Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 vagy 15 ezer kilométernél...

10 vagy 15 ezer kilométernél cseréljek olajat?

Figyelt kérdés
1.4 16V benzinmotor. Most érem el a 10 ezret, 8 hónapos az olaj (Valvoline MaxLife 10W40). A kézikönyv 20 ezret ír, de ezt soknak tartom.
2013. nov. 5. 19:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem 12 000 a gyári előírás ha jól emlékszem, de általában 10-12 000 között cserélni szoktam - mikor hogy jön össze.


"Láttatok már 30 ezres olajperiódusú, sok kilómétert lefutott motort szétszedve?"

Tudom teljesen más kategória, de láttam már 1M km feletti haszonjármű motort szétszedve, ahol a 30 000-nél jóval magasabb csereperiódus volt és nem volt vészes. Azért arra kíváncsi lennék, hogy a személyautókkal ellentétben ezek miért nem hányják össze magukat ettől ( gondolom a többszörözött olajszűrőnek is lehet hozzá valami köze ).

2013. nov. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
attól függ hogy használod, ha rövid távokon, sok hideg üzemmel, akkor inkább cseréld le 10-12 körül, ha hosszútávokat mész, elég 15-nél is, mert nincs akkora kopása a motornak... a 20-at felejtsd el, baromi sok, a 30-at író kézikönyvek meg idióták, 30e km után már inkább kátrányra hasonlít az a fekete trutyi ami a motorba van, köze nincs az olajhoz...
2013. nov. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

11-es. Én Ikarusból kiszerelt Rába D10-es blokk szétszerelésénél segédkeztem. Felújítás miatt lett szétkapva. Az is túl volt az 1 millió km-en. Minimális volt az olajsár és az olajráégés. Ha jól emlékszem 60 ezer kilométerenként cserélték benne az olajat. De aztaz olajat, ami abból lejött, sokksl nehezebb volt lemosni a kezemről.

Gondolom az olaj is más, mint amit a személyautókba tesznek, illetve nem ilyen kis fika, öklömnyi olajszűrője van. :D Ja és rengeteg olaj van bennük, ami gondolom már a mennyiség miatt is később használódik el.

2013. nov. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Kedves # 9-es válaszoló.

Elárulok neked egy titkot, ami csak számodra titok, de tanulmánnyal vagy egy kis utánajárással könnyedén elsajátítható tudás. A motorolajok normál fémes súrlódásnál nem használódnak el egy kocsi teljes élettartama alatt sem. Az olajcsere szükségessége nem abból adódik hogy a fogaskerekek súrlódnak egymáson, hanem a kémiai változások miatt amik az olajban végbemennek. Ennek a kémiai változásnak az okozója az égéstérből lejutó víz, üzemanyag és savas bázisú égéstermék. Ezáltal a motorolaj is savassá válik ami olajcsere hiányában megtámadja a csapágyakat, illesztéseket, ezáltal fokozott kopást idéz elő. Mivel a váltóba ezeknek a savas melléktermékeknek a bejutása nem lehetséges ezért a váltóban nem kell olajat cserélni. Ezt tudják az autógyártók is, és ezért nem írnak elő olajcserét a váltóban.

2013. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Aláírom amit az utolsó mondott. Haveromnak valamiért szét kellett szedni a váltóját. Azt mondta úgy nézett ki benne az olaj mintha akkor töltötték volna bele. Teljesen aranysárga volt. A kocsi egyébként 10 éves 140 ezret futott.
2013. nov. 6. 09:22
 16/19 anonim ***** válasza:

" Ezt tudják az autógyártók is, és ezért nem írnak elő olajcserét a váltóban."

Láttál már váltóból leeresztett olajat? Akad benne fémpor rendesen. Gondolom egy idő után ez is túlzott kopáshoz vezet...

2013. nov. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Láttál már váltóból leeresztett olajat? Akad benne fémpor rendesen"

Láttál már a váltó aljában mágnest? Nem gondolkodtál el a funkcióján?

2013. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

16. válaszolóval egyetértek.

A mágnes se tud egy idő után több fémport felvenni.

De felesleges vitatkozni szerintem, mindenki azt csinál az autójával amit szeretne. Ha nem cserélsz olajat, mert úgy látod jónak, akkor nem cserélsz és kész. A kérdés amúgy is a motorolaj cseréről szólt.

2013. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én mindig kidobtam 10-12.000 körül az olajat. Azon nem kell spórolni.
2013. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!