Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125cc-s motorral ti hogyan...

125cc-s motorral ti hogyan mentek télen? Már mint az útviszonyokat figyelembe véve, + hogyan védekeztek a hideg ellen?

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sehogy - mármint már nem motorozok télen. Egy telet motoroztam végig Csepelen, iskolába jártam egy szépemlékű S50 Simsonnal. De rájöttem, hogy nem jó ötlet: elmenni egyet-egyet kerülni beöltözve jó móka. Az ember beöltözik amilyen vastagon csak tud, kicsit hülyéskedik, hazamegy, leteszi a gépet, levetkőzik, lezuhanyozza magát jó forró vízzel és röhög, hogy hogyan pörgött körbe a motor a letaposott havon a tök üres utcában.

De közlekedni nem jó. A motorra be kell öltözni nagyon, ha bárhova bemész ott fűtenek, így ha maradni akarsz akkor át kell öltözni, vagy legalább levetkőzni ezt-azt, ami nehézkes, körülményes. Utána ugyanez visszafelé fordítva.


Egyébként menni csúszós felületen óvatosan, főleg ha más is jár arra. Én úgy mentem pl. havon, hogy a lábak fent a lábtartón, mert úgy jobban éreztem a motor mozgását. Szerintem értelmetlen pl. lógatni a lábakat, azzal csak azt lehet elérni hogy rádől a moci. Ha a lábtartón vagy legalább el tudod lökni ha esésre kerül a sor.

Más járművektől nagy vagy legalábbis nagyobb követési távolságot kell tartani, nekem volt hogy inkább belehúztam a hókupacba az említett járgányt, minthogy beleálljak egy Opel Meriva hátuljába. Ez is kellemetlen volt, de legalább nem került pénzbe.


Hideg ellen? Szelet jól záró kabát alá rétegesen felöltözve. Meg bélelt magas szárú cipő, a lábon is több réteg - lehetőleg valahogy úgy, hogy ne tudjon a szél bejutni a lábbeli és a nadrág között bárhova. Kézre kesztyű, nyakra sál a gallér és a sisak közé, a sisak plexijére valami párásodásgátló megoldás.


Kb. ennyi.

2013. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt nevezem válasznak! Köszi:)
2013. okt. 22. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Dicséretes az előttem szóló válasza!

Ha még is rászánod magadat a téli motorozásra és van hol tartani a felső ruhádat, javaslom, szerezzél be overált -kezeslábas- amit csak végig húzod a cipzárt és ki bújsz belőle. Azért a megfelelő lábbeli is kell!

2013. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!