Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért lehet venni mostansá...

Mennyiért lehet venni mostanság egy használt,5 ajtós családi autót? (Még nem értek az autókhoz, csak érdeklődöm)

Figyelt kérdés

Abszolút nem értek még az autókhoz. De műszaki beállítottságú vagyok és nagyon szívesen foglalkozom a tanulmányozásukkal.


Elsősorban idősödő szüleim miatt lenne rá szükség. Családi alkalmakra használnám elsősorban. Fontos lenne, hogy bírjon napi 400-500 km-es utat is ha szükséges (félévente). (Nagymamám miatt, aki külföldön lakik.)


Tehát a tipikus felhasználási módja az lenne, hogy én + 2-3 idős, testesebb ember kényelmesen elférjen benne.


Eddig elhanyagoltam a jogosítvány és az autó beszerzését. Itthon nincs autónk sem. De a családomban egyre gyakoribbak az egészségügyi problémák és szeretném ha inkább én tudnék segíteni ilyen helyzetekben.


2013. okt. 30. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom nincs sok sok millád autóra!

Szia ilyen sok kilométere már megéri dízelt venni én az első generációs Toyota avensist ajánlanám neked1 millió ft környékén +- 200 ezer ft. 2.0 D-4D motorral az egyik legmegbízhatóbb dízel motorok közé tartoznak.Ebben kényelmesen elfér 5 ember és maga az autó sem egy agyon bonyolított konstrukció.


Ha nics bajod a kombikkal akkor inkább kombit vegyél gondolom cucokat is akartok vinni majd.


Tessék egy pár avensis kombi (szervíz könnyvel)

[link]

Persze ha aszedán jobban bejön akkor azut is választhatod a kombi autókat apraktikusság miat mondtam de nem kötelező azt vened!


ja és itt van az első generációs avensis fogyasztási adatai.

[link]

2013. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A leírt igényeidnek nagyon sok autó megfelel, úgyhogy több mindent is tudni kéne hogy hogyan és mire használod az autót.

Azt látom, hogy főleg idősebb rokonaidat vinnéd ide-oda, így az egyterűek felé irányítanálak, amikbe könnyebb beszállni olyan embereknek, akik nehezebben mozognak. De még sok igényt tudni kell hogy tudjak tanácsot adni.

Pl. milyen gyakran használod, leginkább mi a jellemző távolság amit mész, városban, pályán használod e sokat, jellemzően hányan utaztok, miket szállítanál, stb.

2013. okt. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom:


[link]


exclusive felszereltség. Francia autó, de megbízható! Hátul 3 EGYENLŐ méretű ülés! Nincs z, hogy a középső kisebb. így mindenki kényelmesen elfér! Nagy szélvédőnek köszönhetően a beljese igen világos. A két hátsó ablaknál kihúzható roló van, így nem kell tappancsos sötétítőt venni ha gyerekkel mentek hosszabb útra! Azonkívül tényleg! Nézd milyen felszerelt. Ezt a kocsit ilyen felszereltséggel abban az időben 8-9 millió ft-ért lehetett venni.

2013. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy használt Citroen Berlingo / Peugeot Partner -t vennék ilyen célra, mert elég nagy a beltere, mi elfértünk benne úgy kényelmesen, hogy hátul három 2 méter közeli, 100 kilós ember, valamint könnyű ki-be szállni, szemben a hagyományos mélyre ülős autókkal, ami időseknél fontos lehet.
2013. okt. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt hozzáteszem még, hogy ezt a feltételt minden rendben tartott autó teljesíti:


"Fontos lenne, hogy bírjon napi 400-500 km-es utat is ha szükséges (félévente)."

2013. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!