Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplungot ilyenkor be kell...

Kuplungot ilyenkor be kell nyomni?

Figyelt kérdés

Amikor nem akarom hogy börrögjön a motor, de pl. a rádiót szeretném hallgatni


tehát úgy kell hogy kuplung benyom kulcs elfordít vagy csak simán kulcs elfordít?


2013. nov. 13. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálatok mit jelent az, hogy "börrög" a motor. Ha arra gondolsz, hogy nem akarod beindítani a motort, csak kicsit veretnéd a kokkódzsámbót a rádióból, akkor nem kell kinyomni a kuplungot. A kuplung a motort és a váltót kapcsolja szét, de erre álló motornál semmi szükség. Sőt, ha az autó sebességben parkol és kinyomod a kuplungot, elgurulhat, aztán majd jól meglepődsz.
2013. nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

úgy értettem: tehát üresben a kocsi minden leállítva és nem akarok elindulni(börrög), hanem mondjuk csak 'be akarom kapcsolni' a motort(rádióthallgatni, időt megnézni)

de köszi a választ én is így gondoltam csak elbizonytalanodtam:)

2013. nov. 13. 08:10
 3/10 A kérdező kommentje:
*természetesen kézifék is behúzva
2013. nov. 13. 08:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy gyújtásra rakd, nem kell a kuplungot benyomni.
2013. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én amilyen kocsikban ültem, vagyis amikben a rádiót bizerkéltem, ott még kormányzár mellett is ha megnyomtam az on-off gombot rajta, beröffent a rádió! Aztán már dübörgött is a kokkódzsámbó! :D

Az #1-es jól írja! Csak ne szívasd le az akksit, mert akkor- no signal

2013. nov. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. nov. 13. 08:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha két állásos a gyújtás kapcsoló, még gyújtás sem kell rá, persze feltétel, hogy jól legyen bekötve a radio.
2013. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok autóban van egy köztes állás ami pont az ilyen perifériák áramellátását szolgálja mint a rádió, meg a szivargyújtó.(amúgy valaki még szivarozik a kocsiban ?) Ilyenkor nem világít a műszerfalon a kiskanna mega kisakksi szóval nincs gyújtás de van zene :D
2013. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg kéne tanulni, hogy mit csinál a kuplung, és utána kéne a vezetéssel foglalkozni...
2013. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy hogy ennyire fingod nincs az autóhoz?
2013. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!