Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tartós állás sokat árt egy...

Tartós állás sokat árt egy kocsi szerkezetének?

Figyelt kérdés
Tartós állás alatt értem, hogy az autó 1 évben max. 100-200 km-t megy. Tárolása fedett helyen történik.

2013. nov. 7. 22:30
 1/9 Sinead ***** válasza:
Ha eljön az állós időszak, bakold fel az autót az emelési pontokon, mondjuk 4 fatuskóra.
2013. nov. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát a szerkezetnek nem is annyira árt mint a gumiknak. Na azokat kell védeni a folytonos egy ponton való terheléstől.
2013. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És a benzint is ki kell járatni a rendszerbõl.
2013. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen hülyeségeket hogy bakold fel meg járasd ki a benzint!!!Jó hogy azt nem írjátok szerencsétlennek,hogy a motort is vegye ki !!!!!!!!!

Nem kell semmit csinálni csak ne legyen leengedve a kerekek az és az nem árt neki ha 2 hónaponként 1 szer 15-20 percre beindítjátok,hogy a mozgó alkatrészek még véletlenül se álljanak be,de ennyi állástól tuti nem fog baja lenni és mást nem kell csinálni vele!Ja azért olajat évente cseréld mert hiába keveset mégy attól függetlenül romlik az olaj kenőképessége!Ja az akkumulátorral annyit azért csinálj meg,hogy zsírozd meg a sarukat és legyen feltöltve,mert az állástól az akku megy a leghamarabb tönkre!

2013. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Négyes, te milyen hülye vagy! Kitalálom nő vagy?! SZŐKE???!!!


Árt. Igen árt, szinte többet, mint a folyamatos üzem. A benne levő gumi alkatrészek, amiket a folyamatos mozgatás tart rugalmasan, kiszáradnak, viharos gyorsasággal mennek tönkre ismételt üzembe helyezés esetén. Futómű tele van szilentekkel, AC pumpa membránja, fékszervo membránja, összes gumicső (fékcsövek, benzincső, vízcsövek) elektronika (áram hiányában gyorsan korrodálódik) és igen, felbakolva tároljuk hosszasan az autót, hogy legalább a lengéscsillapítói ne álljanak be. Másfél év állás az autóm esetében -Mondeo, nem túl öreg- MOTORCSERÉT jelentett, mert a hengerekbe belerohadt a dugattyú! (légnedvesség hatására úgy összerohadt, hogy kuka a motor, ha óhajtod, küldök róla képet. Ki kellett volna venni a gyertyát, olajat önteni a hengerekbe, kézzel átforgatni, hogy felkenődjön az olajfilm a hengerfalakra). Árt e? Igen, szerintem eléggé árt...

2013. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


ez még nem az a fajta autó mint a mondeo, hogy összerohadjon a motorja :)

2013. nov. 8. 20:38
 7/9 Napkiraly ***** válasza:
Álló autót be kell indítani, leginkább heti rendszerességgel 5 percre. Ha nincs rá lehetőséged, akkoris néhány havonta be kell indítani egy akkutöltés után,2 évente pedig olajcsere. Nekem van egy autóm ami 10 éve "áll", ez azt jelenti, hogy hetente elindítom, telken belül havonta közlekedek vele, néhány évente rakok bele valami olajat (volt hogy másik kocsimból leengedett olaj került bele, még az is jobb mint a belerohadt), és amikor az akku megdöglik azt is kerítek (másik kocsiból amikor kihullik)
2013. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 19:56 négyes vagyok!

Ha elolvastad volna amit írtam akkor nem írsz hülyeségeket és nem vagyok se nő se szőke!Írtam,hogy havonta ha csak 1* beindítja 15 percre akkor nem fog berohadni,se a dugattyúk se a szilentek se semmi!Sőt több idő kell azért annak,hogy ezek beálljanak, mert annyi olaj/benzin marad rajta,hogy nem száradnak ki és a lengés csillapítóknak,se lesz semmi baja nem tudom honnan veszed ezeket a hülyeségeket?Mikor kint voltam dolgozni külföldön 8 hónapig hozzá se volt nyúlva az autóhoz!Mikor elfordítottam a kulcsot pöcc röffre indult és semmi baja se volt és letakaráson kívül semmit se csináltam vele!A kocsidat meg sajnálom biztos sokba került a javítása ha egyáltalán megcsináltattad,de ha havonta vagy 2 havonta 1* beindítasz egy autót akkor ilyen nem fordul elő!

2013. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. nov. 10. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!