Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy-két helyen rozsdás kasztni...

Egy-két helyen rozsdás kasztni, érdemes vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

Van egy '95-ös Mitsubishi Coltom. Egy éve van nálam. Már a vásárlásánál tudtam hogy egy-két helyen rozsdás, de már látta autószerelő is és nem tartotta vészesnek a dolgot.


Szerintetek mennyiből lehetne ezeket a kisebb rozsdásodásokat megszűntetni? Miután ezek ki vannak javítva gondolom festeni is kellene azokon a helyeken. Meg lehet csinálni szépen, olcsón?


Mivel az autó nem képvisel különösen nagy értéket (200-300ezer), felvetődik a kérdés hogy egyáltalán pénzügyileg érdemes-e vele foglalkozni, vagy inkább használjam ameddig tudom és vegyek majd másikat? Nekem a javítás jobban tetszene mert tényleg megszerettem az autót, de ha egy vagyonba kerül akkor nem fogom tudni megengedni magamnak :(


2013. nov. 27. 02:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megítélni. A kívülről látszódó kevés rozsda a legtöbb esetben már komoly korróziót jelent. Sok esetben csak akkor lehet látni, hogy mennyi munka van a kasznin, ha szét van szedve. Szépen és jól meg lehet csinálni, de olcsón nemigazán.
2013. nov. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

meg lehet csinálni olcsó, de ez attól is függ, hogy hol rozsdul

nekem a kerékívekben volt némi rozsda, ezzel én annyit csináltam, hogy megcsiszoltam, lekentem hammerite-al, amit a rozsdára is kenhetnél, de azért a nagy részét lecsiszoltam, majd ezt az autó színének megfelelő festékkel lefújod, a végén pedig lakkozod, és kész is

2013. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
de a hemmerite-ot alapozóval is helyettesítheted, én azért csináltam azzal, mert még volt itthon egy fél dobozni, mondom akkor rákenem a kocsira
2013. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy te csak egy kicsit rozsdát látsz nem jelenti azt hogy annyi is van. Fogj egy csavarhúzót, vagy valami hegyeset és kezd el bökdösni vele a rozsdás részeket. Ha átlyukad akkor már lakatolni kell. Ha nem akkor meg kell csiszolni, vagy legalább jó alaposan lekapargatni és drótkefézni. Aztán mehet rá a rozsdaátalakítós alapozó, vagy bármilyen alapozó amit lehet rozsdára is kenni(az ilyenek se csodaszerek, vastag rozsdára semmit nem érnek természetesen, ezért kell jó alaposan megcsiszolni, minél fémtisztábbra)

Aztán attól függően hogy hol van a rozsda mehet rá alvázvédő vagy festék. Festék alatt ki is lehet glettelni esetleg. Aztán akkor mész szép sima is lesz.


Így hagyni nem érdemes. Ha már megkezdte a rozsda akkor hamar át fogja enni magát a fémen. Így meg pár 1000ft-ból meg pár ráfordított órából meg lehet csinálni.

2013. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!