Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 Jogosítvány megszerzésekor...

Lz93 kérdése:

A2 Jogosítvány megszerzésekor lehet e saját 125 ccm-es motort használni aminek 30 KW a teljesítménye?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem tulajdonképpen, hogy az A2 Kategória tulajdonképpen elég zavaros dolog. Valahol azt írják, hogy 400, valahol 500 ccm, de van ahol a kW szerinti maximális illetve minimális teljesítmény határolja be max 35 KW. A motor amivel a gyakorlaton lehet menni 535 ccm és 32 KW (félig benne félig kinn). Van saját motorom, ami ugyan 125 ccm-es, de 30 kW-os papírjai vannak. Ezzel, mint saját motor lehet-e menni vizsgán vagy nem? Mivel láttam már Honda 250-es CBF-eket is A2-zni, amik viszont teljesítményben jóval alulmaradnak a 35 KW-nál.
2013. okt. 21. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A 326/2011 nem tér ki űrtartalomra, csak a max. teljesítmény és a teljesítmény/tömeg arány van leírva! Elméletileg ha a motorod nehezebb 160 kg-nál, akkor megfelel a követelményeknek!

Ami a gond, hogy a motoros iskolákban nem szeretik a saját járműveket (állítólag), és az is gond, hogy ezek kitalálták, hogy csak 400 cm3, vagy annál nagyobb motorokkal lehet vizsgázni! Mondjuk erre vonatkozó előírást még nem olvastam sehol...

2013. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na szóval rákerestem és nincs jó hírem!

Ezt találtam:


5. számú melléklet a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelethez226


A 2003. év december 1-jét követően oktatásba bevont járművekre vonatkozó előírások


1. A járművek követelményei kategóriánként


„A2” alkategória


A2” alkategóriába tartozó oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár, legalább 395 cm3 hengerűrtartalommal és legalább 25 kW motorteljesítménnyel.


[link]

2013. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Istenem, én még egy pukkadt MZ TS250-essel vizsgáztam A kategóriára!

:D

2013. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly csináltam Ak-t (akkor még nem volt A2) egy kis 250-es endúrón :D Na de Ak teljesítmény határa 25kw. A3-é 35kw. Ezen kívül csak súly/teljesítmény határ van megadva, és ennyi(márpersze a kategóriánál, vizsga az más tészta)
2013. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Igazából a probléma, hogy nincs más motor, mint a Yamaha Virago 535-ös ebben a kategóriában ami egy forgalomra szerintem kíváló motor, bár én nem szeretem (ő sem engem, a motornak lelke van), de rutin szempontjából a chopper hát a mai rutinbukásom is tükrözi kapcsolatunk újabb mérföldkövét. Nem vagyok válogatós, csak elkeserít, hogy a 100 lovas Honda Hornettel, lazán mennek a dolgok amikor megkaptam véletlen, ezzel a motorral meg erőlködök, mert a felépítése nekem nem felel meg, rutinra meg főleg nem. Nincs válogatás, csak közeleg a tél és akkor vége, és még idénre tervezem, és nem érzem magam bénának. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 21. 23:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Úhh az a motor tényleg nem lehet valami jó főleg ha nem szereted a cruisereket.Én hála egy sportúra motort kaptam azzal király volt menni vagyis hát a mai világban inkább túra már de az is jó volt
2013. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!