Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Figyelt kérdés
A szerelőm ezt szerette volna rakni az autómba, mert ilyen van neki hordósban, de ragaszkodtam a Castrolhoz. Szerintetek?
2013. dec. 8. 17:14
 131/142 anonim ***** válasza:

Crudi, nem erősséged a logika, látom.

Még egyszer fuss neki a megválaszolásnak. Annyit segítek, h 180*- os fordulat a válasz. Nos?

2017. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/142 crudy ***** válasza:
0%

Jo akkor most nagyon atgondolom.



Megeri A.Z. masterteil olajat venni.

2017. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/142 anonim ***** válasza:
100%
Nem erősséged a téma látom. Ne erőltessük inkább!
2017. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/142 crudy ***** válasza:
Jo inkabb olvasgatom a valaszokat. Vagy megjobb nezegetem a kepeket.
2017. jún. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/142 BalazsBence ***** válasza:

Na, megvolt az ominózus olajcsere.


Előtte felhívtam az online boltot ahonnan vettem, és érdeklődtem hogy hamis-e az olaj. Azt mondták nem, nem hamis. :) Telefonba úgy tűnt képben vannak, figyelnek erre.


Felhívtam a Castrol márkaboltot. Ott azt mondták, hogy manapság ez nem olyan egyszerű, pl. a vonalkódból nem lehet egyértelműen megállapítani, mert attól függ honnan jön, mert ide meg oda helyezte a Castrol a központját, nem tudom, végülis a részletek nem is érdekelnek. Az a lényeg, hogy lehet egyiknek ilyen a vonalkódja, a másiknak olyan, de attól az még lehet ugyanúgy eredeti. (Persze az egyéb dolgokra, pl. hologram, kupak, zárófólia, gyártási dátum rányomva érdemes figyelni.) Azt is mondta, hogy ez kb. 2-3 éve volt nagyon probléma, akkor tényleg tele volt a piac hamis termékekkel, de manapság, ha valaki megbízható forrásból veszi (értsd: boltban), akkor az azért jó eséllyel rendben van.


Ezek alapján úgy gondoltam, kinyitom, és ha nem fáradt olaj van benne, akkor beletöltöm. Nem az volt, bele is ment az autóba. (lásd lejjebb)


Elmentem egy másik szervízbe. Teljesen korrektek voltak. Egy szóval nem kifogásolták, hogy saját olajat vittem. Tájékoztattak, hogy hozott alkatrészből emelt óradíjjal dolgoznak, és ennyibe és ennyibe fog kerülni az olajcsere. Semmi gond nincs ezzel, még így is jól jártam, nem volt drága. Mellesleg örömmel kifizetek pár ezer forinttal többet, ha nem vernek át, és azt kapom amit kérek, de hagy döntsem el én. Egyáltalán szóba se került ez a hamis olaj mizéria.


Szóval erről ennyit.


Ja, és hogy milyen olaj AZ Meisterteile? Nem tudom. Így utólag, lenyugodva, most úgy gondolom, hogy végülis biztos nem szar. Biztos nem lenne tőle az autónak baja. Biztos van olyan jó, mint bármelyik márka alap-kategóriás terméke. Vagy max nem sokkal rosszabb. Még az is lehet, hogy jobb. Ha valakinek van egy átlag autója, átlag használatra (mint nekem), akkor simán lehet, hogy nem rossz választás, mert végülis minek túlbonyolítani azt amit nem kell.


Hogy én fogok-e AZ Meisterteile olajat venni a jövőben? Biztos, hogy nem. Mert csak. Csakazért sem. Nem azért mert rossz, mert végülis nem tudom milyen. Hanem azért mert ne akarják nekem eladni az egyik legolcsóbb olajat prémium-kategóriás termékként úgy, hogy közben semmi információ nincs arról, hogy honnan származik, vagy valójában mi az. Ez így nem túl bizalomgerjesztő, nem vagyok meggyőzve.


Utánanéz az ember az interneten, és akkor ott is csak azt látja, hogy a vita megy, meg a ködösítés. Én erre akkor elmosolyodok, és azt mondom, hogy jólvan, vitatkozzon meg próbálja kitalálni az, akinek van erre ideje, én köszönöm megveszem azt ami biztos, amiről tudom, hogy működik, és jó. És ez nem csak a Castrol, hanem akár lehet a MOL is, vagy végülis bármi. Vannak olyan szervizek pl. amik Motul-lal dolgoznak. Akkor már inkább az. Mindegy mi, csak tudjam mi az.


Mellesleg ahová most mentem szervíz, ott is Motul van, szóval lehet jövőre majd azt kérem.

2017. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/142 anonim ***** válasza:
80%
MOL olaj van benne, az a beszállítója. Az A.Z cucc mind unix saját márkás termék. Olyan, mint A.Z termék nincs. Átcsomagolt cucc, olcsó beszállítók terméke minden. Az UNIX olajszűrő például qap automotive kínai szűrő, ezek közül sok eleve hibás, de ami nem az sem minőségi. Unix levegőszűrő az autómba 1500FT. Mann filter 7800. Vajon mit szív be az a szerencsétlen motor amibe ilyeneket raknak? Ne ezeken múljon, felesleges az ilyen termékekkel foglalkozni, kár az idő amennyit az ember gondolkodik rajta. Évente egyszer kell olajat meg szűrőket cserélni, levegőszűrőt még évente se kell. Meg kell venni a legjobbat ami elérhető és kész.
2017. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/142 crudy ***** válasza:

Sokaknak logikus h nem szart tesznek az autoba de sokak csak a legolcsobbat valasztjak es nem foglalkoznak azzal h mi lesz a vege. Ha tonkre megy akkor meg szidjak a markat h szar. Sokan meg ezt az a.z. olajat is kepesek beletolteni az

autoba ugy h megcsak nem is laikusok.

2017. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/142 anonim válasza:
És szerintetek, milyen olaj lehet a Mannol? A honlapján megtalálható a gyártó, az összes olaja, minősítések, de mégis olcsóbb, mint bármelyik ismert, márkás olaj. Az Eurol is ilyen.
2017. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/142 anonim ***** válasza:

A Castrol kétségtelenül a legjobb olajos cég volt a régi időkben. Viszont mára a castrolról annyit, hogy ez a név nem egy márka, hanem csak egy brand/termékcsoport, mivel a British Petrol megvette már évtized óta a Castrolt, mint szabadalmaztatott márkanevet.

Akinek nem lenne világos, az úgy értse meg, hogy ez olyan, mintha én már évek óta gyártanék valami kevésbé ismert marhaságot. De holnap gondolnék egyet: megvenném mondjuk a samsung-ot, és samsungra átcimkézném az ismeretlen kis áruimat. Harmadnap pedig én lennék a leggazdagabb ember.


Az olajokban vannak különböző részek: pl alapolaj, és adalékok. Az alapolajból fogadni mernék, hogy ugyanaz van az európai gyártók cuccainak 3/4-ében, ha nem 9/10-ében. A mennyiség más kérdés, pár % ide vagy oda billen még egy márkán belül is olajtipusonként. Az adalékot is ugyanúgy veszik meg egymástól, hozzáadnak, újrakevernek hasonlót, stb. Egyikbe ebből van több, másikban abból.

Az AZ állítólag több adalékot használ pár %-al, több talán az oldó és a dzsuva lebegtető adalék benne, de ez százalékos, vagy ezrelékes eltérés csak.

Én személy szerint szivesebben töltenék AZ-t, mint Castrolt. Már csak a piacból is kiidnulva, valamivel be kell törni, szar minőséggel pedig nem lehet nekirontani egy olajpiacnak.

Sajnos olyanok a mai piaci viszonyok, hogy van egy nagyon jól menő cég: megvesz minden minősítést, megvesz minden licenszet: borzasztó drágán adja a termékét, mert neki vannak csillagai, minősítései, engedélyei, ő uralja a piacot (mint pl most a BP részben a castrollal). Van több kis senki hozzá képest, akik részesedni akarnak a keresleten: árakat nem fognak emelni, mert nem tehetik meg: ismeretlen cuccot a legdrágábban csak a hülyék vennének...

Ezért két dolog van: vagy mocskosul olcsón adja a szart, vagy elkezd versenyezni viszonylag olcsón (amig meg nem ismerteti a termékét a világgal, és rászoknak az emberek) úgy, hogy közben próbál minőséget produkálni.

Na ezért van az, hogy sokszor a 15ezer ft-os normál minőségű lengéscsillapító tovább bírja, mint a 25ezres gyári minősítésű márkás párja.

Van még a piacon egy piaci blöff is, amikor indokolatlanul megemeli a gyártója valaminek az árát: kihasználja azt ezzel, hogy az emberek pl ha két ismeretlen termék között választanak, azért választják a drágábbat, mert az árból feltételezik, hogy magasabb minőségű terméket kapnak.


Na az olajokra visszatérve én azt javaslom, hogyha német kocsid van, akkor német minősítésű olajat vegyél, ha francia, akkor francia minősítéssel ellátott francia olajat vegyél (total, elf), van még japános, stbstb.

Nézz utána az olajminősítéseknek! Én most a 2,0 8v hdi-be total quartz 9000 (vagy 9000 energy-t) 5w40-et veszek, és átmosatom.

Ismeretlen számomra a total is, Elf-et akartam, de annak nincsen PSA minősítése. Ennek több van.

2017. dec. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/142 anonim válasza:
Annyit biztosan állíthatok, tapasztalatból,hogy az A.Z-t és az Aralt picit csípte a kocsi a Castrolt sosem 4 litert öntök bele és annyi is jön le. Egyébként Audi 1,9 TDI az alany
2018. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!