Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit alkudhatok használt...

Mennyit alkudhatok használt autón külföldön?

Figyelt kérdés

Németországból hoznék egy autót. 2008-as évjárat, 105.000 km van benne (elvileg), autókereskedésből.


Bruttó: 10.000 Euro.

Nettó: 8.395 Euro


Én áfa mentesen hoznám el (van rá lehetőség és cégem is van). Ebben az esetben mennyi lehet alkudni? Megmondom őszintén, hogy kisebb javításokra és átvizsgálásokra kb. 200.000 forintot kell majd költenem, nem beszélve a trailer, kiutazás, szállás, forgalombahelyezés, stb. Összesen lesz az egész 350.000 forintban. Ha a kereskedőnek azt mondom hogy engedjen 800 Eurót (240.000 Ft) és azonnal adom a kezébe a pénzt, szerintetek belemegy?



2013. dec. 3. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk?

Még csak be sem linkelted, honnan akarsz kocsit venni. Mégis milyen válaszra számítasz?


(zárójelben: én pl. semmit sem tudtam alkudni az autóm árából, de kaptam hozzá egy szett zsírúj téligumit gyári acélfelnin. Dettó Németország.)

2013. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg tőle.

DE! Miért menne bele? Ha eredeti áron adja, akkor is meg fogod venni, mert sokat buksz az úton, ha üresen visszajössz. És ezt Ő is tudja.

2013. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Erről lenne szó:

[link]

2013. dec. 3. 14:28
 4/10 anonim ***** válasza:
A másodiknak van igaza, a kereskedő sem hülye ha több országon átmész csak azért,hogy megvegyed, nem fog vagy max keveset engedni, nézzél szét az apeh árveréseken ott vannak fél áron kocsik.
2013. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

nyugodtan alkudjal, ne legyel szegyenlos. December, januar februar az negyon lassu auto ertekesitesben. Ne annyit igerjel amennyit akarsz adni, hanem az alatt. Szolj oda telefonon, hogy neked ennyit er es hivjon ha elfogadja az ar ajanlatot.

Sokkal tobb auto van elado mint vevo

2013. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
# 3 Szép kis Zafirát néztél ki. Olyan borzasztó nagy értéka alapból sincs, úgyhogy 500 eurót biztos nem fog belőle elengedni, de vagy 200-al bepróbálkozhatsz.
2013. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Szervizes haver azt mondta hogy indítsak 15%-ról és hozzam el 10%+téligumi garnitúráért. Ő azt mondja hogy a kereskedőnek már be van kalkulálva az alku is az árba. Hát nem tudom
2013. dec. 3. 18:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egy marhaság. Nem ő van kiszolgáltatva neked, hanem te őneki. Neked, mint külföldi vevőnek kiba. sok pénzbe kerül kint lenni, pláne ha nem egyeztek meg, rátenni az egyébként is húzós behozatali költségre még egy nap kint maradást, esetleg még egyet..... óriásit tudsz cumizni, a kereskedő meg legfeljebb veszít egy vevőt. Tehát nem fog belemenni számára előnytelen üzletbe.
2013. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ha kicsit "csípős" amit mondtam, de ez a valóság ezzel a témával kapcsolatban. Sajnos a sok naiv ember elhiszi, hogy mekkora biznisz külföldről autót venni, de a rideg valóság az, hogy durván minden harmadik-negyedik külföldi használtgépkocsi vásárlás végződik anyagilag "jól".
2013. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem. És ha van 3 autó más kereskedőtől olyan árban a tarsolyomban úgy sem fog engedni? Új autón 20%-ot + ingyen gumi garnitúrát engedtek egy ismerősömnek egy Audi A4-re.


7.800 felett nem akarom elhozni a kocsit, ez 8% kedvezmény. Hát nem tudom, akkor inkább nézek másik autót ha tényleg reménytelen. Bár ha a másik 3 gépet is elmegyek megnézni lehet azok is tetszeni fognak. De tényleg ez lett volna a befutó

2013. dec. 4. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!