Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első motort vegyek a...

Milyen első motort vegyek a fiamnak?

Figyelt kérdés

A fiam sikeresen megszerezte a motoros jogosítványt, karácsonyra meg szeretnénk lepni egy motorral.


Főként városi használatra lenne, munkába járni, esetleg rövid túrákra. Maximum 4-500 ezer forintot tudunk rászánni, MZ,ETZ, Simson és hasonló kommunista csodák nem jöhetnek szóba.


Sokan ajánlották kezdő motornak a Yamaha YBR 125-öt, hogy ezzel tényleg ki lehet menni a világból, annyit fogyaszt, mint egy robogó, és kb 0 a fenntartási költsége. Na meg nem is néz ki rosszul.


A másik ajánlatok már nagyobb vasak, honda cb500 és suzuki gs500. Ezek mellett a nagyobb hengerűrtartalom, a sebesség szól, no meg jobban néznek ki. Azt viszont nem tudom, hogy kell-e egy kezdőnek ekkora motor, nem akarom, hogy összetörje magát (persze tudom, a 10 lovas YBR-rel is össze lehet, de ezek azért csak más kategória), a Yamahát viszont sokan mondják, hogy hamar kinövi.


Ti mit javasoltok, teljesen laikus vagyok a témában, és nincs is motoros ismerősöm.


2013. nov. 20. 11:38
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ha már lerakta a nagy motorra a jogsit akkor én biztos nem vennék neki 125, meg 250-es mocit.

Eleve gyengék, főleg a 125-ös, hiába mondják hogy kimegy a világból, akkor is kb egy szinten van egy komolyabb 50-es robogóval, és az nem 400ezerbe kerül..

Valaki írta, hogy nagyobb motoron lehet csak igazán megtanulni motorozni, ebben igazat adok neki mert tényleg egy 125-250 négyütemü motor nem hosszú távra való, inkább csak "elmegyek a boltba" stílus.

Az meg semmit nem jelent, hogy van rajta műszaki, attól még szét lehet hajtva a motorja, főleg a kis köbcentisekben nincs is olyan nagy erő, szóval eleve erőlködnie kell a blokknak, hogy valami teljesítményt leadjon.

Azért mondta valaki, hogy szét vannak álltalában hajtva, mert pörgetik mint az állat, hogy végre történjen már valami :DD

Szerintem valami 2000 utáni évjáratu 4-500asban gondolkodjatok, nem egy vad gépek, de tökéletes arra hogy megtanuljon igazi rutint szerezni.

Gázadásra gyorsul, lehet velük kényelmesen előzni, amit egy 125-250 kategóriával már nem biztos hogy biztonságosan végre lehet hajtani.

Én meg úgy szoktam megnézni a motor blokk állapotát, hogy 1-2 perc járatás után, mikor már elég (üzemi) meleg, befogom a kipufogót egy rongyal, csak annyira, hogy épphogy ne fulladjon le, és meghallgatom milyen zörejek jönnek a hengerfejből, ílletve a kuplung és főtengely környékéről.

Ha valami nem "természetes" csörgés, ciripelés, vagy kattogás rottyogás, hangot hallani, akkor azt a motort már meg sem veszem.

Ezt a műszaki vizsga nem szűri ki, ha valaki hidegen erőlteti a gépet, és hazavágja a szelepeket, meg minden mást..

2013. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Sajnos hiányosan írtam fentebb, A2-es jogosítványa van, tehát maximum 35kW-os teljesítményű motort vezethet!
2013. nov. 20. 17:33
 13/14 anonim ***** válasza:

Először is jó lenne tudni, hogy milyen motor is tetszik a fiának, mert lehet, a gyorsaságit vagy supermotot nézegeti magának(Csak egy megjegyzés a jobb meglepetés érdekében)

125-öst én sem ajánlanék, mert tényleg hamarabb ki lehet nőni, sőt hamar túl kicsi is lehet, arra meg elég lett volna az A1 is akkor, gondolom tapasztalat azért van már a háttérben... Bár ha túl veszélyesnek tűnik lehet 250-est is nézni kezdésként...

2013. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Főleg a 'naked' típusú motorok jönnek be neki, a GS500 konkrétan tetszik is neki.
2013. nov. 20. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!