Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Cordoba 1.6 Sportline...

Seat Cordoba 1.6 Sportline vagy Skoda Octavia 1.6, korra felszeretlségre megegyeznek, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik tetszik.

Én a skodát választanám, nagyobb, és jobban bejön mint a seat.

itt olvasgasd el a tulajok véleményét, hasznos lehet:

[link]

2009. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi


volt már valamelyiked?

alkatrészileg milyenek?

2009. nov. 12. 12:38
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Egy harmadikat :)

Szerintem kimerítik a fapados, konzervatív belső fogalmát ezek a kocsik.

2009. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nekem tetszik mindkettő.


Suzkim van 16 éves, ahhoz képest mindkettő elég nagy előrelépés... :)

2009. nov. 12. 13:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért én jobban szétnéznék még a piacon..Nem tudom, mennyibe kerülnek és milyen idősek, de ha csak nem elvakultan tetszenek ezek a kocsik, sztem nézelődj még egy kicsit.
2009. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

amennyiben egyre gondolunk azaz a rendőrskoda és a polo classic seat.


Nos a rendőrskoda a gatyádat is le fogja enni mindenféle szívfájdalom nélkül. Kis utánnaszámolással ne csodálkozz a 10-11 literes fogyasztásokon.


A seat pedig ilyen korra már meglehetősen szervízigényes, főleg a váltó, kuplung, elektromos berendezések. a gyenge motor, és az ingadozó alapjárat pedig méginkább aládtesz.

Mivel mindkettő egy egy átmatricázott VolksWagen, így rövidek a váltóáttételeik, így meglehetősen motorpörgetős utazásban lehet részed. A motor mellett a fék sincs a helyzet magaslatán, 140-150ről ne nagyon akarj egyből megállni...


Ha az újabb octaviáról és a Walter da silvás seatról beszélünk, akkor is meg kell jegyezni hogy hasonló problémák fennállnak. az 1.6 MPI a IIIas golfban kezdte a pályafutását!!!


Amit javaslok, az a korban hozzájuk passzoló (azaz 1. vagy 2. generációs) Ford Focus, körültekintve a piacon rengeteg van belőle, az 1.6os motor, pedig nyomatékos, megfelelő társ lesz az autózásban, a váltónak és a motorkarakterisztikának köszönhetően pedig nem nagyon fogod 3500 főlé pörgetni. (autópálya 130-3500) városban alacsonyabb fordulaton is használható marad lényegébe 1300tól már van használható erőd. A kuplung 180 ezer után is ugyanolyan puha, a futómű pedig pestbiztos, ezekmellett a legjobb a kategóriájában.

Ködlámpával, légkondival 1 és másfél millió között már találsz megkímélt példányokat is. 186ezer alatt a kötelező olajcserén kívül 1 vízpumpa(garanciában) és egy tornycsapágy volt cserélve.


Hiddel. Sokan szidják, de egy megkímélt focussal jársz majd a legjobban.

2009. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
lehet marad az 1.6-os Sport Swift Sedan. :)
2009. nov. 12. 18:34
 8/13 anonim válasza:
melyiket vetted végül?
2009. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8 éves 1.6-os Swift Sedan lett a befutó. :)
2009. dec. 23. 21:54
 10/13 anonim válasza:

én most vettem egy 1.6 os sportlinet...

nagyon jó autó

2009. dec. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!