Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajándékot lehet adni a vizsgab...

Ajándékot lehet adni a vizsgabiztosnak, oktatónak?

Figyelt kérdés

Holnap vizsgázok, és arra gondoltam, vizsga előtt veszel 1-1 bort. És odaadom az oktatónak és megmondom neki, hogy köszönöm a több hónapi munkát. A másikat meg adja oda a vizsgabiztosnak.


Nem lekenyerezés céljából, csupán ajándékként. Lehet ilyet? Volt aki csinált ilyet? Hogy oldotta meg, odaadta a vizsgabiztosnak, vagy az oktatónak és ő adta oda?



2013. okt. 28. 15:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mindenképpen szükségesnek tartod ezt, legalább ha nem sikerül hangulat javítóként idd meg ;)
2013. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Így van :)
2013. okt. 28. 17:28
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Döntöttem. Veszek 1 bort és azt majd ha sikerült a vizsga odaadom az oktatónak ajándéka. Ha nem akkor marad nálam, vagy jó lesz a következő vizsgára :)"


Helyes.

2013. okt. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga után én is adtam ajándékot az oktatómnak. De csak utána. Azért mert

- jófej volt

- nem húzott rám plusz órákat, a 26. óránál már időpontot kért, annak ellenére, hogy úgy véltem, hogy nem tudok jól vezetni, de kiderült, hogy kishitű voltam, elsőre átmentem.

- korrekt volt (nem volt drága az óradíj, és két órát is lemondtam az óra napján, de nem háborodott fel)

- vizsga előtt majdnem minden délután mentünk, ami nagyon sokat segített

- ha későn végeztünk, vagy esős idő volt, akkor a házunkig vezethettem.

2013. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

8/14-re válaszképpen:


Szerintem ez nem az anyagi helyzetről szól, hanem egy kedves gesztus, és nyilván csak abban az esetben adunk ajándékot, ha tényleg kiérdemelte a modorával, és tényleg hasznosan és jól oktatott.

Amit ugyanis befizetünk az oktatásra, az nem mind az övé: abból ugye elvesz valamennyit az autósiskola (hiszen alapból az iskolának fizetünk, nem az oktatónak, és ezután ők fizetik ki az oktatót), illetve abból a pénzből még le kell vennünk a benzinköltséget, valamint gondolom, azért szervizbe is sűrűbben járni kell egy tanulóautóként használt kocsival, és azért is nyilván fizetni kell. És még ugye adózik is belőle.


De még ha jól is keres az oktató, ez akkor sem arról szól, hogy általunk még többet kapjon, hanem egy figyelmesség, amiért hónapokon át türelmesen és segítőkészen oktatott minket, aminek köszönhetően sikeres vizsgát tehettünk. Ráadásul szerintem ez alatt a pár hónap alatt egy normális oktatóval egy félig-meddig baráti viszony is kialakul; mi például (akár feszültségoldásképpen) ha a körülmények engedik, vezetés közben el szoktunk beszélgetni, már kb. azt is tudom, hogy a lánya hova és melyik napokon jár zumbázni. :D Ez persze nem megy a vezetés rovására, mert nyilván csak akkor megy a baráti csevej, ha ettől odafigyelek az utasításokra. :)


És ugyanakkor szerintem az oktatók is "meglepik" a tanulókat egy-egy figyelmességgel néha, hiszen ők is emberek. Engem is vitt már haza majdnem a házam kapujáig mikor esett az eső, és mondtam neki, hogy most gyalog megyek haza a rutinpályáról (kb. 40 perc), mert az eső miatt nem tudtam biciklivel menni. Volt olyan, hogy vasárnap pogácsát sütött, és a hétfő reggel 8-as vezetésen egy kis zacskóval a "kezembe nyomott", hogy ezt nekem hozta, kóstoljam meg, ő sütötte... :)


És ez nem arról szól, hogy most egy 8ezer forintos üveg whiskyvel, meg a legnagyobb doboz Merci csokival kell megköszönni; szerintem egy apró kis ajándék ugyanúgy megteszi, és ez nem a pénztárcáját teszi vaskosabbá, hanem a lelkét teszi boldogabbá, és ez egy sokkal valódibb elismerés számára, mint a pénz. Legalábbis annak, akinek ez tényleg a hivatása, nem csak egy munka.


Úgy gondolom, ahogy egy nyelvtanárnak is illik megköszönni, ha a segítségével sikeresen átmész a vizsgán (márpedig egy nyelvóra is sokba kerül), úgy egy gépjármű oktató is megérdemli, ha a tanuló úgy gondolja, hogy sokat köszönhet neki. Én irodában dolgozom, és néha még azért is kapok meglepetésként cserébe egy tábla csokit, ha egy idősebb oktatónak segítek valamit megszerkeszteni a Wordben, ami nekem ugyan kb. 20 másodperc, ő viszont az idősebb generációból való, és nem annyira ért hozzá, így neki egy óriási segítség.


A vizsgabiztoson én is gondolkodtam, de így a kommenteket olvasva neki valóban nincs miért adni bármit is, csak eddig úgy voltam vele, hogy ha a vizsga végén adom át az ajándékot az oktatónak, akkor azt a vizsgabiztos is látja, és olyan gáznak éreztem, hogy neki meg semmit, de valóban nincs miért. Max. készenlétbe berakok egy tábla csokit, és ha sokat hibázok, de extra jófej lesz, és átenged, akkor utólag odaadom neki, ha nem, akkor meg megeszem. :D

2019. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Úristen, már 6 éve volt... Hogy megy az idő.

Ha jól emlékszem, a vizsga végén (átmentem), kinyitottam a táskát (amikor a csomagtartóból vettem ki) és adtam neki egy fél liter Fütyülős féleséget.

Megköszöntem neki, elbúcsúztunk és ennyi volt.


A vizsgabiztos, ekkor már a többivel beszélgetett, vagy még valamit csinált nem tudom, de a lényeg hogy már nem volt ott..


Azóta levezettem már több mint 15 ezer kilómétert. Igaz ez annyira nem sok, nem vagyok az a sokat vezető típus. Heti kétszer, háromszor. Viszont hálistennek a "Baleset mentes vezetést kívánok!" mondat azóta is él, és nem volt balesetem (le is kopogom), pedig volt 1-2 meredek szituáció, de egy kisebb autó meghúzáson kívűl (ami 5 éve volt) nem volt nagyobb "incidensem".

2019. dec. 1. 07:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!