Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra H 1,7 disel vagy...

Opel astra H 1,7 disel vagy 1,4-1.6 benzines Melyik motorral járok jobbban és miért?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Legjobban az 1.7-tel járhatsz ha a közeljövőben nem kell mondjuk kettős tömegű lendkereket cserélni. Ezt csak az idő tudja eldönteni.
2013. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én vezetem mind a hármat. 1.7CDTI a sajátom, egy 1.4-est és egy 1.6-ost vezetek a munkahelyemen, céges kocsik.

A dízel sokkal nyomatékosabb, sokkal erősebbnek lehet érezni. Az 1.4 főleg nyáron klímával, több szállított személlyel kicsi ehhez az autóhoz. Az 1.6 már valamivel jobb, de az sem olyan dinamikus. Előzésnél ajánlott visszaváltani.

Fogyasztása a dízelnek valamivel kedvezőbb. Az ilyen 4 literes adatoknak nem kell bedőlni. Átlagban, ha mész városban is, pályán is ilyen 6 liter teljesen normális.

Ugyanakkor a dízelnek magasabb az esetleges szervizköltsége. Neked kell eldöntened hogy ezt bevállalod-e egy fürgébb motorért.

2013. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én 1 évbe kb ha 10 ezret megyek akkor az már sok

szóval nm megyek évente 30-40 ezret

2013. dec. 8. 12:02
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor válaszd az 1.6-ost! Vagy van ám 1.8-as is H Astrából. Sőt, ritka, de turbó benzines is van.
2013. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha ilyen keveset mész vele, feltételezem, hogy városban használnád. Ez esetben nem egyszerű a döntés, mert az 1.4 és 1.6-os szívó motorok már 15 éves struktúra, ami nem is lenne baj, de bevágnak vagy 8-9 litert városban. Viszont kisebb utakra a kopások tekintetében jobb lenne, mert ugye dieselt nagy utakra veszünk (nem véletlenül). 1.4 gyenge, 1.6 már elfogadható -szerintem.

Ezzel szemben az 1.7CDTi szerintem igen jó motor, kellemes karakterisztikával, takarékos. Amennyiben városban használod, rövid távokra, nem fog felmelegedni a motor rendesen, gyakorlatilag nagyrészt szívatóval mész, viszont még így is kedvező a fogyasztása, de az olajcserékre figyelni kell (max 10 ezer km, de inkább kevesebb, ami plusz kötség, és elvész a fogyasztáson nyert pénz), ha sokáig akarod használni, és nem akarod szervizelteti, mert az drága lenne.

2013. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor az 1,6 benzinest ajálanád?
2013. dec. 8. 15:53
 7/17 A kérdező kommentje:

[link]


Érdemes mevegnni ezeket ennyi pénzért vagy régebbi évjáratut olcsobbért?

2013. dec. 8. 15:59
 8/17 anonim ***** válasza:

Jó választásnak tűnik, de persze meg kell nézni személyesen. 100 ezer km alattit próbálj meg venni ennyi pénzért, mindenképp szervizkönyvvel.

Ha benzinest veszel, én tennék bele LPG gázüzemet.

2013. dec. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél teljesen korrektnek tűnik. Meg kell nézni!

Ami nekem feltűnt rajta, hogy egy 3 éves autónak mért nem gyári még az akkumulátora...? Na meg nekem legalább egy GID kijelző nagyon hiányozna. Bár ha minden más klappol vele, ezt utólag is be lehet szereltetni, még akár CID-et is. Szerintem nagyon praktikus, főleg navigációs fejegységgel.


Nálam az 1.7CDTI (Z17DTH) 4 km alatt van 80 °C-on a mostani 0 °C körüli reggeleken.

Fogyasztás: városban 6,5-7 liter körüli. De én az 1.6-osal se tudtam 7,5-8 liternél többet megetetni.

2013. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy melyik/mekkora városról van szó. BP-n már énis inkább dieselt vennék, mert ott ha városban is, de a munkahely miatt többet megy az ember, mint egy kisebb városban, aminek az átmérője légvonalban 6-7 km.
2013. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!