Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja '92-es Suzuki...

Milan0117 kérdése:

Mi okozhatja '92-es Suzuki Swiftnél az alapjárat növekedését?! . Bővebben lent. KÖSZI!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1992-es Suzuki Swiftem, már magyar, és egy ideje olyan probléma jelentkezett, hogy nagyon magas az alapjáratom, illetve ingadozik is. Általában hidegen melegen 1500-2000 között van, és gázelvételkor nagyon lassan esik vissza. Nemrég cseréltem benne vízhőfok jeladót (zöld színűt). Ezzel a problémával egyidejűleg jelentkezett, hogy a műszerfalon a vízhőfok visszajelzője sem mutat mindig, van hogy meg sem mozdul. Az alapjáratom akkor is magas, ha a mutató esetleg működik. Mi okozhatja ezt, folyton szívató van rajta?? Esedékes rajta egy olaj csere + szűrők....ez nemtudom befolyásolhat-e valamit.....Illetve esetleg egy gyertyacsere?! Gondolom a fogyasztás is a magas alapjáratom miatt növekedett meg....Valakinek valami ötlet, hogy mi okozhatja ezt még mindig???



2013. dec. 4. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy rossz lett a termosztát,és állandóan nyitva van a nagy viz kör. Emiatt túl-hűtött a motor(főleg így télen),és állandóan magasabb fordulaton is jár (a szívató bekapcsolva marad) a motor.A másik jel hogy nem füt rendesen ,azaz állandóan langyos!

Teszteld le ! :


Ha beindítás/használat után 5-10 perccel nyisd ki a motorháztető és nézd hogy nem-e melegszik a hűtő.

Ennek jéghidegnek kell lenni-e,és csak 70-80C fok felett(műszerfalon) szabad csak melegednie!

Ha langyos a motorhütő..akkor rossz a termosztát.,azaz megszorulva maradt valamikor régen egy jó meleg napon.

2013. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt a hűtős dolgot még nem próbáltam. Viszont a fűtésen nem tapasztaltam sok változást, mondjuk mostanában rövidebb távokon használom, igy langyosat fuj.

Esetleg a jeladókkal valami lehet? vagy egyéb hibaforrás?

2013. dec. 4. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:
No...letesztelted?, mi-újság?
2013. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A mutato a muszefalon nem igazan mozdul meg, de a hűtő már langyosodik és a csövek is. Hétvégén volt egy hoszabb utam, és nem fujt forro levegőt, meleg volt, de nem olyan forró mjnt régen. Az alapjáratom 2000 körül mozog, ritkán visszamegy 1500ra, néha váltás után kb 1000, de lassan kiszik felfele...
2013. dec. 10. 14:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondom szerintem rossz benne a termosztát..vagy lehet hogy nincs is benne,mert kivette valamelyik szerelő.

Ezzel nyáron nincs semmi baj,de télen súlyosan kopik a motor belülről ha nem tudja elérni az 50-60C fokot sem a hőfok mert romlik az olajozás minősége.

Ez idő előtti motor generálozáshoz vezet ami súlyos pénzekbe kerül !

És ezt egy 2-3 ezer forintos alkatrész hibája/hiánya okozza úgyhogy nem ártana utána járnod ,és nem beszéltem még a fogyasztás növekedés plusz költséget.

2013. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Thomech ***** válasza:

Hello

Sikerült már megoldást találnod a problémára? Mert nekem 100% ban ugyan ez a gondom! Annyi, hogy nekem nyáron 7 ből elmentem 100km-t de most már 10 litert eszik sajnos. Termosztátot én már cseréltem de az nem oldotta meg a problémát! :/

2014. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dávid0094 válasza:
próbálkozz 1 gyertyacserévelés tisztittasd ki az injektort nekem ez segített,vagy esetleg alapjáratléptető motor
2014. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!


Bocs a késői válaszert.

Csereltem thermostatot, egy ideig jo volt az alapjarat, de 2-3 hete ujra ezt csinalha, magas az alapjarat....

Otletek?

Koszi

2014. márc. 18. 09:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Suzuki. Nekem is ilyen bajom volt. de a szerviz se tudott vele semmit kezdeni. Melegen is 1500-2000 volt az alapjárat. Eladtam.
2014. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is ez volt a probélma a kocsimmal. Motorolajat lecseréltem csoki pudingra. Azóta szépen jár. Üdv.
2017. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!