Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogos helyszíni bírság? FONTOS!

Jogos helyszíni bírság? FONTOS!

Figyelt kérdés
2013.10.14-én egy megszokott helyen parkoltam. Sosem kaptam még büntetést ott. Előtte van egy tábla hogy parkoló övezet vége, rengetegen parkolnak ott nap mint nap és ahova én beálltam ott is voltak, előttem és utánam is végig, ez egy járda mellett volt. Valószínű rá álltam a járdára is, ahogy mások is félig, de ez elvileg szabályos. 10.000Ft-ra megbüntettek, mit tehetek ez ügyben? Nem érzem jogosnak a büntetést, ilyen áron meg aztán főleg nem, van fellebbezési lehetőség bármi?
2013. nov. 8. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy elvileg szabályos.

Ha kiegészítő tábla vagy felfestés engedi, akkor szabályos, különben nem.

2013. nov. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szabályos, akkor pedig kár a gőzért, csak pazarolnád az időt és az energiádat egy fellebbezésre.

Ha valahol rendszeresen sokan parkolnak még nem teszi szabályossá.


Egyébként a 10e forint nem is olyan vészes, egy haverom 25e-ért parkolt fél órát a párhuzamosan felfestett parkolóhelyek végén lévő csíkozáson nemrég...

2013. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Öeülj, hogy olcsón megúsztad. Mert akárki akármit mond, ez olcsó, figyelmeztető jellegű bünti... Sokan kevesebbért is fizettek már többet is.
2013. nov. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy előtted és utánad is parkoltak tilosba még nem jelenti, hogy ott szabályosan lehet parkolni...
2013. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha a tábla előtte van akkor bizony fizetős! a többi autó meg számodra nem befolyásoló tényező ,jogos a birság!
2013. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!