Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nagy mocik is olyanok, mint...

A nagy mocik is olyanok, mint a kis robogók? Télire betolod a fűtetlen garázsba, és 4-5 hét múlva már be sem gyúl?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki ideírná, hogy az autók is ilyenek, annak elmondanám hogy 3 hónapig állt az autónk az udvar közepén(külföldön voltunk), és első gyújtásra begyúlt.(kicsit tovább kellett szikráztatni, de begyúlt)

2013. nov. 19. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik "begyúl" ha megfelelő állapotú a blokk és megfelelően csinálod. De azért a motor más. 2 ütemű, 4 ütemű, injektoros vagy karburátoros. Befolyásolja ilyesmik az egészet.
2013. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hat csak van 1 kis robogónk, de minden év tavaszán szerelőhöz kell vigyük kipucoltatni, meg mindig akad vele ez az kis apróság, amit ki kell cserélni, pedig tél elején mikor betoljuk, meg működik. Mondta a szerelő hogy legalább 2 hetente gyújtsuk be és hadlyuk had burrogjon 10-15 percet. Megpróbáltuk, de már 4. alkalommal mikor be akartuk gyújtani, semmi :D

Most viszont gondolkodom 1 nagy mocin, de ha azzal is annyi baj van, mint egy robogóval, akkor inkabb nem kell.

2013. nov. 19. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ETZ 250-nem van.Őt elteszem télire,tavasszal a szokásos módon indítom.

Nos mindennek megvan a trükkje,annak is hogy egy robogót hogy kell eltenni ,bár igen az elég sűrűn előfordul hogy tavasszal a robogók a 40.rúgásra talán beindulnak :)

Nos Én az MZ-zét úgy teszem el hogy utolsó beállásnál elzárom a benzincsapot és kijárom a karbiból a benzint ha már érzem hogy vége akkor ráhúzom a szivatót hogy olajban is dúsabb legyen.szóval gyakorlatilag tavaszzal berakom az aksit megnyitom a benzincsapot(teletankkal illik eltenni és jó benzinnel)megvárom míg lefolyik és megtellik a karbi és indítom mintha misem történt volna :) Nagyon élvezem,mert ez sokkal jobb mint a robogók :)

Ha nem ereszted le télire a karbiból a nyálat akkor az lemohásodik és tavasszal lehet tisztítani,vagy be is indul de egyre gyengébb lesz.

Nekem a picinyem egy fedett garázs alatt van ami nem zárt csak fedett,még egy ponyvát kap és kész(azért elötte le kell tisztítani a gépet hogy a piszok ne rohadjon rá)

Szóval hogy tömören válaszoljak most már a kérdésedre:A nagymocik nem olyanok mint a ki robogók! ) :)

2013. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A benzinen sok múlik, ha régi, a tank koszos akkor tuti lerakódik valami a karbiban. A szerelő valószínűleg jól lehúz minden tavasszal, mert állásban nem rohad el semmi amit cserélni kéne utána. Érdemes tél előtt leengedni a karbit vagy kijáratni ahogy írták és akkor nem lesz gond.
2013. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a tankban sok a kula azt általában plusz szűrő beszerelésével lehet küszöbölni,viszont figyelni kell rá mert ha koszos lesz és nehezebben megy a nyál akkor időközönként meg fog állni a motor.
2013. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen belsőégésű motoros járművet (kisrobogótól a teherautóig) nem érdemes sokáig állni hagyni. Az, hogy az autótok beindult annyira nem nagy dolog, de hogy nem tett jót a dugattyúnak és hengerfalnak az első néhány fordulat, az is biztos. Nem javasolt a motort sokáig állni hagyni - ha 10-15 percig nem is, de 3-4 percre be kell indítani. Vagy ha nem, akkor télire engedjétek le az összes folyadékot és a szezon elején üzemeljétek csak be újra.
2013. nov. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tajnkból nemsuzokás leengedni a benzint télire(ezt minden motoros tudja)Nos ha leteszed egy vagy félévre a motort annyit simán kibír a benzin,sőt többet is tudom mert nekem is van két régi vasam a kertben az egyikből a 2 éves benzint elhasználtam már,igaz csak keveset tankoltam rá,de nem probléma.Amúgy sok múlik azon is hogy hol tankolsz,mert sok helyen gyér a benzin minősége,nos ilyenkor xarból várat nem lehet csinálni,ezért érdemes egy picivel többet rááldozni és jobb nyállal telelőni a tankot(Én most idén 100-nyállal tettem el a gépet sajnos,pedig még motoroznék(még jó idő van hozzá) ) Szóval a lényeg hogy egy tél alatt nem megy az úgy tönkre hogy hűűűmár köhög tőle a motor.
2013. nov. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!