Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap megbüntettek 5000...

Tegnap megbüntettek 5000 Ft-re. Ez bekerül az adatbázisba? Azaz ha máskor megbüntetnek akkor fogják majd ezt tudni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
igen. engem fogalmi nélkül "kaptak el", nem kaptam pénzbüntit, de írták hogy legközelebb nem lesznek ilyen elnézőek.
2013. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De levelet küldtek neked? Mert én helyszíni bírságot kaptam.
2013. júl. 23. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
mivel nem büntettek meg pénzre, helyben aláírtam hogy a szabálysértést elismerem majd jött egy levél a körzeti kapitányságról, hogy figyelmeztetnek, meg a többi.
2013. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felesleges kétszer feltenni a kérdést. Majd behajták rajtad kamattal együtt.
2013. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Van egy olyan központi adatbázis, hogy szabálysértési nyilvántartási rendszer. Tehát a következő alkalommal, ha elkapnak, meg fogják nézni, hogy ott mi szerepel és ha 2 éven belül már volt szabálysértésed, azt súlyosító körülményként fogják értékelni a következő pénzbírságnál.
2013. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Helyszíni bírságnál egyébként úgy van, hogy ha nem fizeted be, akkor küldik a bíróságnak, hogy változtassa át börtönbüntetésre. Aztán kapsz egy bevonuló levelet szépen, hogy 1 napot ülj le. Ha nem mész be, akkor meg elővezettetnek a rendőrökkel, amivel nem jársz jól, mert rádverik az elővezetési költséget is, ami km-enként 450 Ft, de minimum 7000,-.


De az eljárás bármelyik szakaszában befizetheted a pénzt, még akkor is, ha már be kéne vonulnod. Ha már elővezetnek, akkor felesleges, nyilván... :P

De gondolom nem akarsz 5000 helyett 5+7=12000-et fizetni...

Az egész átfutási ideje ügyintézőktől függően, olyan 2-3 hónap.

2013. júl. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizony. Akkor már a "három csapás törvénye" következik.
2013. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!