Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak milyet vegyek?

Első autónak milyet vegyek?

Figyelt kérdés

2.5-3M Ft van rá és ezt szeretném kihasználni.

Megbízható autót szeretnék, olyat amivel nem kell állandóan a szervizet járni.

Német autók tetszenek a legjobban: BMW, VW, Mercedes, esetleg még svédektől a Volvo ami szóba jöhet.

Nagyon tetszenek az E90-es BMW kombik.

Ennyiért találni jó állapotút??

Vélemények, tapasztalatok?

Köszi szépen!



2013. nov. 11. 13:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

Ami kezdő autónak megfelelne neked,ezek:

- Opel Corsa

- Suzuki Swift


Ezek az autók kb 300-400 ezer forintból megvásárolhatók. Igénytelenek. Pár év múlva mikor már lesz tapasztalatod,lecserélheted őket. Tudom hogy azt gondolod most,úh majd ilyen szart veszek,mikor van rá 3,5-4m forintom,de én a helyedbe elraknám azt a pénzt,ami megmarad,és majd csak késöbb vennék valami komolyabb kocsit.

Nekem az első kocsim egy 60 lovas Opel corsa volt. Soha nem volt vele gondom,imádtam.

Ha meg mégis bmw,audi stb drága autót akarsz venni tapasztalat nélkül,akkor csak hajrá. De ha majd összetöröd,ne sírd el magad a javítási költségeken. Azért meg nem kell venni drága + nagy autót hogy nagy menő legyél vele.....

(Nekem csak ez a véleményem)

2013. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez anyagi helyzet függő, és az ehhez nem elég, hogy 2,5-3 millió van rá, mert ha a kérdező vagy a szülei kiemelkedően jól keresnek és jelentős vagyonuk, azon belül megtakarításuk is van, és úgy áll ezen belül 2,5-3 millió Ft rendelkezésére, akkor én nem mondanám, hogy vegyen inkább fél millióért egy Corsát.


Ha viszont ennyi pénze van összesen, és semmi vagyona, semmi megtakarítása ezen felül, és átlagos a keresete, csak villogni szeretne a hasonló anyagi helyzetűek között egy bömbivel vagy egy merdzsóval, akkor én is azt mondom, hogy első autónak egy 10+ éves Corsa, a többi pénzt meg bankban kamatoztassa, a jövőben még szükség lehet rá.


Ugyanakkor ő tanácsot kért, és nekünk nincs közünk a helyzetéhez, tehát ha BMW-t, VW-t, Mercedes-t vagy Volvo-t akart, akkor tessék ilyet javasolni, és ne érdekeljen minket, hogy lehetséges, hogy a lakótelepen akar villogni a suttyók között, különben ez a pénz minden vagyona, mert ez az ő dolga, ha így van.

2013. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező amiket felsoroltál nekem azok közül a volvok jönnek be .Igaz nem olyan kihivalkodó autók mint a BMW de legalább olyan jók vannak azok is,számomra a BMW-ék már azért nem jönnek be mert szinte mindenki azt akar.A volvokat meg valahogy nem tartják nagy számnak és így egy egyéniséget is tükröz legalább!

Hogy kinek mi a nagy autó az részlet kérdése.

De a három közül én egy volvot vennék egy s80-nast vagy ha az nagy akkor s60-nast


s80

[link]


s60

[link]

2013. nov. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat.Négy közül!
2013. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Hasznosak voltak és megerősítem, nem villogni akarok a BMW-vel, mert rohadtul leszarom, hogy a 17-20 éves iskolázatlan, érte meg nem dolgozott taknyoknak a seggük alá rakják.. Nos, ez nem én vagyok... Hanem évek óta a családtagok közül sokaknak volt/van BMW-jük és hozzászoktam az évek alatt, emellett nagyon tetszik is amióta az eszemet tudom:)

Úgy első autó, hogy saját még nem volt, de már évek óta vezettem a fateromét. Tehát tapasztalatom már van.


Utolsó, az S80-as Volvo nagyon tetszik, körbenézek még köztük.

Köszi mége gyszer mindenkinek:)


Még írhattok, mások véleménye is érdekel.

2013. nov. 11. 18:51
 16/17 anonim ***** válasza:

Mercedesből C-osztály van ennyiért.


[link] Ebből meg kell próbálni alkudni.



Nem tom, hogy mennyire tetszenek a veterán autók, de ha elbírod a + fogyastást meg, hogy kicsit lassabb én megnéznék egy ilyet: [link]



Vagy diesel, de atomlomha viszont keveset eszik: [link]


Kérem ne szóljon le senkise ezekért az autókért az utsó 2 tom, hogy nem annyira napihasználatra való,de én imádom a veterán autókat.

2013. nov. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
szerintem egy Mercedes 300E manual váltóval
2015. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!