kereszteződésben...

Autóval kereszteződésben milyen sebességi fokozatban haladjak át? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Személyautóval ha egy kereszteződésben átakarok haladni,természetesen visszaváltok kettesbe,de a kettes alapjárata 10 km/h túl sok,tovább nem tudom fékezni, mert lefullad,ha meg nem lassítok tovább nagyon bemegyek a kereszteződésbe.Jobban járok,ha visszaváltok egyesbe?Vagy csak maradok kettesbe ,kinyomom a kuplungot,szétnézek gyorsan,ilyenkor az autó kellő mértékben lelassul, aztán csúsztatva felengedem a kuplungot, egy kis gázzal mellette,és áthaladok a kereszteződésen?
2013. okt. 11. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elsőbbséget kell adni, akkor állj meg és mehet az egyes. Ha nagyon belátható és tiszta a terep, akkor meg elég a kettes, ahogy írtad.
2013. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
szia.egyesbe csak akkor váltsd az autót ha teljesen megálltál.Kettesben maradj,és ha nincs stopptábla lassu gurulással kinyomott kuplunggal menj bele és ha nincs gond áttkelsz.Ha jönnek megállsz,ha elsőbbséget kell adjál és ujra 1-be teszed lassan indulj.És vigyázz magadra balesetmentes közlekedést
2013. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Én nem biztos, hogy visszaváltok. Például ha nem szintbeli a kereszteződés, szinte soha.
2013. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A kikuplungolás mire is jó? Hogy elvegyem a motorféket? Én lehet nem jól vezetek, de útkereszteződés miatt én soha nem váltogatok, csak a sebesség-változásnak megfelelően kapcsolgatok. Tehát zöld lámpán megyek át, elsőbbségem van, akkor sehova nem váltok. Legfeljebb elveszem a gázt kissé.

Ha elsőbbséget kell adnom, akkor lassítok/megállok. Kuplungba nem állok bele. Célszerűtlen és veszélyes.

2013. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát ha egy jól belátható kereszteződésen akarok átmenni,ahol macisajt tábla van,akkor elég ha kettes alapjárattal közelítem azt a kereszteződést,kuplung kinyomása nélkül?És úgy megyek át? # 4/4-es említetted,hogy nem érdemes kinyomni a kuplungot,mert megszűnik a motorfék.És ha nem látható be a kereszteződés tisztán, akkor visszaváltok egyesbe,ha jól értem.
2013. okt. 12. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!