Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Figyelt kérdés
A szerelőm ezt szerette volna rakni az autómba, mert ilyen van neki hordósban, de ragaszkodtam a Castrolhoz. Szerintetek?
2013. dec. 8. 17:14
 121/142 anonim ***** válasza:
*leszel
2017. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/142 anonim ***** válasza:
Mar nem hasznalom. Mar nem dolgozom ott. Nincs ezzel baj. En nem marketinges vagyok. A Floriolhoz nem hivtak. :-)
2017. jan. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/142 anonim ***** válasza:
100%
De legalább humorérzéked van! :)
2017. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/142 anonim ***** válasza:
83%

Azzal nincs gond. :-)

Remelem!

Szoval ha barkinek barmiben segithetek az Oil Hungary-nal megtalaltok.

Udv.:

Beke Peter

2017. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/142 A kérdező kommentje:
Legalább mondd meg, hogy miért rúgtak ki attól a mocsok cégtől. Veszélyeztetted valaki helyét?
2017. jan. 29. 14:40
 126/142 balcika ***** válasza:
100%

Szia Péter!

Én hívtalak januárban de a telefonod már másik kollégádnál van!

Mióta nem dolgozol a cégnél kicsit káosz van az unixnál. Tavaly decemberben cserélgettünk a gépeinkben olajakat. küldtem olaj analízisre az egyik gépünkből. azóta sem tudják hova kell eljuttatni a mintát. :(

Látom találtál új munkát. Gratulálok!

2017. febr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/142 b_smart ***** válasza:
100%
Beke Péter szerint az a legjobb olaj, ahol éppen dolgozik :D
2017. máj. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/142 BalazsBence ***** válasza:
83%

Hát ez az egész elég vicces. Az én sztorim: Tavalyi olajcsere alkalmával úgy döntöttem, nem variálom túl, elvittem a kocsit szerelőhöz, mondom olajcsere kéne. Mondja milyet rakjunk bele? Mondom nekem mindegy, amilyet szerinte érdemes. AZ Meisterteile, az van neki hordóban, olcsó, jó. Mondom ha szerinte jó, akkor legyen az. Utána nézem, rákeresek mi ez, hát nem voltam nyugodt, de úgy voltam vele, ha már benne van, maradjon, annyira szar nem lehet, majd jövőre rakok bele másikat.


Idén ismét olajcsere, már aktuális. Veszek olajat internetről, márkásat, természetesen Castrol-t. Elmegyek egy szerelőhöz (ez egy másik, nem ismertem, utcáról megyek be), hogy olajcsere kéne, de vettem olajat, szűrőket. Kérdezi milyet. Mondom Castrol-t. Erre szabályosan nekem esik, hogy nem jó, magyarországon nincs jó olaj, az összes hamisítvány! Valvoline, Castrol, stb., ezeket felejtsem el, magyarországon nem léteznek. Olyan váratlanul ért az egész, mondom ok, akkor mit javasol, milyet kéne bele rakni. Neki van jó olaja, AZ Meisterteile, meg van neki jó angol olaja is. Mondom az milyen márka? A polcra mutogatott, hogy "angol olaj". Aha. Mondom ok, hát nem tudom, majd izé, visszajövök. Olyan fura volt az egész szitu. Ok, hogy elmondja, hogy sok a hamisítvány, de valahogy úgy éreztem, hogy nem csak erről van szó, hanem egyenesen bele akar manipulálni, hogy én mindenáron az ő olaját töltsem az autóba.


Szóval AZ Meisterteile... Most így végigolvasva a ezt a topic-ot itt, hát nem tudom... Lehet, hogy jó olaj, végüli nem tudom. Szerintem ránézésre, meg a motor hangjából ezt itt senki nem fogja tudni megállapítani. Ami zavar ebben az egészben, hogy miért olyan fontos a szerelőnek, hogy én akkoris azt töltsem bele? Miért van felháborodva, hogy én vinni merek olajat? Mi ez a duma hogy az összes olaj hamis, és az interneten is azt olvasni, hogy Mo-n 3-ból 2 olaj hamis. Miért nem lehet tudni, hogy az olaj honnan származik, miért csak a ködösítés és a találgatás megy?


- Az autószerelő valószínűleg azért akarja, hogy azt töltsem bele, mert baromi olcsón kapja, és így haszna van rajta. Most ha valami nagyon olcsó, akkor kérdéses, hogy attól még lehet-e jó. Nem mondom, hogy nem, de ami jó, annak rendszerint magasabb az ára, ez tény.

- Ez a hamisítvány mizéria, abban biztos vagyok, hogy előfordulnak hamisítványok a piacon. De googlizással szerintem senki nem fogja megtudni, hogy valójában mennyire súlyos a probléma. Ez az összes olaj hamis dolog, lehet hogy csak városi legenda. Azt is simán el tudom képzelni, hogy a Unix-os értékesítők dumálják tele a szerelők fejét ezzel, ezzel is elérve, hogy az emberek AZ Meisterteile-et vegyenek.

- Miért nem lehet tudni, hogy az olaj honnan származik? Azért mert Mo-n vagyunk. Mert itt ez egy olyan hely, ahol egyáltalán nem kell meglepődni azon, hogy az emberek ködösítenek, hazudnak, átvernek, nem azt kapod amit vásároltál. Mert itt mindig résen kell lenni, hogy hol, mikor, mivel vernek át, mert itt csak így lehet megélni. És ez nem csak a Unix-ra, és az AZ Meisterteile-re igaz, hanem mindenre és mindenkire, persze vannak kivételek.


És ez az utolsó pont az, ami a leginkább zavar. Hogy itt van egy ilyen egyszerű probléma, mint lecserélni az autóban az olajat, miért kell ennek ekkora fejtörést okoznia? Persze, alap esetben be kell menni a szerelőhöz, odaadni neki a kulcsot, és mondani, hogy cserélje le az olajat. Aztán rakjon bele amit jónak lát. Csak az a baj, hogy nem lehet bízni a szerelőben, nem lehet bízni az olajban, mert ha AZ Meisterteile akkor fogalmam sincs, hogy mi az, vagy milyen, ha egyéb márkás olaj, akkor foglamam sincs, hogy azt kapom-e, vagy hamisítványt, stb.

2017. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/142 anonim ***** válasza:
100%

Minden jó cuccot hamisítanak. Az AZ- Masterteil- t nem.

Ebből mi következik? :)

2017. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/142 crudy ***** válasza:
H az AZjo cucc?
2017. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!