Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetési órákon Ti mit tanulta...

Vezetési órákon Ti mit tanultatok?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 6.órán túl és félek,lehet h nem jó oktatót választottam. Eddig nem nagyon csináltunk semmit különöset csak egyenesen mentünk,meg pár kanyar, 2 parkolás.Ha így haladok nem fogok megtanulni vezetni. Szerintem arra megy ki a játék h pótórára járjak,és biztos megakarnak majd húzni elsőre. Ha bármit kérdezek mondjuk hogy mi micsoda az autóban világítás ilyesmi azt mondja egy pusziért elárulja. Meg hogy majd később. És mi az h gyakoroljak otthon kuplung ilyenek,hát akkor ő minek van? Szívat szerintetek,vagy mindenkit így oktatnak? Nálatok is 50perces az óra? És mindig kitalál vmit,h hazaszalad,meg bekel ugrania ide v. oda.Magánoktató ugyhogy szerintem nagyon hajt a pénzre. De én nagy szégyennek érezném ha elsőre megbuknék,mert mindenki többet vár el tőlem. Mit csináljak? Köszi

2013. nov. 13. 06:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én amikor kezdtem vezetni, előtte sosem vezettem autót, csak az elméletét tudtam. Első nap (havas tanpálya!) pár kanyar, szlalom, emelkedőről való elindulás (jeges aszfalton :D), tolatás ezek voltak. Másnap már a városban rodeóztunk!
2013. nov. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen válts oktatót! Ahogy te is írtad, a pénzre hajt és ez sosem vezet jóra!

Nálunk mindig 2 órán át tartott egy alkalom és már az első órákon is vezettem autópályán, sokat gyakoroltuk a parkolást, és mindig volt egy szünet, amikor lerajzolta, hogy az adott alkalom során találkozott szituációban mit hogyan kell/kellett volna csinálnom.

Nekem sose mondott olyat, hogy gyakoroljak otthon...erre van ő! A tanárnál jobban senkinek sem kéne tudnia elmagyarázni és begyakoroltatni a feladatokat.

2013. nov. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

2-es vagyok

Ja és ettől függetlenül...az első forgalom vizsgán általában mindenki megbukik, tehát ne aggódd magad ezen halálra, sajnos így kell bekalkulálni :/

2013. nov. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Evele123 ***** válasza:

Szia Kérdező!


Szerintem is válts oktatót, de előtte kérdezz rá nyugodtan, hogy ő hogy gondolta az egész oktatást? Arra játszik, hogy megbuktasson, vagy hogy megtanítson vezetni?

Én az oktatás előtt annyira nem vezettem kocsit, hogy automatikusan az anyósülésre akartam beülni és rám szólt az oktató, hogy talán a vezetőülést próbáljam meg becélozni. A legelső órán (Duna-pláza mögötti oktatópálya) azzal kezdett, hogy elmondta, kb. miket fogunk megtanulni, elmondta az összes kapcsoló nevét és hogy ez típustól függően máshol lehet vagy másmilyen kialakításban. Teljesen az alapoktól kezdte az oktatást ("...amit magad előtt látsz, az a kerek valami az a kormány..." :-D). Elég lassan ment a vezetés elsajátítása és korrekt módon megmondta a kötelező órák után, hogy mi a helyzet. Alanyi jogom lenne vizsgaidőpontot kérni, vizsgára jelentkezni, de szerinte még nem mennék át, mert ez meg ez meg ez még nem megy elég jól. Szerinte még 8-10 pótóra alatt el tudom sajátítani és tényleg így is lett. Elsőre átmentem a vizsgán.

Üdv. Evele

2013. nov. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igem szívat, úgyhogy válts! Nem olyan nagy cucc, csak egy kis papírmunka.


Nekem is első órám úgy volt, mint az előzőnek. Dupla alkalomra mentzem, és az első óra abbólé állt, hogy elmagyarázott minden kezelőszervet (ki is próbáltuk), plusz széen kinyitotta a motorháztetőt, megtanított olajszintet ellenőrizni, megmutatta hol van a hűtőfolyadék- és ablakmosótartály, a biztosítéktábla. Megmutatta a pótkereket, megtanította hogyan kell összerakni az elakadásjelző háromszöget, stb. Az órák egyébként igen, hivatalosan 50 percesek, mert neked is és neki is kötelezően jár ennyi szünet. Nekem ezzel elment az első óra, a másodikban pedig kizárólag a csúsztatott kuplung rejtelmeit gyakoroltuk előre- és hátramenetben, néha kicsit szlalomozva.

Aztán jött a rutin, amíg az a vizsga meg nem lett, addig nem is vezettem forgalomban, mindig úgy mentünk, hogy amikor engem felvettek akkor egy olyan tanulóvezető vitt ki minket a tanpályára, akinek a rutinvizsgája már megvolt. Ott csere.

Szóval a lényeg: válts, mert ez az ember csak a pénzre hajt.

2013. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok! Elfelejtettem, hogy a vizsgák statisztika alapján megvannak bundázva! Természetesen engem is megbuktattak a vizsga utolsó 5 percében "mögöttes forgalom feltartása" címszóval. Iskola előtt a zebrán keltek át a kisiskolás diákok, valahogy akkor nem volt kedvem padlógázzal 10 másodperc várakozás után áthajtani köztük, de csak, hogy ne tartsam fel a forgalmat! xD
2013. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocs, elgépeltem 1-est akartam írni, mint a vizsgabiztosom, hogy rohadna meg! :D
2013. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nagy gyuri ***** válasza:
Tipikus bunkó, pina vadász már bocs de nem akarok az ő szintjére süllyedni,tényleg menj más oktatóhoz!Kötelesége lenne mindent el magyarázni,vezetés közben mindig fel hivni a figyelmed hogy erre figyelj-nézd a tükröt, ilyenkor így kell kanyarodni,itt kell elsöbbséget adni-kapni stb...Hát nála tuti meg huznak forgalmi vizsgán....na de nem dől össze a világ csak sokba fog keülni,nagyon izgul mindenki ezis szerepet játszik abban hogy nem megy elsöre...minden esetre sok sikert és eredményes vizsgát!:)Többiek is jól mondják hagy ott a francba!
2013. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
véleményem szerint már több mindent kellett volna tanulnod, mondjuk még messze van a vége, de sztem következő alkalommal kérdezz rá hogy mikorra gondolta a komolyabb vezetést. Ha nem mond semmit akkor válts oktatót. Többet sajnos nem tudok mondani mert én úgy mentem oda, hogy tudtam vezetni és nem az alapoktól kezdtük
2013. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen h ennyi választ írtatok mindegyikre ment a like. :D Nem is gondoltam volna h ennyi segítőkész író van itt :) Kicsit bonyolult helyzetem ,mert az autósikola ahol elkezdtem kreszt tanulni az órákra be se jártam max.2szer a gépen gyakorolni,de a 30E ft-ot kifizettem.Legyen az autósiskola:Kk Az irodás csaj mzt mondta h az új törvény végett 9 hónapig lehet csak kresz vizsgát halasztani,én nekem az pont egy nappal járt le. Segítőkész volt,lerendezte a papirmunkát,hogy visszább legyen egy nappal.Lebeszélte a vizsgáztatókkal.Szóval rendes volt.Különben elveszett volna a 30E ft. persze nem mintha lényeg lenne mert így is otthon tanultam könyv meg net alapján.de segített és ez számít.Szóval Kk-nál több oktató van de én már választottam.Sajnos kiderült h az illető egész novemberre teli van.kérdezték h nem-e akarok mást,én mondtam nem mert őhozzá akartam,szigorú,pont ez lett volna a jó.A többi nem igazán volt szimpi.Én cserbehagyva őket átventem a város rajtuk kívül lévő egyetlen magánoktatójához. Persze egyedül járok vezetni,az oktató meg én.nevezzük.janinak.szóval vártuk az átkérő papírom,erre kk 1 múlva tudta adni,jani egyből fik.zta őket,mi tart ennyi ideig a papírmunkán.Kk-nál úgy megy az oktatás h a kocsi tele elől plusz még 2 motoros,és pont ettől is féltem igazából,az emberektől. szóval most elég cinkes lenne megint visszamenni kk-hoz nem? De jani fogdossa a lábamat,mondja hogyha gyorsan megyek megfogja a fenekem ,pluz tolatásnál h pár cm választ el attól h megcsokoljon.Szóval kicsit durva. Nem vagyok az az ijedős típus viccel szoktam visszavágni.egész uton az életéről mesél.Elsőre sem volt valami szimpi,csak hamar kellett a jogsi.
2013. nov. 14. 02:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!