Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetnék? Egyre jobban...

Mit tehetnék? Egyre jobban elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma voltam 3.-szorra vizsgázni forgalomból. Sajnos megint megbuktam. Egyre jobban el vagyok keseredve nem tudom hogy mit csináljak, félek így sose lesz jogosítványom. Az órákon semmi gond nincs, de aztán amikor vizsgán vagyok állandóan elkezd remegni a lábam. De olyan szinten, hogy nem tudom megállitaní, mint hogyha nem is az én testem volna így mindig megbukok. Légyszi ha tudtok segíteni vagy valakinek volt már ilyen akkor segítsetek, hogy mit tehetnék. Köszönöm.
2013. okt. 18. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Könnyű mondani,de felejtsd el a vizsgabiztost! Próbálj a legjobb tudásod szerint megfelelni,mintha egyedül lennél! Én is buktam párszor,de most buszsofőrként dolgozom :)
2013. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. igen ezt próbáltam ma is amugy. Sajnos nem így jött össze. A lábremegésem meg kifejezetten idegesít. Az oktatóm szerint rajtam igy jön ki a vizsga stresz. csak nem tudom hogy mit kéne ellene tennem. Mert ha állandoan igy fog remegni a lábam sajnos igy nem fogom tudni a jogsit sem lerakni....:(
2013. okt. 18. 22:15
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Én annó a "lábremegést" egy 20ezeressel tudtam ki iktatni..

Szerintem neked is ez lenne a megoldás.

2013. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Joda Mester, szánalmas vagy és másnak is ezt ajánlod, hát gratulálok.


Figyelj, próbáld kitalálni pontosan mitől kezdesz el parázni. Van olyan forgalmi helyzet amitől már előre félsz? Például a sávváltás, vagy a parkolástól tartasz? Ha igen, mond meg az oktatódnak, hogy ezt akarod gyakorolni, sokat. Általában a vizsgától teljesen értelmetlen tartani, miért is?

1. sokszor lehet újra próbálni, az anyagi is időbeli hátrányon kívül más nincs.

2. forgalmi vizsgán lehetetlen megbukni, ha tudsz figyelmesen közlekedni. Minden hiba típusra fix hibapontszámot kapsz, ha nem hibázol, nincs hibapont.

3. te vezetsz, tőled függ minden. Ha nem csinálsz semmi butaságot nem is lesz semmi hibapontod.

4. más vizsgákkal ellentétben itt pontosan tudod mi az elvárás, nem érhet váratlan helyzet (pl nem fog felküldeni egy kompra).


Egyet tudok javasolni; vezess lassan a vizsgán. Ne próbád követni a forgalom ritmusát, mert az biztos bukó. Védett utakon 50 helyett 40, jobbkezes (lakótelep pl) utakon 30 fölé ne is menj. Ha rosszmájú a vizsgabiztos akkor ezért be fog írni erre egy hibát (indokolatlanul lassú vezetés), de ez nem elég bukáshoz. Cserében viszont ad bőven időt mindenre felkészülni.

Végül: ne félj a vizsgabiztostól. Köszönj neki szépen, mosolyogva, fogj kezet aztán felejtsed el, hogy ott van.

2013. okt. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
utolsó. köszönöm a jó tanácsokat csak sajnos nem egészen ezzel van a gond. biztosan stresszel az is hogy ott a vizsga elnök. Leginkább nekem a lábremegéssel van a problémám....hogy egyszerüen elkezd magától remegni és nem tudom leállitani. Mint hogyha nem is az én testem volna...ez már 3.-jára is megtörtént hiába vettem be nyugtatót hiába probáltam bármilyen relaxációt csinálni...és hiába probáltam a vizsgaelnököt nem oda képzelni...nem tudom mit kéne tennem ez ellen a lábremegés ellen, de ha ez nem lenne szerintem simán át tudnék menni. Csak sajnos van és nem tudom kezelni a dolgot önhibámon kívül...:(
2013. okt. 18. 23:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez a lábremegés nekem is megjött, amikor a vizsga elején volt egy kis hibácskám, és mondta a biztos hogy ezért beirt egy pontot... Remegő lábbal kellett parkolnom és Y-oznom, borzalmas volt, de egy idő után elmúlt, mert az oktatóm beszélgetett a biztossal, olyan volt mintha a vizsgám csak egy kis jelentéktelen, mindennapi rutin lenne (számukra persze az is), és ezt énis így éreztem, és sokkal felszabadultabban vezettem. Tehát kérd meg az oktatót, hogy esetleg beszélgessen a biztossal, magyarázd el neki, hogy stresszelsz vizsgaszitukban, és ezzel tudna segíteni.
2013. okt. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 pitykejazmin ***** válasza:
Szerintem egyszerűen felsz a bukastol'nem a vezetestől ulj be abba a fostalicskaba magabiztosan mond meg a labadnak,hogy ne is merjen beremegni csinald vegig szabadon mint a madar s ezutan mar sajat autóddal elvezheted a vezetes elmenyet.ne remegj ha meghúznak megint ne búsulj egyszer sikerul .mindenkinek sikerul előbb Vagy utóbb.menj átt ne nyavajogj .szurkolok.egy szekernyit.
2013. okt. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
utolsó elötti. Köszönöm a válaszodat csak tudod én ezt már mondtam a oktatómnak aki elmondta hogy csak akkor kezdeményezhet beszélgetést hogyha a vizsgabiztos szólal meg. ö magától nem. Utolós. Nem nyavajgok egyszerüen ez a lábremegés jön magától. Akinek nincs ilyen az nem tudja. Hiába mondom a lábamnak, hogy ne remegjen akkor is remeg és olyan szinten hogy nem tudom megállítani, mint hogyha nem si az én testem volna....:( De azért köszi a jó kívánságodat.
2013. okt. 19. 15:24
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#4 Kösd fel magad, a "szánalmas" hozzászolásoddal együtt!!
2013. okt. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ez nálam is fenn áll jelenleg. Fent állt csak!

Ne siess a vizsgádra! Legyél ott normális időben, kb 10-20 percel előtte! Lényeg, hogy nyugis tempóban menj oda. Ha sétálsz... ha visznek kocsival akkor mégjobb!

A cipő! Nálam közrejátszott az is... Ha olyan cipő volt rajtam ami nem megszokott akkor remegett a lábam és nem éreztem a pedálokat magabiztosan.

És a sarok letámasztás! Nagyon fontos! Nem mindegy hogy lebeg a lábad vagy egy stabil ponton megtámasztod azt!

:) Remélem másnak tudtam segítani

2014. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!