Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szemüvegnél kell a...

Milyen szemüvegnél kell a vezetéshez szemüveg?

Figyelt kérdés
Eddigi életemben végig szemüveges voltam,de most vmilyen rejtélyes okból kifolyólag szinte tökéletes a szemem. (szültem 2 gyrerket,de a doki se hitte el h milyen rossz volt a szemem).Szerinte nem is kell a szemüveg vezetéshez.
2013. okt. 21. 15:49
 1/4 szántóvető ***** válasza:

mi a kérdés?

ha rövidlátó vagy,akkor kell szemüveg.

ha lejár a jogsid akkor úgyis mész orvoshoz és megállapítja hogy nincs szükséged szemüvegre,akkor ez a kód már nem lesz feltüntetve az új jogsin.

2013. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából az jogsihoz szükséges orvosin méri fel a doktor, hogy kell-e szemüveg és ezt feltünteti ugye az orvosi papíron. Ha az előző alkalmasságinál az került fel a lapra, hogy szemüveg kell a vezetéshez, akkor a rendőr számonkérheti ha nincs rajtad.

Ahogy a kolléga írja, a következő orvosinál (mármint ha a doktor is úgy ítéli meg) kérd, hogy ne kerüljön korlátozásokhoz hogy szemüveggel kell vezetned és hívd fel az okmányirodai alkalmazott figyelmét is a változásra.


Szóval ha tényleg annyit javult, akkor vagy előrehozod az orvosit a változás miatt (ezzel némi pénz kidobsz ha még érvényes az alkalmasságid), vagy reménykedsz benne hogy nem fog ilyet számonkérni a rendőr, vagy ha mégis, akkor ki tudod magyarázni magadat.


Ez egyébként előfordulhat: ha eddig rövidlátó voltál és most kezdett úgymond "öregedni" a szemed, akkor lehet hogy átmenetileg oké. 5 év múlva pedig megeshet, hogy majd olvasószemüveg kell.

2013. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még nincs jogsim,de most szeretnék rövid időn belül. S ezért is mentem dokihoz h csináljon szemüveget.ERre kiderólt h 1.25ös a szemem.Szerinte nem is kell szemüveg.
2013. okt. 30. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekem évekig 1.5 volt a szemem és nem láttam megfelelő távolságra elég pontosan szemüveg nélkül.

Most 1.75, lényegében szemüveg nélkül házon belül látok mindent - de 20-25 méternél már komoly a hátrányom, pl. feliratok, táblák az út mellett.

2013. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!